Strona 1 z 1

Wiązanie równoległe

: 04 wrz 2011, 23:00
autor: andrew290
Witam mój problem polega na tym że nie mam pojęcia jak utworzyć wiązanie równoległe aby odebrać możliwość obrotu czarnego cylindra.Oprócz równoległego występuje tu także wiązanie koncentryczne i wspólne. Na pewno jest to prosta sprawa ale niestety utknąłem w tym punkcie i nie mam pojęcia jak to zrobić. Z góry dziękuję za podpowiedź

Poniżej zdjęcie modelu
Obrazek

: 06 wrz 2011, 00:37
autor: Tanatos
...podejrzewam, że chodzi o obrót względem osi cylindra. Podejdź do tego technologicznie. Istnieją dwa pojęcia: ustalenie i zamocowanie. Ustalenie jest to odebranie 6 stopni swobody. (czasem wystarczy mniej - zależy co się robi) i polega na uzyskaniu powtarzalności przy zamocowaniu. Zamocowanie jedynie odbiera możliwość przemieszczenia się ale nie odbiera st swobody (jeśli cylinder dasz w jakąś klamrę zaciskową następnie ją zluzujesz i będziesz chciał ponownie zakleszczyć to nie trafisz w takie samo położenie kątowe jak za pierwszym razem). Jeżeli cylinder jest bryłą obrotową bez jakichkolwiek dospawanych ramion, występów, czy otworów w obudowie to nie odbierzesz obrotu (kwestia czy jego odebranie jest konieczne) Rozwiązanie: albo ten cylinder zamurować na amen - jako stały albo dodać jakąś geometrię np jakieś spłaszczenie na obudowie jakiś wycinek pierścienia na obudowie albo jakiś otwór technologiczny na jakiś kołeczek lub wkręt robaczkowy, wówczas nie będzie problemu z odebraniem obrotu wystarczy wtedy jakieś wiązanie równoległe, prostopadłe lub inne wykorzystujące płaszczyznę ewentualnie jakiś koncentryk w przypadku otworów i kołków ustalających.

: 08 wrz 2011, 01:04
autor: blue_17
W drzewie partów kliknij prawym na część i wybierz nieruchome wtedy zafixujesz part

Pozdrawiam

: 08 wrz 2011, 08:51
autor: Marcin Żary
witam

Panowie, przecież wiązanie wcale nie musi odnosić się do ściany cylindra, otworu, krawędzi itp., wystarczy nadać wiązanie pomiędzy jedną z płaszczyzn cylindra (przednia, górna, prawa-lub stworzyć płaszczyznę dodatkową), a inną płaszczyzną obudowy cylindra, lub nawet jedną z płaszczyzn złożenia (przednią, górną, prawą). Oczywiście wiązanie równoległe.

Powodzenia

: 08 wrz 2011, 22:10
autor: blue_17
Punkt dla ciebie kolego :) najprostsze rozwiązania przychodzą najciężej

Pozdrawiam