simulation analiza statyczna problem


Autor tematu
Kapusta
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwie 2011, 22:26
Lokalizacja: b-stok

simulation analiza statyczna problem

#1

Post napisał: Kapusta » 11 kwie 2011, 22:35

Witam!
Podczas analizy mam problem. Jest to analiza statyczna złożenia. Wszystkie elementy rysowane są arkuszem blachy. Chciałbym je połączyć spoiną pachwinową. Wszystko ładnie się zaznacza generuje siatkę lecz podczas badania wyskakują mi błędy kontaktowe tam gdzie umieściłem poleczenia spawane. Może ktoś miał z tym styczność i wie gdzie robię błędy.
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam!



Tagi:


marsta715
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 20 maja 2015, 19:40
Lokalizacja: Sląsk

#2

Post napisał: marsta715 » 08 sty 2017, 09:57

Witam,
Jako część mojej pracy dyplomowej mam za zadanie przeprowadzić analizę statyczną w programie inventor 2017 (konkretnie chodzi mi o przemieszczenia). Jeden z elementów muszę przekształcić w brłę sztywną (taką która nie ugnie się pod obciążeniem), ale nie wiem jak to się robi. Czy ktoś może wie jak mam to zrobić????? Pytanie zamieszczam tu, żeby nie zaśmiecać forum kolejnym tematem.

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: simulation analiza statyczna problem

#3

Post napisał: bildder » 08 sty 2017, 21:06

Kapusta pisze:Witam!
Podczas analizy mam problem. Jest to analiza statyczna złożenia. Wszystkie elementy rysowane są arkuszem blachy. Chciałbym je połączyć spoiną pachwinową. Wszystko ładnie się zaznacza generuje siatkę lecz podczas badania wyskakują mi błędy kontaktowe tam gdzie umieściłem poleczenia spawane. Może ktoś miał z tym styczność i wie gdzie robię błędy.
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam!
SOLIDWORKS nie uwzględnia spoin z modelu jako spoin o konkretnych danych wytrzymałościowych. Jeżeli spoiny są wykonane geometrycznie (istnieje bryła spoiny) to należy zdefiniować wzajemne kontakty w Simulation - jako wiązane pomiędzy parami: część A - spoina, część B - spoina. Nie może istnieć przenikanie, natomiast w przypadku przerw można ustawić margines tolerancji, ale lepiej żeby był kontakt.

Są specjalne narzędzia do obliczeń spoin punktowych, a do spoin typu pachwina lub doczołowa też jest specjalne narzędzie ale w Simulation Professional.


marsta715 pisze:Witam,
Jako część mojej pracy dyplomowej mam za zadanie przeprowadzić analizę statyczną w programie inventor 2017 (konkretnie chodzi mi o przemieszczenia). Jeden z elementów muszę przekształcić w brłę sztywną (taką która nie ugnie się pod obciążeniem), ale nie wiem jak to się robi. Czy ktoś może wie jak mam to zrobić????? Pytanie zamieszczam tu, żeby nie zaśmiecać forum kolejnym tematem.
Student na 5-tym roku to powinien rozróżnić, że jest oddzielne forum dla SOLIDWORKS oraz dla innych CAD, w tym Inventora. Zatem właśnie zaśmieciłeś forum podpinając się w zupełnie nieodpowiednim dziale.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”