Strona 1 z 1

Inventor - realistyczny model 3D

: 26 sty 2014, 12:05
autor: cosmonet
Witam,

Poszukuję tutorial'u, strony www, itd. gdzie będę miał możliwość prześledzenia wykonywania realistycznych modeli 3D.
Ewentualnie (jeżeli jest taka możliwość w Inventorze) mogę przesłać plik .ipt osobie, która by wykonała mi realistyczny wygląd, a następnie odesłała do mnie. Może wtedy bym coś "skumał".

Będę wdzięczny za wszystkie sugestie i porady :)

Ewentualnie proszę pisać na PW.

Pozdro ...

: 26 sty 2014, 20:36
autor: nike_bytom
Hej,
Nie bardzo kumam chodzi ci o to ze chialbys wykonac rendera uzywajac invetor studio? Jezeli chodzi ci o rendering poczytaj o keyshot... bardzo proste

: 27 sty 2014, 23:33
autor: cosmonet
nike_bytom pisze:Hej,
Jezeli chodzi ci o rendering poczytaj o keyshot... bardzo proste
Potestuję, potestuję. Właśnie o coś ... takiego chodziło :)

Dzięki.

Pozdro ...

Realistyczny model - Inventor

: 31 sty 2014, 09:39
autor: TJarmuszczak
Masz 4 możliwości:
1. W samym Inventorze - zakładka Widok
Możesz ustawić styl wizualny, odbicia, cienie, płaszczyznę podstawy, itp, W opcjach aplikacji możesz zmienić tło Inventora, możesz wstawić zdjęcie lub dowolny obrazek, wtedy na tym tel będzie twój obiekt
Jest możliwości ustawienia świateł, ale słaba
2. Inventor Studio - tu możesz przypisać tekstury, faktury do obiektów, odbicia, nierówności, rodzaje światła, ilość świateł , rodzaj cienia, podłoże, odbicie na podłożu, itp. Po ustawieniu sceny następuje render sceny.
Możesz tu zrobić pojedynczy obrazek lub firm w którym każda klatka będzie renderowana, ruch i inne efekty ustawia się na osi czasu.
3. Showcase - program zawarty w pakietach Autodesk Product Design Suite. Bardzo łatwy i prosty w obsłudze, program do uzyskania realistycznych wizualizacji. Są predefiniowane środowiska i sceny. Modele z Inventora są zaczytywane bezpośrednio bez konieczności konwersji. Bardzo fajnie się zmienia kolor, fakturę, czy środowisko. Program do renderingu wykorzystuje kartę graficzną.
4. 3ds max - największe i najlepsze możliwości wizualizacji i animacji, ale też największy czas na przygotowanie. Modele z Inventora są zaczytywane bezpośrednio bez konieczności konwersji.

Do wszystkich programów znajdziesz tutoriale i filmiki na youtube, na kanale Autodesk lub podobnych
Dużą zaletą programów Autodesk jest wspólna baza materiałów, tekstur i wyglądów. Robiąc model w Inventorze i przypisując materiały, te same materiały są w maxie, czy Showcase i materiał wygląda tak samo.

: 25 maja 2017, 12:40
autor: chuliganus
Witam,
podepnę się pod temat.
Wersja Inventora 2017 professional.
Jest jedna rzecz jaka mnie denerwuje - bo zasłania mi detal. Mianowicie chodzi o odbijające się tło na detalu. Mam srebrny detal i... wszystko się na nim odbija (odbicie od strony monitora - jesli mogę to tak opisać). Widać tam samochody, motocyklistę itp itd... Zasłania mi to kontury jakie na detalu występują.
Moje pytanie dotyczy tego - jak to (odbicie, refleksy) wyłączyć?
Próbowałem strukturami wł/wył, w widoku grzebałem i nigdzie nie widzę opcji wyłączenia tego odbicia.

Uprzedzam pytania i podpowiedzi o zmianę materiału - nie mogę tego zrobić bo chcę wysłać detal taki jak będzie wyglądał w rzeczywitości. Będę wysyłał m.in screeny.
No i co ważne - te odbicia występują na złożeniu.
Przykład na zdjęciu poniżej:
Obrazek

: 28 maja 2017, 11:56
autor: Tomasz_K
Wiem że można zmienić ten obrazek.
Myślę że prościej to spróbuj może zmienić styl oświetlenie w zakładce view.

Pozdrawiam
Tomasz

: 30 maja 2017, 00:47
autor: Bri
Pewym rozwiązaniem jest przygotowanie sceny z czymś co się ma odbić w twoim srebrnym "polerowanym" elemencie - np. wycinek walca na który nałożysz obrazek pięknego nieba tako teksturę, na samym początku tak renderowałem w AutoCAD.
Inventor pomiędzy 2014 a 2017 (bo pracowałem na tych dwóch wersjach i są dla mnie jakimś punktem odniesienia) zepsuł swój silnik renderujący (studio). Osobiście wszystko renderuję w Keyshocie, nie do pobicia (możesz moje portfolio na fejsie obejrzeć).

: 30 maja 2017, 13:33
autor: chuliganus
Światłami się bawiłem - nie ma zamierzonego efektu.
Zmiana obrazka na "niebo" jest ciekawą alternatywą.