SolidWorks-Inventor


Autor tematu
Mariuszszsz
Posty w temacie: 2

SolidWorks-Inventor

#1

Post napisał: Mariuszszsz » 24 wrz 2011, 18:26

czy SW otworzy pliki Inventora? próbowałem ale sie nie udało, może ktoś jest bardziej zaznajomiony z programami i zna jakieś zaklęcie




postek
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 38
Rejestracja: 25 kwie 2011, 09:28
Lokalizacja: Warszawa

#2

Post napisał: postek » 24 wrz 2011, 20:42

Zaklęcie polega na zainstalowaniu Inventor View (żeby w systemie były odpowiednie biblioteki) http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/pc ... eID=123112
i wtedy powinno działać

Awatar użytkownika

blue_17
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1715
Rejestracja: 16 kwie 2009, 07:55
Lokalizacja: Kraków/Kornatka

#3

Post napisał: blue_17 » 25 wrz 2011, 01:13

To działa na 100% :?:

Bo te dwie firmy silnie ze sobą konkuruje i nie sądzę żeby sobie na coś takiego pozwolił a może po prostu zapisać do formatu zjadliwego przez SolidWorksa
"I siedzieli oni razem pod nagim DOS-em i nie wstydzili sie tego." :D


postek
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 38
Rejestracja: 25 kwie 2011, 09:28
Lokalizacja: Warszawa

#4

Post napisał: postek » 25 wrz 2011, 14:07

blue_17 pisze:To działa na 100% :?:

Bo te dwie firmy silnie ze sobą konkuruje i nie sądzę żeby sobie na coś takiego pozwolił a może po prostu zapisać do formatu zjadliwego przez SolidWorksa
Działa, sprawdzam to na sobie od kilku lat:) Zawsze jak pojawia się nowa wersja Inventora to ściągam nową wersję Inventor View i bez problemu otwieram stare i nowe pliki Inventora w SolidWorks i Alphacam.

I to nie jest żaden trik tylko standartowa funkcja. W SolidWorks w Plik| Otwórz jest do wyboru wiele formatów np. Inventor, ProE, SolidEdge i inne. O ile się nie mylę to opcja importowania z Catii jest płatna, a wszystkie inne są bezpłatne, a co do Inventora to jestem pewny na 100%.

Oczywiście może być tak, że nie zadziała bo przyczyna akurat w przypadku kolegi Mariuszszsza jest gdzie indziej, ale instalacja Inventor View to pierwsza sprawa, którą trzeba sprawdzić.


Autor tematu
Mariuszszsz
Posty w temacie: 2

#5

Post napisał: Mariuszszsz » 25 wrz 2011, 21:16

Mógłbyś mi wytłumaczyć na czym to polega? mam inventora i SW. czy to jest jakaś nakładka?
skoro mam detale zamodelowane w inventorze to chyba przydałoby się coś do SW a nie do inventora. Na razie robię na piechotę zapisuję w inventorze jako .igs i otwieram w SW, ale to jest zabawa, rozpoznawanie, zapisywanie...

Awatar użytkownika

blue_17
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1715
Rejestracja: 16 kwie 2009, 07:55
Lokalizacja: Kraków/Kornatka

#6

Post napisał: blue_17 » 25 wrz 2011, 23:30

To taki trik :)

Instalujesz biblioteki, a właściwie przeglądarkę inventorowych plików, potem solidworks może sobie skorzystać z informacji zawartych w przeglądarce plików inventora i bez komplikacji wszystko wczytać.

To chyba tak najprościej bo sprawa jest typowo softowa :) i to już są pewne elementy zahaczające o sprawy którymi przeciętny użytkownik nie musi zawracać sobie głowy :)

Pozdrawiam
"I siedzieli oni razem pod nagim DOS-em i nie wstydzili sie tego." :D

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”