Autodesk Fusion 360 - Maszyna przycina podczas grawerowania


Autor tematu
mbszakal
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 03 mar 2016, 07:10
Lokalizacja: Katowice

Autodesk Fusion 360 - Maszyna przycina podczas grawerowania

#1

Post napisał: mbszakal » 11 sty 2017, 17:29

Witam.
Mam problem z kodem wygenerowanym za pomocą Fusion 360.
CEL: Grawerowanie Liter w laminacie
Maszyna: obrabiarka 3-osiowa własnej produkcji, sterowana MACH 3.
Oprogramowanie: Autodesk Fusion 360 (ten sam problem w HSM 2,5 Inventora)
Opis:
Grubość materiału: laminat 0.8 mm,
Głębokość graweru: 0.2 mm,
Narzędzie: frez V-ka, kąt 30 st. średnica stopki 0.4 mm,

Aby wygrawerować literki nie po konturze ale z wybraniem kieszeni, nie mogę zastosować OPERACJI ENGRAVE, ponieważ materiał jest za cieńki, żeby wybrać litery wielkości 20 mm.

Stosuje OPERACJE POCKET 2d. Zaznaczam kieszeń, którą jest napis wykonany wcześniej w modelingu, następnie parametryzuję ją tak jak powinno to wyglądać. Wszystko jest OK. Wykonuje POSTPROCESSING i wrzucam na maszyne.

I tutaj pojawiają się dziwne rzeczy. Gdy narzędzie wybiera kieszeń litery, lub kropki nad literami , przy ostatnim przejściu narzędzia, które jest najbliżej konturu zewnętrznego maszyna zaczyna normalnie przycinać. Przejście nie jest płynne, przez co powstają poszarpane krawędzie. Natomiast ścieżki bliżej środka są grawerowane płynnie.
Nie wiem co jest przyczyną ? W camie ścieżki wydają się być płynne.
Dodam jeszcze, że gdy załóżmy "kropkę nad i" w modelingu zrobię za pomocą zwykłego okręgu wyciągniętego ze szkicu, maszyna wycina tę kropkę płynnie.
Jednak gdy "kropka nad i" w modelingu wynika z funkcji WSTAW TEKST, to podczas obróbki jej powierzchni maszyna przycina.

Nie potrafię znaleźć rozwiązania tego problemu. Mi się wydaje, że przyczyna leży po stronie CAMa, ale nie wiem gdzie szukać.
Przypominam, że każdy kontur inny wycinany operacją POCKET 2d jest wykonywany płynnie w całości. Jedynie litery.

Czekam na sugestie.



Tagi:

Awatar użytkownika

freakolot
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 67
Rejestracja: 20 lip 2009, 14:37
Lokalizacja: mazowieckie

#2

Post napisał: freakolot » 11 sty 2017, 22:24

A co masz w kodach ?
Czasem nie narobił na łukach masę punktów na G1 ?
Smoothing jest domyślnie chyba na 0.1 możesz zwiększyć i zobaczyć czy się pozmienia w kodach.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Autodesk Software (Autocad, Inventor etc) ”