Rysowanie całości a potem zapis poszczególny części


Autor tematu
hemi427
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 24
Rejestracja: 06 sie 2009, 09:43
Lokalizacja: Zywiec

Rysowanie całości a potem zapis poszczególny części

#1

Post napisał: hemi427 » 03 mar 2011, 18:03

Witam,
Po paru latach przerwy wracam do solida. Albo świat się zmienił albo mi się cos miesza, wydaje mi się że kiedyś robiłem takie rzeczy już wcześniej w solidzie, do rzeczy: rysuje całość, posiada to elementy zależne od siebie (jedno rusza drugie)...chce narysować całość jako part a potem podzielić i zapisać to na poszczególne party i wrzucić do złożenia żeby sprawdzić jak będzie działało. Ni cholere nie moge tego zrobić, da się coś takiego w nowych solidach? mam 2010 wersje. Próbowałem kopiować między plikami (partami) ale mi nie pozwala :(.. Prosze o pomoc, przecież to sie musi dać bo inaczej program byłby mooocno ograniczony :( z góry dziękuje



Tagi:


luke1219
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 27 lut 2011, 21:46
Lokalizacja: Białystok

#2

Post napisał: luke1219 » 03 mar 2011, 19:25

Nie jestem pewien ale wydaje mi się, z chodzi Ci o modelowanie od góry w dół (top down). Robi się to w ten sposób, iż części rysuje się bezpośrednio w złożeniu uzależniając od siebie ich wymiary itd. Następnie możesz sobie wybrać czy chcesz zapisać poszczególne części wewnątrz złożenia czy też jako odrębne pliki.
Jeszcze raz podkreślam, że nie jestem pewien czy o to Ci chodziło, pozdrawiam:)


Autor tematu
hemi427
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 24
Rejestracja: 06 sie 2009, 09:43
Lokalizacja: Zywiec

#3

Post napisał: hemi427 » 03 mar 2011, 20:14

dzięki za odpowiedź. No nie do końca, tzn widzę że twoją metodą mogłoby to rozwiązać mój problem ale to takie na siłę mocno. Chodzi o to że cos projektuje, ma to elementy ruchome. Projektuje czyli NIE mam konkretnej szczegółowej wizji z wymiarami poszczególnych komponentów, po prostu jest wizja którą poźniej szlifuje żeby dobrze działało (ruszało się) exportujac poszczególne komponenty z jednego part-u do wielu żeby wrzucić w złozenie. Potem patrze jak działa, jak jest coś źle to poprawiam poszczególne party dochodząc do finalnego produktu. Bez jaj że nie da się czegoś takiego, na studiach robiłem pojechany mocno model a potem rozbijałem go na party i patrzyłem czy działa..Obrazek

[ Dodano: 2011-03-03, 20:15 ]
przepraszam ale źle mi się trochę wstawiło...ktoś ma rozwiązanie na mój problem może ? :(

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4654
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

Re: Rysowanie całości a potem zapis poszczególny części

#4

Post napisał: pitsa » 03 mar 2011, 20:18

Może robiłeś dzielenie bryły na kawałki - części?
Obrazek
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


TomPoz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 10 mar 2011, 12:23
Lokalizacja: Suchy Las

#5

Post napisał: TomPoz » 10 mar 2011, 12:26

Cięcie brył wydaje mi się w Twoim przypadku najlepszą możliwością. Powycinane elementy bez większego problemu może wymiarować ad-hoc dzięki czemu uzyskasz pożądany efekt.


_________________
Miłośnik SolidWorks


pyrrus
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 65
Rejestracja: 15 mar 2011, 08:32
Lokalizacja: koniecPolski

#6

Post napisał: pyrrus » 17 mar 2011, 20:49

to co proponuje kolega luke1219 czyli rozpoczęcie rysowania od początku w złożeniu i rysowanie z uzyciem "external references" (niestety nie wiem jak to się nazywa w polskiej wersji solida) jest rozsądne ale chyba nie w twoim przypadku skoro element jest już narysowany.
W tej technice chodzi o rysowanie brył które są zależne od siebie jeżeli jedna zmieni kształt to druga też ,ważne żeby szkice były w korelacji. Po zakończeniu pracy można zapisać cały element jako prt albo asm z podzespołami zapisanymi w złożeniu lub podzespołami zapisanymi na zewnątrz . Jest to bardzo przydatna funkcja wówczas gdy mamy doczynienia z elementami zależnymi od siebie. Jeśli niechcemy zachowywać zależności to należy pamiętać o usunięciu "external references" przed zapisaniem. Szczerze powiem ,że cięcie brył wydaje się najodpowiedniejszym wyjściem z tej sytuacji.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”