Połączenie dwóch złożeń z ruchami (inventor)


Autor tematu
TennesseWhiskey
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 08 gru 2016, 16:54
Lokalizacja: zzzzzz

Połączenie dwóch złożeń z ruchami (inventor)

#1

Post napisał: TennesseWhiskey » 08 gru 2016, 17:25

Witam,
czy jest jakaś możliwość wstawienia jednego złożenia do drugiego, tak aby elementy tego pierwszego normalnie poruszały się? Przypuśćmy, że mam gotowe złożenie siłownika i zdefiniowałem w nim ruchy popychacza... Teraz chciałbym go wykorzystać w innym, większym złożeniu w taki sposób, żeby jego popychacz normalnie się poruszał.

Przygotowuję z kolegą projekt, w którym on pracuje nad jednym większym urządzeniem, a ja nad drugim i będziemy musieli je jakoś połączyć w jeden plik .iam tak, żeby zaprezentować działanie obu razem, a chciałbym uniknąć robienia wszystkiego od początku, bo po prostu zajęłoby mi to masę czasu... A kiedy wstawiam jedno do drugiego za pomocą opcji "Wstaw..." urządzenie jest zupełnie sztywne, nic się w nim nie porusza :(

Może jeszcze dodam, że korzystam z Inventora 2016
Z góry dziękuję za pomoc



Tagi:


marcpol
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 170
Rejestracja: 20 lut 2012, 19:50
Lokalizacja: Białystok

#2

Post napisał: marcpol » 08 gru 2016, 17:37

Ustaw drugi zespół jako elastyczny.


Autor tematu
TennesseWhiskey
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 08 gru 2016, 16:54
Lokalizacja: zzzzzz

#3

Post napisał: TennesseWhiskey » 08 gru 2016, 17:47

No niestety, próbowałem tego... Rzeczywiście, elementy poruszają się między sobą, ale zupełnie nie tak, jak to zdefiniowałem i po puszczeniu przycisku myszy wracają do pierwotnego położenia.

Zauważyłem też, że po kliknięciu myszką na złożenie, Inventor zaznacza mi je całe, a nie pojedyncze elementy... Może w tym rzecz? Czy da się coś z tym zrobić?

@edit
Ok, próbowałem, próbowałem i w końcu znalazłem to o co mi chodziło... Zaznaczenie tego zespołu jako elastyczny nie pomogło, ale jako adaptacyjny już tak...

Nie wiem czemu, ale dopiero teraz mi to zadziałało, bo przed napisaniem tematu też szukałem i zaznaczałem wszystko po kolei, m. in. to, ale nie pomagało

W każdym razie dziękuję za pomoc :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Autodesk Software (Autocad, Inventor etc) ”