konstrukcja spawana


Autor tematu
Luka
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 29 wrz 2010, 21:45
Lokalizacja: Mielec

konstrukcja spawana

#1

Post napisał: Luka » 29 wrz 2010, 21:54

Witam.

Mam problem z lista elementow cietych. Utworzylem konstrukcje, po czym w opcjach listy elementow cietych wylaczylem automatyczna. Teraz niestety nie moge wlaczyc tej opcji, poniewaz za kazdym razem wyskakuje komunikat: "Prosze wybrac istniejace elementy listy elementow cietych przed wlaczeniem automatycznej listy elementow cietych". Moje pytanie brzmi, jak moge wlaczyc ta opcje?



Tagi:

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#2

Post napisał: bildder » 29 wrz 2010, 22:39

Musisz zaznaczyc foldery elementow cietych (podpowiedz: pierwszy i ost. z Shift) i je usunac. W momencie, kiedy beda widoczne obiekty brylowe a nie foldery mozna ponownie zalaczyc "automatyczna".

pozdr
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------


szklanka21
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 28
Rejestracja: 19 kwie 2011, 11:48
Lokalizacja: opole

#3

Post napisał: szklanka21 » 18 sty 2012, 09:15

zachęcam do lektury - SW 2009 EN - konstrukcje spawane :

http://chomikuj.pl/szklanka21/CAD/Solid ... 701918.pdf


pozdrawiam


erik007
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 124
Rejestracja: 26 sty 2011, 22:11
Lokalizacja: pl

#4

Post napisał: erik007 » 26 sty 2016, 09:43

Podepnę się do tematu.
Mam problem z utworzeniem tabeli "Listy Elementów ... " Tzn., stworzyłem potrzebne mi profile konstrukcji spawanej które z sukcesem (połowicznym) zastosowałem w jednym z projektów. Tworząc dokumentację rysunkową, po wstawieniu tabeli okazało się że nie podpinają się opisy zastosowanych profili (nie wypełniłem w odpowiedni sposób dostosowanych właściwości pliku) po uzupełnieniu brakujących opisów w polu Description mam problem z aktualizowaniem się tabeli, czy jest na to jakiś sposób?

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#5

Post napisał: bildder » 26 sty 2016, 10:14

Opis będący nazwą profilu powinien się znajdować w plikach profili w katalogu weldments profiles. Jeżeli te właściwości są puste to niestety w tabeli też się nic nie pojawi.

Inna sprawa, że wybierając tabelę cut-list są błędnie podpięte właściwości i się nic nie uzupełni (dotyczy polskiej wersji językowej, w EN jest ok).

Do wersji SW2014 należało zawsze przed wstawieniem tabeli w rysunku zaktualizować listę w modelu. W nowszych już program po zaznaczeniu opcji o tym pamięta.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------


erik007
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 124
Rejestracja: 26 sty 2011, 22:11
Lokalizacja: pl

#6

Post napisał: erik007 » 26 sty 2016, 10:48

Opis we właściwościach pliku jest uzupełniony w polu "Description" natomiast nie wyświetla się w Tabeli elementów ciętych - tu właśnie leży mój problem, wygląda to tak że niektóre profile wyświetlają opis a niektóre nie.
Profile które tworzę trzymam w innym pliku niż Weldments profiles, natomiast ścieżkę do niego podałem w
opcje systemu/Lokalizacje plików/Profile konstrukcji spawanej/USTAWIENIA WŁASNE
Tworząc tabelę ustawiam ręcznie tabelę z wykorzystaniem funkcji Właściwości elementu z listy elementów ciętych więc dane się podpinają.
Korzystam z SW2015.
Mam jeszcze jedno pytanie gdzie mogę ustawić dokładność wymiarów podawanych w w/w tabeli?

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#7

Post napisał: bildder » 26 sty 2016, 11:18

Nie widzę ani pliku ani tabeli. Ale może być problemem to, że w polskiej wersji w polu description podpięta jest właściwość Opis. Chodzi o różnice w nazwie nagłówka. Poza tym nie rozmawiamy o właściwości pliku tylko właściwościach obiektów w liście elementów ciętych. Te natomiast pochodzą z pliku źródłowego w profilu. Mówię o nazwie, bo długość czy materiał generowana jest automatycznie.

Najlepiej to sprawdzić w modelu, można wyświetlić tabelkę i widać, czy wszystkie profile mają uzupełniony opis (czyli nazwę). Oczywiście elementy w stylu żebro nie będą miały nic w tej kolumnie.

Dokładności wszystkich wymiarów ustawia się we właściwościach plików.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------


erik007
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 124
Rejestracja: 26 sty 2011, 22:11
Lokalizacja: pl

#8

Post napisał: erik007 » 27 sty 2016, 18:38

Problem udało się rozwiązać, leżał w wprowadzaniu zmian we właściwościach Profilu konstrukcji spawanej. Zmiany w opisie wprowadzałem mając już wykorzystany dany profil w modelu w takim przypadku edytowany opis nie wyświetlał się w tabeli elementów ciętych, należało go w modelu podmienić jeszcze raz.
Ustawianie dokładności tak w sumie jak zwykle, pogubiłem się trochę z tymi plikami i miałem zamęt ... :)
Naturalnie 100 krotne dzięki dla Pana Pawła.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”