[inventor] jak stworzyć równanie w rysunku


Autor tematu
aner1986
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 114
Rejestracja: 02 maja 2014, 21:59
Lokalizacja: Nowe Żabno

[inventor] jak stworzyć równanie w rysunku

#1

Post napisał: aner1986 » 21 sie 2014, 09:03

Witam!!!

Mam pewien problem. Dodaję sobie w modelu w iProperties niestandardową właściwość np. cena materiału za kg i chciałbym w rysunku dodać notatkę w której będzie równanie obliczające mi działanie masa x cena za kg. Jest możliwe zrobienie czegoś takiego?

Pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

c64club
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 350
Rejestracja: 22 sie 2011, 21:26
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#2

Post napisał: c64club » 22 sie 2014, 13:05

Masz tu screena, potem opis:
Obrazek

Dodałem 4 parametry usera. Masa wlasna (stali), cena kilograma, objętość bryły i cena bryły.
Wstawiłom kolejny szkic, w którym wstawiam zwykły tekst. A do tekstu w czasie edycji) można wstawić parametry z 2 grup - modelu i usera. Wstawiłem parametr cena_bryły, dopisałem PLN i gotowe.

Czyli wiadomo, jak wstawić do notki i nawet coś doliczyć. Tylko czy ktoś wie, jak iProperty zrzutować na parametrymodelu? Albo do arkusza kalkulacyjnego, to by się go zaimportowało do parametrów modelu.
Bo pisanie formuły dla konkertnego kształtu to typowo akademicki przykład szkoleniowy dla studentów - cudnie działa na kostce z dołączonym stożkiem i wyciętym wałkiem, ale nijak nie do wykorzystania w praktyce.

Pół biedy, jeśli Twój kształt składa się z określonej ilości prymitywnych kształtów.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Autodesk Software (Autocad, Inventor etc) ”