Zamknij - ?


Autor tematu
kendy
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 477
Rejestracja: 02 lut 2008, 23:29
Lokalizacja: Wroclaw

Zamknij - ?

#1

Post napisał: kendy » 07 lip 2008, 17:20

Witam

Jak 'hurtowowo' pozamykac otwarte obiekty. Zrobilem trasowanie pewnej bitmapy i niektore obiekty sa otware. Jak mam je grupowo zamknac ?

Pozdrawiam




diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post napisał: diodas1 » 08 lip 2008, 21:06

Też jestem ciekaw czy to jest możliwe. Pewnie do trasowania używałeś Corel-Trace ?
Niestety Corel robi zawsze sieczkę która powoduje że ploter pracuje potem jak traktor na wysokich obrotach. Ja radziłem sobie inaczej. Obrazek graficzny zamiast trasować wklejałem do warstwy zerowej w ACADzie- jest to możliwe mimo że ACAD pracuje w grafice wektorowej a obrazek wklejany był bitmapą. Następnie inną warstwę czyniłem aktywną i na niej jak na kalce technicznej nałożonej na obrazek rysowałem stosując normalne narzędzia ACADa. Zależnie od kolorów samego obrazka rysowałem odpowiednio kontrastowymi kolorami linii żeby mieć jasność co już zostało zrobione. Potem wystarczy znowu przejść do warstwy zerowej i usunąć niepotrzebną już bitmapę bo z powodu "wagi" obciąża pracę ACADa i przywrócić stworzonej grafice wektorowej właściwą kolorystykę. Działając w ten sposób trzeba być czujnym na kształt kursora , nie używać prawego klawisza myszy ani nie zaznaczać myszką narysowanych już obiektów bo natychmiast zaznaczonym obiektem staje się grafika na warstwie 0. Wychodzi się z takich pomyłek przez Esc. Żeby korygować bezpiecznie tworzoną grafikę, trzeba na czas tych operacji wygasić warstwę z grafiką bitową. Da się to opanować. Czasem dla ułatwienia sobie takiej "obróbki" zdjęć i obrazków wielokolorowych warto najpierw zmienić trochę jasność, kontrast lub zamienić na stopnie szarośći a nawet na czarno-biały, żyby wyraźnie widać było tworzone obiekty. Wiem że nie jest to zbyt nowoczesne ale za to daje dobre rezultaty.
Ostatnio zmieniony 08 lip 2008, 22:41 przez diodas1, łącznie zmieniany 1 raz.


nodnod
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 88
Rejestracja: 26 mar 2008, 00:00
Lokalizacja: Wielkopolska

#3

Post napisał: nodnod » 08 lip 2008, 21:23

Ja też tak robię, ale po prostu blokuje grafikę w danej warstwie i nie ma problemu, że ją zaznaczysz. Po prostu staje się ona tylko tłem.


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#4

Post napisał: diodas1 » 08 lip 2008, 21:27

Jak się blokuje? przepraszam za naiwne pytanie :oops: Jeżeli zablokuję warstwę to nie widzę obiektów na niej, także wklejonego obrazka a na możliwość zablokowania samego obiektu jakoś nie mogę trafić.

[ Dodano: 2008-07-08, 22:00 ]
Już wiem :lol: Przepraszam za zamieszanie. Szukałem sposobu na "blokowanie" a właściwszym było "zamknij/otwórz"


nodnod
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 88
Rejestracja: 26 mar 2008, 00:00
Lokalizacja: Wielkopolska

#5

Post napisał: nodnod » 08 lip 2008, 22:17

Przepraszam, to ja się pomyliłem. Ja zamykam obraz w warstwie, a nie go blokuje, aby nie przesuwał się wraz z nałożonymi na niego liniami, więc chyba jednak robimy tak samo :grin:


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#6

Post napisał: diodas1 » 08 lip 2008, 22:32

Od dzisiaj dzięki wskazówce którą znienacka od Ciebie dostałem tak właśnie będzie. Kłaniam się nisko i dziękuję. Oszczędzi to sporo czasu i niespodzianek.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Autodesk Software (Autocad, Inventor etc) ”