Plik wykonawczy Inventora HSM jako .nc


Autor tematu
lokoskul22
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 20 sty 2017, 01:19
Lokalizacja: Wszechświat

Plik wykonawczy Inventora HSM jako .nc

#1

Post napisał: lokoskul22 » 20 sty 2017, 01:48

Witam serdecznie wszystkich użytkowników tego zacnego forum! Jest to mój pierwszy temat więc skorzystam z okazji i napiszę że bardzo doceniam pracę ludzi którzy odpowiadają za funkcjonowanie tej strony, oczywiście forum było by niczym bez fajnej społeczności która mam nadzieję okaże się sympatyczniejsza od tej ze znanego forum dla zapaleńców elektroniki :D

Ok, tak więc interesuje mnie kwestia plików jakie tworzy Inventor HSM dla obrabiarki. Obecnie rysunki .dwg (AutoCAD) przetwarzam na instrukcje dla maszyny przy pomocy programu ucancam. Tworzy on pliki o rozszerzeniu .nc czy w takim wypadku będę mógł utworzyć taki plik przy pomocy Inventora? A może istnieje możliwość konwersji plików? Dodam tylko że użyłem funkcji "szukaj" i Google :D



Tagi:


postek
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 38
Rejestracja: 25 kwie 2011, 09:28
Lokalizacja: Warszawa

#2

Post napisał: postek » 20 sty 2017, 09:56

Czy w takim wypadku będę mógł utworzyć taki plik przy pomocy Inventora?
Tak będziesz mógł utworzyć plik NC.

Jeżeli nie za bardzo orientujesz się w temacie to dodam, że samo rozszerzenie pliku to nie wszystko. Plik NC (jego zawartość) musi być kompatybilny z twoją maszyną. Odpowiednie opcje ustawia się w postprocesorze.
InventorHSM ma trochę standardowych postprocesorów i być może któryś z nich będzie generował pliki NC kompatybilne z twoją maszyną. A jeśli nie, to postprocesor trzeba będzie edytować, żeby dostosować go do maszyny.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Autodesk Software (Autocad, Inventor etc) ”