AutoCad 2014 - Wymiarowanie - Pilne


Autor tematu
kuku1985
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 18 mar 2015, 15:21
Lokalizacja: Pomorskie

AutoCad 2014 - Wymiarowanie - Pilne

#1

Post napisał: kuku1985 » 18 mar 2015, 15:34

Witam, potrzebuję pilnie aby ktoś mi zwymiarował rysunek 3D, na programie totalnie się nie znam... jednak udało mi się narysować potrzebną dla mnie część, odbiega ona od oryginału jednak w cale to nie przeszkadza. Problem w tym że nie potrafię tego zwymiarować, jest to część od moto a sezon lada moment się zaczynie. Wszystko mam już zrobione jedynie zwymiarować, wydrukować i oddać na tokarkę. Potrafię wymiarować ale jedynie 2D i to tak byle jak, a chodzi o to aby to było zwymiarowane tak aby tokarz wiedział o co chodzi.
Załączniki
Rysunek1.rar
Plik spakowany, załączniki nie obsługują pliku dwg
(79.65 KiB) Pobrany 193 razy



Tagi:


Grawer.Gift
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 534
Rejestracja: 31 mar 2012, 13:27
Lokalizacja: wawa

#2

Post napisał: Grawer.Gift » 18 mar 2015, 15:50

Miałem chęć pomóc ale nie da rady . Tak to jest jak się ściąga piraty i nie potrafi zapisać do niższej wersji .
Nie każdy ściąga najnowsze wersje.
Ale mogę gratis poradzić : zwymiaruj w 2d , bo tez to dla tokarza wystarcza.
ustaw tylko rzutnie tak aby dało się w 2d zwymiarować .
Zresztą wymiarowanie w 3d ( rozumiem przez to perspektywę ) jest tak karkołomne że mija się z sensem.
W normalny sposób wymiaruje się w 2d i skoro to umiesz to nie ma chyba sprawy.
Problem pewnie będzie w ustawieniach wielkości liter , cyfr i strzałek, ale to ustawiasz sobie :
wymiar - styl wymiarowania i zmienisz dopasowując do przedmiotu .


Autor tematu
kuku1985
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 18 mar 2015, 15:21
Lokalizacja: Pomorskie

#3

Post napisał: kuku1985 » 18 mar 2015, 16:06

Nie no spoko właśnie mi pojechałeś że nie umiem zapisać do starszej wersji, a wystarczyło napisać aby podesłał plik zapisany w formacie wersji jaką posiadasz.
Tak chodzi o to aby zwymiarować w 2D tylko nie mam pojęcia jak to z rzutować na 2D a problem to nie strzałki i cyfry i td. tylko chodzi o to że nigdy nie byłem dobry z rysunku i nie mam pojęcia jak to zrobić aby było czytelne dla tokarza. Nigdy też mi to nie było potrzebne i raczej nie będzie (To zwyczajnie taka extremalna sytuacja). W każdym razie dziękuję za chęci.


Cezary2528
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 73
Rejestracja: 01 sty 2012, 01:26
Lokalizacja: Mrągowo

#4

Post napisał: Cezary2528 » 18 mar 2015, 20:24

Kolega niech lepiej wstawi model 3D (rozszerzenie .ipt) a nie rysunki modelu. Żaden tokarz tego elementu nie zrobi, trzeba frezować. A rysunek techniczny tego elementu będzie dość skomplikowany ale może się znajdzie ochotnik :D


browarny
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 6
Posty: 47
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:23
Lokalizacja: Gdynia

#5

Post napisał: browarny » 25 mar 2015, 12:43

Cezary2528 pisze:Kolega niech lepiej wstawi model 3D (rozszerzenie .ipt) a nie rysunki modelu. Żaden tokarz tego elementu nie zrobi, trzeba frezować. A rysunek techniczny tego elementu będzie dość skomplikowany ale może się znajdzie ochotnik :D
Wyeksportuj to do SAT'a, to zwymiaruję Ci to w Inventorze i przyślę pdf.
Pozdrawiam


Autor tematu
kuku1985
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 18 mar 2015, 15:21
Lokalizacja: Pomorskie

#6

Post napisał: kuku1985 » 28 mar 2015, 09:48

Dzięki... jest mi to potrzebne a wymiarowanie to już wyższa jazda niż zrobić coś w 3D
Grawer.Gift pisze:Miałem chęć pomóc ale nie da rady . Tak to jest jak się ściąga piraty i nie potrafi zapisać do niższej wersji .
Nie każdy ściąga najnowsze wersje.
Ale mogę gratis poradzić : zwymiaruj w 2d , bo tez to dla tokarza wystarcza.
ustaw tylko rzutnie tak aby dało się w 2d zwymiarować .
Zresztą wymiarowanie w 3d ( rozumiem przez to perspektywę ) jest tak karkołomne że mija się z sensem.
W normalny sposób wymiaruje się w 2d i skoro to umiesz to nie ma chyba sprawy.
Problem pewnie będzie w ustawieniach wielkości liter , cyfr i strzałek, ale to ustawiasz sobie :
wymiar - styl wymiarowania i zmienisz dopasowując do przedmiotu .
Istnieje coś takiego jak AutoCad 2016 Trial a rada nic nie daje bo o ile w 3D używa się LUW i nic nie jest karkołomne to w 2D trzeba zrobić rzutnie a to już nie jest łatwe bo jest potrzebny widok z trzech stron i każdy jakoś sensownie wymiarować.
Załączniki
Rysunek2 3D.rar
Plik spakowany rarem
(16.97 KiB) Pobrany 158 razy


browarny
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 6
Posty: 47
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:23
Lokalizacja: Gdynia

#7

Post napisał: browarny » 31 mar 2015, 14:20

Zaimportowałem to to IV
Z tego co widzę to są dwa detale złożone w zespół.
POtrzebujesz 2 oddzielne rysunki ?
Czy potraktować to jako jeden detal.

Mogę Ci wygenerować rzuty prostokątne w formacoe DWG i dalej sam to sobie już zwymiarujesz tak jak chcesz.

Bo rozumem że problem jest nie z samym wymiarowaniem, tylko w wygenerowaniu rzutni
z odpowiednimi rzutami prostokątnymi.

Tak przy okazji, to zabawa w modelowanie 3D w Autocadzie jest jak jedzenie zupy widelcem.
Można - tylko po co ? :-)

[ Dodano: 2015-03-31, 14:28 ]
Plik autocadowy w załączniku.

I jeszcze jedna uwaga - musisz szukać kogoś to frezuje - bo wytoczyć się tego nie da.
Załączniki
detal.zip
rzuty prostokątne
(31.38 KiB) Pobrany 164 razy
Pozdrawiam


Grawer.Gift
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 534
Rejestracja: 31 mar 2012, 13:27
Lokalizacja: wawa

#8

Post napisał: Grawer.Gift » 31 mar 2015, 14:42

kuku1985 pisze:Dzięki... jest mi to potrzebne a wymiarowanie to już wyższa jazda niż zrobić coś w 3D
Grawer.Gift pisze:Miałem chęć pomóc ale nie da rady . Tak to jest jak się ściąga piraty i nie potrafi zapisać do niższej wersji .
Nie każdy ściąga najnowsze wersje.
Ale mogę gratis poradzić : zwymiaruj w 2d , bo tez to dla tokarza wystarcza.
ustaw tylko rzutnie tak aby dało się w 2d zwymiarować .
Zresztą wymiarowanie w 3d ( rozumiem przez to perspektywę ) jest tak karkołomne że mija się z sensem.
W normalny sposób wymiaruje się w 2d i skoro to umiesz to nie ma chyba sprawy.
Problem pewnie będzie w ustawieniach wielkości liter , cyfr i strzałek, ale to ustawiasz sobie :
wymiar - styl wymiarowania i zmienisz dopasowując do przedmiotu .
Istnieje coś takiego jak AutoCad 2016 Trial a rada nic nie daje bo o ile w 3D używa się LUW i nic nie jest karkołomne to w 2D trzeba zrobić rzutnie a to już nie jest łatwe bo jest potrzebny widok z trzech stron i każdy jakoś sensownie wymiarować.
Ja to samo mam w autocad 2011 i żeby było ciekawie to bez problemu mam rzutnie
ustawiam sobie 3 rzutnie i perspektywkę
i co ciekawe - nic nei wymiaruję

jak koleś jest kumaty to sobie sam sprawdzi wymiary BO ROZUMIEM ZE DOSTAJE RYSUNEK W CADZIE A NIE W JPGACH


Dzięki... jest mi to potrzebne a wymiarowanie to już wyższa jazda niż zrobić coś w 3D

No co ty opowiadasz ? powaga ?
wymiarowanie w cadzie to robi za ciebie komputer
zaznaczach dwa punkty a on sam rysuje ci strzałki , linie wymiarowe i do tego podaje wymiar
-:)
ty pokazujesz tylko skąd dokąd chcesz znać rozmiar
-:) i tyle

i własnie po to robi się rysunki w 3d , aby mozna było dać sobie spokój z wymiarami i wysłać model w 3d
w podobnie prosty sposób ustawia się rzutnie ,
a najlepiej wychodzi to w w,,arkuszch " - ustawiasz dowolne rzutnie ( góra, bok) i ustwaiasz do nich parametry czy to ukryte linie , czy renderek czy szkic )
i ja jednym rysunku pokazujesz wszystko co potrzeba


browarny
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 6
Posty: 47
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:23
Lokalizacja: Gdynia

#9

Post napisał: browarny » 31 mar 2015, 16:16

Grawer.Gift pisze:
kuku1985 pisze:Dzięki... jest mi to potrzebne a wymiarowanie to już wyższa jazda niż zrobić coś w 3D


i własnie po to robi się rysunki w 3d , aby mozna było dać sobie spokój z wymiarami i wysłać model w 3d
w podobnie prosty sposób ustawia się rzutnie ,
a najlepiej wychodzi to w w,,arkuszch " - ustawiasz dowolne rzutnie ( góra, bok) i ustwaiasz do nich parametry czy to ukryte linie , czy renderek czy szkic )
i ja jednym rysunku pokazujesz wszystko co potrzeba
Jakoś nie widzę że przysłowiowy Pan Edek, który frezuje na konwencjonalnej maszynie
poradzi sobie z bryłą 3D. Ciekawe gdzie ją zaimportuje :-)

Druga sprawa to że na bryle nie ma tolerancji wymiarowych - a to może położyć całą robotę, bo na przykład zrobią Ci pasowania pod łożyska w 13 klasie dokładności.
Pozdrawiam


Grawer.Gift
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 534
Rejestracja: 31 mar 2012, 13:27
Lokalizacja: wawa

#10

Post napisał: Grawer.Gift » 31 mar 2015, 16:55

Jeśli szukamy dziury w całym , przyjmując że to co docent zaprojektuje w 3d , zwyczajny Pan kazik nie ma do czego zaimportować , to pytam o sens takiego działania ?

ale skoro nie nie da to trzeba kupić na allegro

albo ....... opanować jeden z pasków narzędzi autocada o śmiesznej nazwie : wymiarowanie
i rozwiąze się nierozwiązywalne
-:)

strach pomysleć jakby kazik nie miał pdf-a , to mu moze mms-em wyslą focie ?

Ciekawe jak koledzy COlt czy Khalashnikov radzili sobie nie majac autocada czy pdfa?
a robili wyroby że jak nacisnął to łeb urywało i mozna było ?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Autodesk Software (Autocad, Inventor etc) ”