Aktualnie uczę się solida z książki Mirosława Babiucha "Solidworks 2006". Mam kilka pytań odnośnie ćwiczenia tam zawartego. Poniżej załączony jest przykład który trzeba wykonać samodzielnie.

No i wykonałem niby to zadanie. Oto jak zrobiłem:
1. Aby wykonać punkty 1-4 czyli te zaokrąglone wycięcia na rogach kliknąłem na szyk kołowy, następnie w okienko operacje do powtórzenia i tam dodałem wcześniej wykonane w jednym rogu wycięcie. Zrobiłem też do szyku kołowego oś szyku która jest w środku powierzchni na której napisane jest "230 V..." . Teraz pytanie. Jak można było inaczej to rozwiązać? Wg mnie to można by na każdym rogu robić takie wycięcie czyli trzeba by jeszcze zrobić 3 takie operacje. Wg mnie tą drogą poszedł autor.
2. Punkt szósty to wykonanie napisu po okręgu. Utworzyłem płaszczyznę i na niej szkic( okrąg), zatwierdziłem szkic i wstawiłem na tej płaszczyźnie kolejny szkic( tekst), następnie wybrałem operację wyciągnięcia. Wszystko byłoby OK gdyby nie to że nie mogłem dokończyć operacji ponieważ program uznał że są jakieś przecinające się kontury. Problem zniknął gdy w swoim tekście usunąłem polskie znaki. Wtedy było OK. Zdjęcie poniżej przedstawia moje wypociny


Chciałem to zrobić inaczej. Mianowicie na płaszczyźnie podświetlonej na zielono

chciałem wstawić szkic i narysować w nim okrąg jaką krzywą po której ma być określone położenie tekstu. Nie znalazłem jednak opcji "wstaw szkic". Dlaczego tak się dzieje? Czy szkice mogę wstawiać tylko na płaskich powierzchniach? Twierdzę tak ponieważ nie miałem żadnego problemu ze zrobieniem szkicu na powierzchni wewnątrz detalu czyli w miejscu gdzie jest napis "230V.."
Oto położenie dodatkowej płaszczyzny i przekrój elementu.

Jak wg Was postąpił autor książki? Bo we wcześniejszych lekcjach nie było mowy o dodawaniu nowych płaszczyzn.
Pozdrawiam!