Funkcja prostokąt


Autor tematu
chuliganus
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 120
Rejestracja: 07 cze 2008, 12:45
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Funkcja prostokąt

#1

Post napisał: chuliganus » 24 kwie 2017, 12:58

Witam,

Problem banalny bo bez niego żyć można, ale jednak jest.
Mamy w pracy kilka AutoCADów Mechanical w różnych wersjach rocznikowych i na dwóch (różnych) jest opcja rysowania prostokąta za pomocą funkcji "Wymiary" natomiast na pozostałych jest możliwość wpisania "Obszaru" lub "oBrotu". Ogólnie wszyscy chcieliby mieć możliwość wpisania wymiarów, ale nie mam pojęcia jak to zrobić. Ma ktoś pomysł?
Szukałem w opcjach, w stylach i wybierałem różne karty na uruchamianiu nowego okna Acad, Acadiso itp... Nic to nie zmieniało, a funkcji z możliwością wpisania Wymiarów jak nie było tak nie ma. Poniżej załączam screena z zaznaczonym w czerwoną ramkę brakującym elementem.
Obrazek



Tagi:


zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

#2

Post napisał: zibi » 24 kwie 2017, 13:46

Odczytaj jakie polecenie wywołuje "wymiary" i sprawdź na tej wersji ACADA gdzie się nie wyświetla wybór.
NX CAD, NX CAM, FREZOWANIE 5AX, ELEKTRODRĄŻARKI WGŁĘBNE I DRUTOWE. PEPS, VERICUT. Pomagam w NX przez Team Viewer. Postprocesory NX.


Autor tematu
chuliganus
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 120
Rejestracja: 07 cze 2008, 12:45
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

#3

Post napisał: chuliganus » 24 kwie 2017, 20:58

No własnie tego nie potrafię określić, akurat na moim sprzęcie jest po wciśnięciu funkcji prostokąta możliwość wpisania wymiarów. Kilkam prostokąt, następnie "W" i mam do wpisania wymiary szerokość x wysokość. Ot tyle a jak to zrobić w tych CADach gdzie nie ma tej opcji po prostu nie wiem. Stąd moje pytanie.

Awatar użytkownika

Bri
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 814
Rejestracja: 21 maja 2009, 07:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

#4

Post napisał: Bri » 25 kwie 2017, 16:35

Po prostu wpisuj drugą współrzędną z "małpką"
"@500,100"

Zawsze to było w Autocadzie. Wydaje mi się nawet że będzie szybciej od wciskania "w".

Jeśli masz "wprowadzanie dynamiczne" (lata ci przy kursorze pole do wprowadzania danych) to działa bez "małpki" (w sumie to zależy oczywiście od ustawień wprowadzania dynamicznego a jest ich trochę).

Śląsk - Nierdzewka, Alloy, Laser, Gięcie, Excel

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Autodesk Software (Autocad, Inventor etc) ”