Eksport do dwg


Autor tematu
aajax
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 11
Rejestracja: 25 paź 2008, 08:55
Lokalizacja: Kłodawa woj. podk.

Eksport do dwg

#1

Post napisał: aajax » 11 lip 2010, 15:05

Witam
Chciałbym zapytać czy można jakoś wpłynąć na rodzaj warstw jakie zostaną utworzone w wyniku zapisu pliku *.slddrw jako *.dwg. Dokładniej mówiąc czy można sprawić by linie były w różnych warstwach wg mojego uznania a nie jak je zapisze program.



Tagi:

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#2

Post napisał: bildder » 11 lip 2010, 18:41

To najpierw nalezy te warstwy utworzyc w SW. Pozniej podczas zapisu beda one zachowane, a jezeli warstwy z SW maja byc przenisione na inne w DWG/DXF to robi sie to poprzez plik mapy (podczas zapisu).
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------


Autor tematu
aajax
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 11
Rejestracja: 25 paź 2008, 08:55
Lokalizacja: Kłodawa woj. podk.

#3

Post napisał: aajax » 12 lip 2010, 00:00

Dziękuję za odpowiedź, mapowanie rzeczywiście pozwala to wszystko ładnie wyprowadzić, wychodzą mi tylko dziwne skale linii w autocadzie, np osie w skali 1000, i trzeba później ręcznie w cadzie poprawiać, ale to już w sumie nie problem.
Przypomniała mi sie jeszcze jedna rzecz która mi trochę utrudnia pracę, w sumie to taka kosmetyka ale może da się i to zrobić. Chodzi mi o ukrycie linii przekroju (linii cięcia). Przy wyborze np. standardu ISO gdy wybierzemy wyświetlanie alternatywne strzałki uciekają nad linie cięcia i oznaczenia przekroju juz nie jest tak 100% zgodne z standardami (a u mnie w firmie gdzie przeważa autocad krzywo na to parzą:)) . Wyświetlanie standardowe przeważnie nie stanowi problemu, ale gdy np. trzeba wstawić jakiś wymiar wewnątrz zarysu przedmiotu
linia cięcia tnie wymiar i robi się nieczytelnie. Mam nadzieje że w miare zrozumiale opisałem problem, jeśli nie przygotuję jakiś rysunek.

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#4

Post napisał: bildder » 12 lip 2010, 23:06

Moze trzeba zdefiniowac wlasna linie:
Obrazek
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------


Autor tematu
aajax
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 11
Rejestracja: 25 paź 2008, 08:55
Lokalizacja: Kłodawa woj. podk.

#5

Post napisał: aajax » 13 lip 2010, 08:14

Jak zwykle szybka i trafna rada, coś swego czasu ze stylami linii się bawiłem , ale bez efektu (nie za bardzo wiedziałem co wpisać). A teraz po wpisaniu B,-0,100 wychodzi idealnie. Dziękuję za pomoc, Pozdrawiam

[ Dodano: 2010-07-16, 10:28 ]
Witam, żeby nie zakładać kolejnego tematu, zadam tu jeszcze jedno pytanie(przynajmniej na ten moment więcej nie mam:)). Pytanie dotyczy wymiarowania podczas wykonywania rysunków płaskich. Wymiarując np otwór w widoku ( nie przekroju), zostawiając wymiar w obrębie przedmiotu, znajduje się on dokładnie na środku otworu, przez co chcąc nie chcąc krzyżuje się z osiami. Dla wymiarów liniowych można odznaczyć opcję wyśrodkuj wymiar i po problemie, dla otworów natomiast takiej opcji nie znalazlem. Przeważnie istnieje możliwość wyciągnięcia wymiaru poza otwór i wtedy problemu nie ma, ale czasem aż prosi się zostawić go w środku:). Podobnie jak w wiadomości powyżej chodzi u głównie o kosmetykę, ale również o czytelność rysunków.
Pozdrawiam


dlut
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 04 lis 2009, 21:31
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#6

Post napisał: dlut » 10 sie 2010, 15:07

Najlepiej przez plik mapy, mape ustawia sie podczas eksporty do DXF/DWG w załączniku moj plik mapy mozna wypróbować jak to działa.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”