Projekty technologiczne 2D-jak robicie?


Autor tematu
builder2005
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 18 maja 2007, 08:46
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie

Projekty technologiczne 2D-jak robicie?

#1

Post napisał: builder2005 » 21 maja 2008, 13:45

witam,
mam pytanie do osób zajmujących się w firmach produkcyjnych przygotowywaniem dokumentacji techniczno-technologicznej tzn zestawienia linii produkcyjnych, schematy maszyn, rozprowadzenia mediów, rzuty pomieszczeń z rozmieszczonymi urządzeniami itp.
Czy wykonujecie to w ramach obowiązków w dziale UTR, technologicznym czy innym?
Na jakich programach pracujecie?

W moim przypadku "przejąłem w spadku" dział techniczno-technologiczny /firma sektora spożywczego/ wraz z brakiem podstawowej dokumentacji (jw). Sprowadziło się to do tego iż musiałem ją tworzyć od podstaw. Osobiście w firmie korzystam z darmowego cad-a, głównie do generowania wydruków, a całość dokumentacji tworzę w domu na cadzie (for home users).
Marzeniem byłoby pracować w firmie na Autocadzie 2006, ale realia są jakie są.

pozdr


"Takt polega na tym, by widzieć, jak daleko można się posunąć, by nie posunąć się za daleko"

Tagi:


jamesoki
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 75
Rejestracja: 03 maja 2007, 12:48
Lokalizacja: białystok

#2

Post napisał: jamesoki » 22 sie 2008, 07:44

Jak by kolega podesłał jakiś przykładowy rysuneczek to pomoglibyśmy dobrać jakiś zgrabny tani programik. Swego czasu dobijała się do mnie firma która próbowała wcisnąć oprogramowanie cad które swym wyglądem pulpitu i sposobem modelowania łudząco przypominało Autocada. Ale nic z tego nie wyszło bo były pieniądze na zakup cąłych pakietów inventora a tam było tylko 2d.
Program był tak bezczelny że gdyby nie pasek tytułowy z logiem nie sposób było odróżnić program a i cena była kusząca. Nie pamiętam wszystkiego dokładnie bo było to 3 lata temu ale można coś tam w mailach poszukać.


Autor tematu
builder2005
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 18 maja 2007, 08:46
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie

#3

Post napisał: builder2005 » 23 sie 2008, 08:26

jamesoki pisze:Jak by kolega podesłał jakiś przykładowy rysuneczek to pomoglibyśmy dobrać jakiś zgrabny tani programik.
już pracuję na komercyjnym progecad2008 - firma zakupiła licencję.
Całkiem dobry programik i w zupełności spełnia moje oczekiwania.
"Takt polega na tym, by widzieć, jak daleko można się posunąć, by nie posunąć się za daleko"

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Autodesk Software (Autocad, Inventor etc) ”