Rozbić rysunek przy drukowaniu??


Autor tematu
Pradzik
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 11
Rejestracja: 16 mar 2007, 19:17
Lokalizacja: POLSKA
Kontakt:

Rozbić rysunek przy drukowaniu??

#1

Post napisał: Pradzik » 26 sie 2007, 11:49

Czy istnieje możliwość rozbicia rysunku np. na 4 kartki A4. Nie mam możliwości wydruku na ploterze, a potrzebuje wydruk na szybko. Jest jakaś opcja w Autocadzie na to??

GG: 5399258



Tagi:


bartek_iw
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 314
Rejestracja: 20 paź 2005, 17:45
Lokalizacja: cz?uchĂłw

#2

Post napisał: bartek_iw » 26 sie 2007, 11:51

w autokadzie mozna wszystko
teoretycznie :wink:
przy drukowaniu wskazuje sie obszar do wydruku <<wskaz okno>>
w twoim przypadku bedzie to tyle obszarow formatu A4 ile ci potrzeba
kosela & kosela - wyrób pomidorów :)
http://www.cnc.info.pl/topics60/cnc-vt1302,180.htm

Awatar użytkownika

DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

#3

Post napisał: DZIKUS » 26 sie 2007, 12:07

tworzysz sobei dodatkowa warstwe, na ktorej rysujesz zachodzace na siebie (pare mm) prostokaty odpowiadajace interesujacemu cie formatowi rysunku. w menadzerze warstw wylaczasz drukowanie tej warstwy, ale oczywiscie zostyawiasz ja normalnie widoczna w oknie programu. nastepnie gdy wchodzisz do opcji drukowania wybierasz sobie drukowanie obszaru wskaznego przez okno i koljeno wybierasz narysowane wczesniej prostokaty. zamiast prostoaktow mozna rysowac tez kropki, ale w wypadku duzych rysunkow zlozeniowych ciezko je pozniej znalezc.
-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu


Autor tematu
Pradzik
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 11
Rejestracja: 16 mar 2007, 19:17
Lokalizacja: POLSKA
Kontakt:

#4

Post napisał: Pradzik » 26 sie 2007, 12:24

o tym sposobie wiedziałem. Ale to są plany budowy Hotelu. Myslałem że jest jakaś opcja co sama podzieli go na równe części. Ale cóż bedziemy ręcznie.


qqaz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2123
Rejestracja: 28 sty 2007, 16:12
Lokalizacja: Łódź

#5

Post napisał: qqaz » 26 sie 2007, 22:12

Wystepuje jeszcze zarezerwowana nazwa DEFPOINTS dla warstwy która ma nie być drukowana. Mimo że jest widoczna nie znajdzie się na wydruku - na niej umieszcza się siatkę wydruku częściowego lub elementy "narzędziowe" projektanta. Pweną pomocą służyć może program PRINT V który automatyzuje podział i wydruk dużego rysunku. Przy częstym stosowaniu może być wygodny, przy rzadszym - pewnie ręczny podział bedzie szybszy.
Można zapoznać się jeszcze z EXTENDED BATH PLOT UTILITY z pokładu Acada - próbowałem go używać ale moje potrzeby nie są tak rozbudowane bo zwykle to jeden plik rysunku tylko napchany detalami a ten program to głównie obsługa wydruku paczki rysunków. Gdy szło wszystko przez plotery to rysowanie trochę trwało, teraz lasery drukują duzo szybciej i dlatego jest to raczej zabytek.


KK1966
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 117
Rejestracja: 21 lut 2007, 19:21
Lokalizacja: wielkopolskie

#6

Post napisał: KK1966 » 25 wrz 2007, 19:05

Witam!!
Próbowałem coś takiego, poprzez drukowanie ramek na A4, oczywiście ramka na warstwie nie do druki.
Ale jest jeszcze inny problem, drukarka, teoretycznie powinno być dobrze, ale drukarka również robi błąd skali i co za tym idzie są problemy przy złożeniu tego w całość, np. formatu A1.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Autodesk Software (Autocad, Inventor etc) ”