Strona 1 z 1

Analiza MES.

: 18 sie 2010, 17:41
autor: Remik87
Witam, mam pytanka dwa.

Jeśli zadaję w solidworksie np 1000kg na 4 wybrane płaszczyzny, to czy do każdej przykłada 1000kg czy dzieli zadane obciążenie przez ilość płaszczyzn czyli przykłada w tym przykładzie do każdej 250kg ?

Druga sprawa jak policzyć maksymalne obciążenie ? Liczyć kilkakrotnie zadając coraz to większe obciążenie tak aby współczynnik bezpieczeństwa (np. dla stali konstrukcyjnej) był w przedziale 2.0-2.3 ?

Pozdro

: 19 sie 2010, 07:54
autor: bildder
Na kazda sciane przyklada po te 1000.
A co do drugiego pytania, tak to sie chyba robi.

Zakladajc dany wspolczynnik i przy zadanym obciazeniu szukasz obszarow, gdzie wspolczynnik zostal przekroczony (lub nie zostal osiagniety). Kolejne badania pozwalaja przyblizyc sie do oczekiwanego wyniku.
Mozna wykorzystac sledzenie trendu, opcja pozwala na wstawienie wykresu z tendencjami - np. jak miejsce przylozenia sily wplywa na naprezenia, albo jak masa konstrukcji ma sie do wytrzymalosci.