Visio kontra SolidWorks


Autor tematu
YaneQopter
Posty w temacie: 5

Visio kontra SolidWorks

#1

Post napisał: YaneQopter » 20 lut 2012, 22:52

Pomóżcie proszę. Mam taki problem. :sad:
Nie znam programu SW ale jest mi bardzo potrzebna cenna wskazówka. Otóż, projektuję element do wycięcia na CNC z laminatu w programie Visio. Jest to program Ofice'a do rysowania wykresów i diagramów. Znam go więc jest mi łatwiej lecz nie ma tam funkcji żeby zapisać projekt jako krzywe albo ja nie wiem jak to zrobić. Kopiuję więc ten projekt, wklejam do SW, skaluję 1:1 i zapisuję jako DWG aby gość mógł go odpalić w ArtCAM'ie i frezować. Jednak pojawia się problem ponieważ projekt się rozjeżdża. Masa z tym kłopotu bowiem gość musi ślęczeć nad tym i poprawiać a niekiedy rysować od nowa.
Proszę o jakieś propozycje jak się z tym uporać.
Please, help me :cry:
Ostatnio zmieniony 07 mar 2012, 22:19 przez YaneQopter, łącznie zmieniany 2 razy.



Tagi:

Awatar użytkownika

blue_17
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1715
Rejestracja: 16 kwie 2009, 07:55
Lokalizacja: Kraków/Kornatka
Kontakt:

#2

Post napisał: blue_17 » 20 lut 2012, 23:45

Zainteresuj się inkscape taki corel tylko za dramo wybierzesz sobie tam ołówek przejedziesz po obrazku albo narysujesz sobie i zapiszesz do dwg lub dfx-a polecam
"I siedzieli oni razem pod nagim DOS-em i nie wstydzili sie tego." :D


Autor tematu
YaneQopter
Posty w temacie: 5

#3

Post napisał: YaneQopter » 22 lut 2012, 15:18

Wszystko jest ok, tylko to nie jest rozwiązanie mojego problemu. Równie dobrze mógłbym się od nowa uczyć programów SW i AC, a mnie nie o to chodzi.
Przedstawiłem konkretny problem i naświetliłem jak chciałbym do jego rozwiązania podejść. I pytanie, czy da się to tak zrobić w taki sposób, czy nie?
Gdyby ktoś mógł mi napisać co zrobić z tymi krzywymi i jak zapisać projekt który już zrobiłem w Visio, nad którym spędziłem sporo czasu, tak aby mi się nie rozjżdżał w ArtCAM'ie to było by ok. A jeżeli się nie da to po prostu chciałbym to wiedzieć i zamykam temat.

blue_17 - co do zapisania projektu w DWG czy DFX, piszesz tak z doświadczenia? Czy po prostu tak ci się wydaje że będzie ok? Programów żeby zapisać w tych rozszerzeniach jest kilka lub kilkanaście, ale to wcale nie gwarantuje że w ArtCAM projekty te będą zespolone gotowe do frezowania bez poprawek.

Awatar użytkownika

blue_17
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1715
Rejestracja: 16 kwie 2009, 07:55
Lokalizacja: Kraków/Kornatka
Kontakt:

#4

Post napisał: blue_17 » 22 lut 2012, 22:51

Kurcze gwoździe też można wbijać drugą stroną jak się ktoś uprze i nożyczkami wycinać kłosy w polu zamiast wymłócić kombajnem też.

Kopiujesz poprzez windowsowy schowek do solidworksa i myślisz że nic się nie rozjedzie i w dodatku ze splajnów solidworks robi Ci pololinie lub wstawiasz pod tło obrazek a przecież piksel ma grubość.

Reasumując jeśli nie zrobisz tego w jakimś wektorowym formacie od razu np tak jak Ci poradziłem jeśli wczytasz obrazek 1:1 (masz tam linijki) zapiszesz krzywe do wektora to wtedy jak cokolwiek z tym zrobisz lub zaimportujesz do solida będzie wszystko ok.

Albo w Darmowym DraftSight obrysuj to spaljnem (taki bardzo dobry darmowy autocad)

nic się nie musisz uczyć klikasz w ikonkę i obrysowujesz
"I siedzieli oni razem pod nagim DOS-em i nie wstydzili sie tego." :D


Autor tematu
YaneQopter
Posty w temacie: 5

#5

Post napisał: YaneQopter » 06 mar 2012, 19:14

Odświeżam temat bo za Chiny Ludowe nie kumam nic z tego :shock: Proszę o przeprowadzenie mnie za rączkę przez ten temat, oczywiście jeśli się komuś chce. Próbowałem rysować w w/w programach ale nauka zajmuje mi zbyt dużo czasu.

Proszę zatem o pomoc, podpowiedź w punktach jak naprawić te projekty w np. SolidWorks, DraftSight czy InkScape, mam te wszystkie programy. Jak ponaprawiać porozjeżdżane rysunki, kreski?

Projekt w Visio mogę zapisać w DXF lub DWG i odpaliś w SW, ale co dalej...? :cry:

Awatar użytkownika

blue_17
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1715
Rejestracja: 16 kwie 2009, 07:55
Lokalizacja: Kraków/Kornatka
Kontakt:

#6

Post napisał: blue_17 » 06 mar 2012, 20:25

załącz przykładowy plik ze swojego programu w dwg lub dxf-ie
a najlepiej napisz na gg :) szybciej będzie :)
"I siedzieli oni razem pod nagim DOS-em i nie wstydzili sie tego." :D


Autor tematu
YaneQopter
Posty w temacie: 5

#7

Post napisał: YaneQopter » 06 mar 2012, 21:31

Te rozszerzenia są niedozwolone na tym forum :razz:

Awatar użytkownika

blue_17
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1715
Rejestracja: 16 kwie 2009, 07:55
Lokalizacja: Kraków/Kornatka
Kontakt:

#8

Post napisał: blue_17 » 07 mar 2012, 22:16

Dla potomnych okazało się że ten program jest głupi i nie tylko przy zapisie rozkłada na polinie splajny ale też okręgi

Jaki wniosek z tego program nie nadaje się do rysowania a właściwie do rysowania rysunków wektorowych bo przy zapisie wychodzą głupoty

No cóż program od Microsoftu i raczej nie do rysunków CAD przeznaczony :)
"I siedzieli oni razem pod nagim DOS-em i nie wstydzili sie tego." :D


Autor tematu
YaneQopter
Posty w temacie: 5

#9

Post napisał: YaneQopter » 07 mar 2012, 22:35

No i nic z tego nie wyszło, ale dziękuję bardzo za pomoc koledze blue_17, Faktycznie program okazał się kichą. Faktem też jest że Visio to program do rysowania wykresów i diagramów, nie do rysunków technicznych.
Cóż... biorę się do nauki programu CADowskiego.
Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”