Autocad Tworzenie rzutów blach (do palenia)


Autor tematu
lew26
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 57
Rejestracja: 24 sie 2010, 11:21
Lokalizacja: Hajnówka/Warszawa

Autocad Tworzenie rzutów blach (do palenia)

#1

Post napisał: lew26 » 17 wrz 2013, 21:53

Mam taki problem. Dostałem zadanie utworzenia dokumentacji dla projektu kotła CO. Jutro chcę stworzyć rysunek w 3d (Autocad). Konstrukcja składająca się z blach. I następnie chciałbym wygenerować/narysować rzuty wszystkich elementów (blach) w celu stworzenia rysunku na podstawie którego powinno się odbyć palenie blachy na plazmie (zlecenie na zewnątrz). Czy jest jakieś proste polecenie/narzędzie które wygeneruje mi rysunek do rozkroju arkusza blachy??

Czy jest jakaś inna alternatywa dla ręcznego rozrysowania tych elementów na płaszczyźnie?
Serdecznie pozdrawiam Paweł



Tagi:

Awatar użytkownika

Bri
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 814
Rejestracja: 21 maja 2009, 07:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

#2

Post napisał: Bri » 18 wrz 2013, 21:15

Płaskie blachy automatycznie przygotuje ci tylko program 3D (np. Inventor lub Solid). Są pewnie tez jakieś inne mi nie znane aplikacje które by się nadały do celu rozwijania blach, ale za zwyczaj też pracują na gotowych modelach 3D.
Przez długi czas nie miałem dostępu do softu 3D i wszystkie rozwinięcia robiłem mozolnie w autocadzie, uwzględniałem korekty (ile odejmujesz na gięcie) dla różnych narzędzi i jakoś to szło. Jeśli to kilka kątów prostych to rozrysowanie ręczne blachy jest banalne.
Autocad do 3D moim zdaniem to kiepścizna. Chyba że zaopatrzysz się w jakieś dodatki jak Litio.

Śląsk - Nierdzewka, Alloy, Laser, Gięcie, Excel


Autor tematu
lew26
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 57
Rejestracja: 24 sie 2010, 11:21
Lokalizacja: Hajnówka/Warszawa

#3

Post napisał: lew26 » 19 wrz 2013, 08:55

Czyli tak jak myślałem. Nie pozostaje mi nic jak z palca stworzyć rysunek rozkroju na plazmę.
Serdeczne dzięki:))


garnet1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 21 paź 2013, 10:08
Lokalizacja: bydgoszcz

Inventor

#4

Post napisał: garnet1 » 21 paź 2013, 10:19

Jest możliwośc tworzenia szablonów do palenia na plazmie lub laserze. Za jakich plików korzysta maszyna?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Autodesk Software (Autocad, Inventor etc) ”