AutoCad 2014 - Wymiarowanie - Pilne


Autor tematu
kuku1985
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 18 mar 2015, 15:21
Lokalizacja: Pomorskie

#11

Post napisał: kuku1985 » 01 kwie 2015, 00:17

browarny pisze:Zaimportowałem to to IV
Z tego co widzę to są dwa detale złożone w zespół.
POtrzebujesz 2 oddzielne rysunki ?
Czy potraktować to jako jeden detal.

Mogę Ci wygenerować rzuty prostokątne w formacoe DWG i dalej sam to sobie już zwymiarujesz tak jak chcesz.

Bo rozumem że problem jest nie z samym wymiarowaniem, tylko w wygenerowaniu rzutni
z odpowiednimi rzutami prostokątnymi.

Tak przy okazji, to zabawa w modelowanie 3D w Autocadzie jest jak jedzenie zupy widelcem.
Można - tylko po co ? :-)

[ Dodano: 2015-03-31, 14:28 ]
Plik autocadowy w załączniku.

I jeszcze jedna uwaga - musisz szukać kogoś to frezuje - bo wytoczyć się tego nie da.
Chodzi o jeden detal, jest to zrobione w taki sposób dlatego że nie umiałem z fazować w linii prostej od jego środka, no sorrki ale tak naprawdę to moje pierwsze dzieło w tym programie i mam nadzieje że rozumiecie. Rzutnie w podesłanym pliku bardzo fajne, jeszcze jakoś to sensownie zwymiarować i będzie super. Chodzi o to że umiem używać wymiarowania, ale nie wymiarować... coś jak z spawaczami jedni spawają a inni smarkają. Tak poważnie to jak nawrzucam wymiary to tam jest tyle kresek że sam się gubię w tym wszystkim. Dam wymiary i wrzucę tutaj plik może ktoś skuma o cho mi chodzi dokładnie i to poprawi (tak na to liczę). Można kupić na allegro, ale nie takie coś bo oryginał nie ma tego otworu pod kątem, znaczy ma ale jest to całość z prętem który wystaje z drugiej strony nie oryginał ma tak że ma możliwość osobnego dodawania pręta w razie zgięcia, ale nie ma otworu M4, który jest istotny dla bezpieczeństwa.



Tagi:


browarny
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 6
Posty: 47
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:23
Lokalizacja: Gdynia

#12

Post napisał: browarny » 01 kwie 2015, 11:23


Chodzi o jeden detal, jest to zrobione w taki sposób dlatego że nie umiałem z fazować w linii prostej od jego środka, no sorrki ale tak naprawdę to moje pierwsze dzieło w tym programie i mam nadzieje że rozumiecie. Rzutnie w podesłanym pliku bardzo fajne, jeszcze jakoś to sensownie zwymiarować i będzie super. Chodzi o to że umiem używać wymiarowania, ale nie wymiarować... coś jak z spawaczami jedni spawają a inni smarkają. Tak poważnie to jak nawrzucam wymiary to tam jest tyle kresek że sam się gubię w tym wszystkim. Dam wymiary i wrzucę tutaj plik może ktoś skuma o cho mi chodzi dokładnie i to poprawi (tak na to liczę). Można kupić na allegro, ale nie takie coś bo oryginał nie ma tego otworu pod kątem, znaczy ma ale jest to całość z prętem który wystaje z drugiej strony nie oryginał ma tak że ma możliwość osobnego dodawania pręta w razie zgięcia, ale nie ma otworu M4, który jest istotny dla bezpieczeństwa.
Myślę, że najlepiej będzie jak spróbujesz zwymiarować to sam. Z dwóch powodów.
1. Ty wiesz jak ten element ma pracować i które wymiary są dla Ciebie istotne.
2. To bardzo dobra okazja, żeby się trochę podszkolić z rysunku technicznego. Lepiej dostać wędkę niż rybę. :-)

Jak już zwymiarujesz to wrzuć to tutaj, a my spróbujemy Ci pomóc.

Jeżeli już znalazłeś wykonawcę tego detalu, dobrze jakbyś z nim skonsultował które wymiary mu podać - to taka dobra praktyka warsztatowa, o której zdają się zapominać entuzjaści wysyłania brył. Dialog między konstruktorem, a tokarzem, frezerem, czy spawaczem pozwala uniknąc wielu problemów.

Do kolegi Grawer.
Współpracuję z wieloma warsztatami, (produkuję miesięcznie sporo dokumentacji projektowej) ale jeszcze nie zadrzyło mi się że obyło się bez klasycznego rysunku technicznego. Czasem trzeba dosłać bryłe - ale tylko jako element pomocniczy.
Podstawą jest dalej klasyczna dokumentacja 2D.
Pozdrawiam


Autor tematu
kuku1985
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 18 mar 2015, 15:21
Lokalizacja: Pomorskie

#13

Post napisał: kuku1985 » 05 kwie 2015, 15:55

Wybacz, ale mi jest potrzebna zaledwie ryba heh wędka nie jest konieczna... Zwymiarowałem to hmmm możliwie jak najbardziej czytelnie, jednak myślę że to nie wystarczy a dodatkowo jest nabazgrane. Jest też kwestia kilku wymiarów których nie można zaznaczyć na twoim rzutowaniu a są bardzo konieczne, dlatego dołączam drugi plik z tymi wymiarami.

Mam problem aby zwymiarować te cztery fazy, fakt wystarczy jedną bo to symetryczne ale i tak nie potrafię się jakoś do tego odnieść, jest jeszcze kwestia otworu fi-18 gdyż on jest kątem ... przy tworzeniu bryły był użyty parametr pochylenia o 5stopni.
Załączniki
dwg wymiary.rar
(174.19 KiB) Pobrany 147 razy


browarny
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 6
Posty: 47
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:23
Lokalizacja: Gdynia

#14

Post napisał: browarny » 07 kwie 2015, 14:03

Zapisz to w starszym Autocadzie.
Nie mogę otworzyć pliku.
kuku1985 pisze:Wybacz, ale mi jest potrzebna zaledwie ryba heh wędka nie jest konieczna... Zwymiarowałem to hmmm możliwie jak najbardziej czytelnie, jednak myślę że to nie wystarczy a dodatkowo jest nabazgrane. Jest też kwestia kilku wymiarów których nie można zaznaczyć na twoim rzutowaniu a są bardzo konieczne, dlatego dołączam drugi plik z tymi wymiarami.

Mam problem aby zwymiarować te cztery fazy, fakt wystarczy jedną bo to symetryczne ale i tak nie potrafię się jakoś do tego odnieść, jest jeszcze kwestia otworu fi-18 gdyż on jest kątem ... przy tworzeniu bryły był użyty parametr pochylenia o 5stopni.
Pozdrawiam


Autor tematu
kuku1985
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 18 mar 2015, 15:21
Lokalizacja: Pomorskie

#15

Post napisał: kuku1985 » 09 kwie 2015, 01:01

Podsyłam plik dwg 2010
Załączniki
wymiary.rar
(179.32 KiB) Pobrany 134 razy


browarny
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 6
Posty: 47
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:23
Lokalizacja: Gdynia

#16

Post napisał: browarny » 10 kwie 2015, 17:32

kuku1985 pisze:Podsyłam plik dwg 2010
Napisałem do Ciebie na priv - zadzwoń do mnie, bo inaczej będziemy się z tym bujać jeszcze miesiąc :-)
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Autodesk Software (Autocad, Inventor etc) ”