autocad 2013 prosze o mala podpowiedz


Autor tematu
radexnl
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 12
Rejestracja: 07 lis 2012, 19:07
Lokalizacja: eindhoven

autocad 2013 prosze o mala podpowiedz

#1

Post napisał: radexnl » 18 maja 2013, 10:49

witam
od razu napisze ze nie mam doswiadczenia w rysowaniu wiec moje pytania pewnie beda banalne dla was wiec prosze sie nie denerwowac. wszystko co narysuje bede chcial wyciac na laserze w pracy wiec interesuje mnie tylko 2D

chce zaczac od czegos latwego a mianowicie o numeru domu z imieniem i nazwiskiem. tu jest pierwsze pytanie. gdy wstawiam text i numer to one sa jakby to powiedziec ´´pelne´´
a ja bym chcial tylko kontury zeby potem to ladnie wycicac. czy ktos mi podpowie jak to zrobic?

gdy zrobie ta tabliczke kolejnym moim planem jest narysowac logo psv eindhoven i napewno bede mial sporo pytan ale jak narazie chce zrobic ta tabliczke.

pomoze mi ktos??

[ Dodano: 2013-05-18, 16:34 ]
nikt nie wie??

a moze ma ktos gotowy dxf z logo psv eindhoven badz jakies inne siekawe dxf na laser??

[ Dodano: 2013-05-18, 16:36 ]
niekt nie wie jak to zrobic??

a moze posiada ktos dxf z logo psv eindhoven badz jakies inne fajne dxf przygotowane na laser???



Tagi:


zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

#2

Post napisał: zibi » 20 maja 2013, 10:17

NX CAD, NX CAM, FREZOWANIE 5AX, ELEKTRODRĄŻARKI WGŁĘBNE I DRUTOWE. PEPS, VERICUT. Pomagam w NX przez Team Viewer. Postprocesory NX.

Awatar użytkownika

Bri
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 814
Rejestracja: 21 maja 2009, 07:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

#3

Post napisał: Bri » 20 maja 2013, 21:53

Co do autocada to sposoby są dwa - wstawiasz napis w jednym kolorze i za pomocą splajnu obrysujesz go (tops od lasera poradzi sobie fajnie ze splajnem), albo jak masz pełnego autocada (nie LT) to możesz po wstawieniu tekstu rozbić go za pomocą polecenia "explode" z menu "express tools" (często nie jest domyślnie zainstalowane).

Inna droga to wstawianie tekstu w trutopsie (wybierasz tam czcionkę ttf zamiast fnt). Od razu jest gotowe geo do wycinania.

Śląsk - Nierdzewka, Alloy, Laser, Gięcie, Excel


Autor tematu
radexnl
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 12
Rejestracja: 07 lis 2012, 19:07
Lokalizacja: eindhoven

#4

Post napisał: radexnl » 21 maja 2013, 18:52

w trutopsie nie mam problemu tylko ze w pracy poprostu nie mam czasu na robienie ze tak powiem prywatnych rzeczy. sprobuje tak jak mowisz w auto kadzie moze mi sie uda. dzieki za podpowiedz

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Autodesk Software (Autocad, Inventor etc) ”