Wersja 30 dniowa


Autor tematu
zykfryd
Posty w temacie: 1

Wersja 30 dniowa

#1

Post napisał: zykfryd » 08 cze 2010, 20:27

czy można prosić jakiegoś raslera, który odwiedza forum o wersję 30 dniową? jeśli to możliwe to bez telefonów i dochodzenia a po co na co ..... nie jestem studentem, chciałbym zapoznać się z programem i tylko tyle..



Tagi:

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#2

Post napisał: bildder » 09 cze 2010, 07:57

Nie przesadzaj...

Oni Ciebie maja odszukac czy moze Ty powinienes sie pofatygowac i zadzwonic... :?:
A pytac i tak beda, bo obecnie niechetnie udostepniaja wersje ograniczone czasowo, zwlaszcza, jezeli potencjalny zakup jest malo realny.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------

Awatar użytkownika

blue_17
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1715
Rejestracja: 16 kwie 2009, 07:55
Lokalizacja: Kraków/Kornatka

#3

Post napisał: blue_17 » 13 cze 2010, 13:18

A jeśli bym chciał zrobić prace np inżynierską a moją uczelnię nie stać na taki program to udostępnili by mi taką wersję :?:

Pytam na przyszłość :D
"I siedzieli oni razem pod nagim DOS-em i nie wstydzili sie tego." :D


numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#4

Post napisał: numerek » 13 cze 2010, 16:11

bildder pisze:Nie przesadzaj...

Oni Ciebie maja odszukac czy moze Ty powinienes sie pofatygowac i zadzwonic... :?:
A pytac i tak beda, bo obecnie niechetnie udostepniaja wersje ograniczone czasowo, zwlaszcza, jezeli potencjalny zakup jest malo realny.
o .. to się nazywa marketing :)
wypytają cię a jesli coś nie przypasuje to ci nie dadzą ...
chcesz to kup za kilka tysięcy euro
uwierz nam na słowo że nasz program jest najlepszy i bez niego nie będziesz mógł życ

żenada !

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#5

Post napisał: bildder » 13 cze 2010, 17:43

blue_17 pisze:A jeśli bym chciał zrobić prace np inżynierską a moją uczelnię nie stać na taki program to udostępnili by mi taką wersję :?:
Pytam na przyszłość :D
Czemu zadajesz to pytanie na forum? Zadzwon do resellera... sa wersje studenckie i edukacyjne, nie bardzo rozumiem, czemu mialby ktos studentowi udostepniac pelna wersje komercyjna...


numerek pisze: o .. to się nazywa marketing :)
wypytają cię a jesli coś nie przypasuje to ci nie dadzą ...
chcesz to kup za kilka tysięcy euro
uwierz nam na słowo że nasz program jest najlepszy i bez niego nie będziesz mógł życ
żenada !
O co wam chodzi?
Oczekujesz, ze koles jeden z drugim napisze na forum, chcialbym Catie, Proe, SW - dzwoncie do mnie reselerzy!!!!! Co wy z kosmosu jestecie? Oczywiscie, ze wypytuje, bo to jest program za kilkadziesiat tysiecy, wiec dla mnie to logiczne.

Jak chcesz kupic to zadzwon i sie umow na prezentacje, - zapewniam Cie, ze dystrybutor zrobi duzo, by zaprezentowac program solidnie!

Poza tym jakbys sprawdzil, to wiedzialbys, ze Zykfryd juz pracowal na SW, wiec albo na piracie albo mial wersje ograniczona czasowo. Wersja 30-dniowa jest na testy, ale kombinatorow nie brakuje.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7974
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#6

Post napisał: WZÓR » 13 cze 2010, 20:41

bildder pisze:... nie bardzo rozumiem, czemu mialby ktos studentowi udostepniac pelna wersje komercyjna...
Witam
...a szkoda , SW z licencją na 30 dni za ,,niewielką opłatą '' byłby mile widziany na rynku dla potencjalnych nabywców.

Przykład godny do naśladowania - z licencją na 90 dni !!! :arrow: http://www.camdivision.pl/nxcam-ksiazka.htm
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#7

Post napisał: numerek » 13 cze 2010, 21:00

tak się składa że testowałem różne programy i wniosek jest taki :
im droższy program tym zadufanie większe

sorry ale dzwoniłem w sprawie SW -programu nie dostałem bo powiedziałem że chciałbym spróbować swoich sił , nie mam doświadczenia itp


teraz pracuję na doublecad i jest mi z tym dobrze bo mimo że program darmowy mam pomoc jakiej nie uświadczyłem nigdzie indziej
zakup tego programu planuję na wrzesień - nie dlatego że mi czegoś brakuje ale z przyzwoitości


co do autora postu - nie wiem nie znam gościa - chodzi mi o zasadę


to tyle co mam do powiedzenia na temat super-hiper wypasionych programów

aha nie posiadam ŻADNEGO nielegalnego programu mp3,filmu itp więc zdanie "kombinatorów nie brakuje ' to strzał do własnej bramki


SACZI
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 370
Rejestracja: 07 sie 2005, 11:06
Lokalizacja: z tego ?wiata

#8

Post napisał: SACZI » 14 cze 2010, 00:35

zykfryd pisze:czy można prosić jakiegoś raslera, który odwiedza forum o wersję 30 dniową? jeśli to możliwe to bez telefonów i dochodzenia a po co na co ..... nie jestem studentem, chciałbym zapoznać się z programem i tylko tyle..
Sam to przechodziłem i jest to nie do przejścia!
Jeżeli rzeczywiście chcesz zapoznać się z programem, pozostaje Ci wersja piracka.
Niestety!

Panie bildder, ja chyba nie rozumiem Twojego toku rozumowania ...
bildder pisze: Jak chcesz kupic to zadzwon i sie umow na prezentacje, - zapewniam Cie, ze dystrybutor zrobi duzo, by zaprezentowac program solidnie!
Dzwoniłem i pytałem o wszystkie programy middle range oraz 2 z 3 z najwyższej półki.
Bez efektu.
Rozmowa zwykle toczyła się w kierunku, czy aby nie możemy do Państwa firmy przyjechać z prezentacją naszego softu.
Odpowiadałem, że i owszem możecie, ale nikt nie będzie miał czasu na prezentację.
CAD i CAM mamy już wybrany, wdrożony i na nim pracujemy. Jest to soft z najwyższej półki, więc solida kupować nie będziemy.
Nad zakupem zastanawiam się natomiast ja, bo mi wystarczy soft klasy Se, Sw, inventor.
Nie mam 20k€ na nx/proe/catię.

Tak było z SW, SE oraz z Inventorem.
Zastanowiło mnie dlaczego sprzedawcy nie chcą udostępnić wersji demonstracyjnej, ale na grandę pchają się na prezentacje do siedziby potencjalnego klienta?
Panie bildder, proszę odpowiedzieć na to pytanie!
Proszę napisać jaką politykę w tym temacie prowadzi Dassault Systemes z Catią, a i zapewne z Solidem. Dotyczy to również innych sprzedawców cad/cam.

bildder pisze:
do resellera... sa wersje studenckie i edukacyjne, nie bardzo rozumiem, czemu mialby ktos studentowi udostepniac pelna wersje komercyjna...

O co wam chodzi?
Oczekujesz, ze koles jeden z drugim napisze na forum, chcialbym Catie, Proe, SW - dzwoncie do mnie reselerzy!!!!! Co wy z kosmosu jestecie? Oczywiscie, ze wypytuje, bo to jest program za kilkadziesiat tysiecy, wiec dla mnie to logiczne.
Jaki jest sens z kombinowaniem z wersjami 30 dniowymi i potem pewnie z ich krakowaniem, skoro w pełni funkcjonalna wersję mogę bez problemu znaleźć na rapidshare? Dotyczy SW, SE i innych.

Dziwi mnie bardzo, dlaczego przedstawiciele z firmy PRODART - dystrybutora ProE bez problemu udostępnili w pełni funkcjonalną i pełną wersję próbną, a żaden z tych od solidów nie udostępnił?
Przecież ProE na łeb bije solidy inventory i kilka innych pewnie!
Gdyby nie cena (~20 000€ za pakiet do form) nawet bym nie popatrzył w kierunku solidów!

W maju br na targach Plastpol podszedłem do stanowiska Aplikom/Autodesk i zapytałem wprost, czy udostępnia mi demówkę, bo zamierzam rozpocząć działalność gospodarczą i chcę przed decyzją zakupu sprawdzić, który soft najbardziej mi odpowiada, który jest najlepszy, który najwięcej oferuje.
Zdziwienie było wielkie, aczkolwiek demówka się znalazła, znalazł się pakiet Tool (formy i tłoczniki), ale najbardziej zadziwił mnie fakt, że znalazł się podręcznik opisujący krok po kroku jak rysować formy w Inventorze!!!
Jak myślisz, gdzie będę szukał licencji na Inventora (o ile się na niego zdecyduję)?
bildder pisze: Jak chcesz kupic to zadzwon i sie umow na prezentacje, - zapewniam Cie, ze dystrybutor zrobi duzo, by zaprezentowac program solidnie!
Zapewne będzie to solidnie przećwiczona prezentacja, żeby klienta wyhaczyć, ale udostepnić najpierw demo sie juz nie da.
Jak będę chciał kupić, to bedę tego świadomy i prezentacja nie będzie mi potrzebna.
Będę negocjował cenę programu i dodatkowe usługi związane z szkoleniami.

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#9

Post napisał: bildder » 14 cze 2010, 07:55

Saczi - odnosze wrazenie jakby to byla moja wina? Ja nie sprzedaje SW...

Wiec tak, jezeli dzwonisz standardowo jest prezentacja, jezeli ktos musi to dostaje wersje na testy. I tu sam sobie przeczysz, bo na prezentacje nie masz czasu ale na miesieczne testy to i owszem.
Poza tym odnosze wrazenie, ze niektorzy sobie wyobrazaja, ze powiedza ze jestem pan X, prosze o wersje. Wersja 30 dniowa jest generowana na firme, z pelnymi jej danymi oraz ankieta dotyczacej dalszych dzialan. Czy Wy naprawde sobie wyobrazacie, ze ktos zostawi Wam pelna wersje instalacyjna programu na telefon? anonimowo? Chyba logiczne jest, ze wymaga to wizyty w firmie...
A jezeli ktos nie umie wynegocjowac takiej wersji to juz jego problem...

A na marginesie, Proe to nie zaden high-end, to ta sama dokladnie polka co SW, przy czym obydwa te programy w pewnych obszarach maja wieksze lub mniejsze mozliwosci.

Wzór - dla studentow sa wersje studenckie lub edukacyjne na uczelniach (pisalem przeciez).
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------


SACZI
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 370
Rejestracja: 07 sie 2005, 11:06
Lokalizacja: z tego ?wiata

#10

Post napisał: SACZI » 14 cze 2010, 17:42

bildder pisze:Wiec tak, jezeli dzwonisz standardowo jest prezentacja, jezeli ktos musi to dostaje wersje na testy. I tu sam sobie przeczysz, bo na prezentacje nie masz czasu ale na miesieczne testy to i owszem.
Bo prezentacja programu ma się tak do rzczywistości jak filmy Bruce Lee, czy Chucka Norrisa do ulicznej walki.
Na prezentacjach wszysko jest przygotowane, przećwiczone i wyglada prefekcyjnie.
Dopiero, gdy zasiadasz za sterami softu okazuje sie, że jednak nie jest tak kolorowo, jak na prezentacji ...
bildder pisze:Poza tym odnosze wrazenie, ze niektorzy sobie wyobrazaja, ze powiedza ze jestem pan X, prosze o wersje. Wersja 30 dniowa jest generowana na firme, z pelnymi jej danymi oraz ankieta dotyczacej dalszych dzialan. Czy Wy naprawde sobie wyobrazacie, ze ktos zostawi Wam pelna wersje instalacyjna programu na telefon? anonimowo? Chyba logiczne jest, ze wymaga to wizyty w firmie...
A jezeli ktos nie umie wynegocjowac takiej wersji to juz jego problem...
Z Inventorem sie dało, z NX'em się dało (książka), ProE udostepnia na stronie triala, więc dlaczego się nie da z SolidWorksem?
No i jeszcze Zalco udostępnia Mastercama w wersji demo i działa to na zasadzie "telefonu".

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”