Powtarzalność elementu


Autor tematu
bobek77
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 08 mar 2014, 21:06
Lokalizacja: Czempiń

Powtarzalność elementu

#1

Post napisał: bobek77 » 08 mar 2014, 21:17

Witam,

stawiam dopiero pierwsze kroki w Inventorze i stąd moje pytanie do bardziej zaawansowanych użytkowników forum. Czy jest jakiś miły i przyjemny sposób aby łatwo dodać x ilość elementów o określonym odstępie ( w tym wypadku kawałek profilu w narożniku) aby same dostosowywały swoja długość do krawędzi wzdłuż których mają sie ustawiać.???
Szyk nie za bardzo się tutaj sprawdza:/



Obrazek



Tagi:

Awatar użytkownika

Bri
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 814
Rejestracja: 21 maja 2009, 07:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

#2

Post napisał: Bri » 09 mar 2014, 12:53

Ale ale - takie rzeczy robisz w generatorze ram. Nie rysujesz pojedynczego profilu jeśli jest znormalizowany.

Popatrz na zakładkę "Projekt" i sekcję "Rama". Wystarczy ipt ze szkicem szkieletu nic więcej. Zaczynasz od polecenia "wstaw kształtownik".

Śląsk - Nierdzewka, Alloy, Laser, Gięcie, Excel


Autor tematu
bobek77
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 08 mar 2014, 21:06
Lokalizacja: Czempiń

#3

Post napisał: bobek77 » 11 mar 2014, 19:03

Ogólnie dosyć ogarnąłem temat generatora ram i powstało mi cos takiego.... lewe skrzydło jest odbiciem lustrzanym prawego ale mam teraz jedną zagwozdkę. Na lewym skrzydle chce zrobic jeszcze furtkę...edycja szkicu i dodanie odpowiednich elementów nie jest problemem. Problem jest gdy chce np przyciąć obecne juz kształtowniki do nowo utworzonego. Nie moge zaznaczyć tych starych...aktywny jest tylko nowo utworzony...Jest na to jakis sposób??


Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika

Bri
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 814
Rejestracja: 21 maja 2009, 07:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

#4

Post napisał: Bri » 11 mar 2014, 21:42

Myślę że masz coś z kolejnością sknocone - patrzę na drzewko elementów i masz tam coś nie tak.
Robisz część "furtka" w niej masz szkic.
Robisz złożenie "bramka" wstawiasz "furtkę" i po zapisaniu przechodzisz do ramy i dodajesz wszystkie kształtowniki. Powinna się zapisać ci ta rama.
Widzę że robisz lustro furtki (MIR) ale jakoś za głęboko, nie wiem po co robisz złożenie z dwoma podzłożeniami.
Edycja szkicu i dodanie kształtownika nijak nie wyklucza dalszego przycinania go w oparciu o te wcześniej poprzycinane.

Oto moje drzewko - miałem tu jeszcze płaszczyznę konstrukcyjną - odbijałem zarówno cześć ze szkicem jak i ramę. Edytowałem oryginalny szkic i edycja (dodatkowe linie) pojawiają się na odbiciu ale już zmieniona pierwotna rama nie aktualizuje się na odbiciu.
Edytowałem oryginalną ramę i w oparciu o szkic dodałem np. taką okrągłą rurę i zrobiłem w niej przelotowe otwory.

Obrazek
Obrazek

Śląsk - Nierdzewka, Alloy, Laser, Gięcie, Excel

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Autodesk Software (Autocad, Inventor etc) ”