AutoCad, Corel i Mach2 - wymiary?

Awatar użytkownika

Autor tematu
chaos
Administrator
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 630
Rejestracja: 29 maja 2004, 12:49
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

AutoCad, Corel i Mach2 - wymiary?

#1

Post napisał: chaos » 05 sty 2005, 14:28

Witam
Mam taki problem z AutoCadem już od dłuższego czasu nie moge sobie poradzić z prawidłowym wyskalowaniem rysunku z tego programu.
Robie to np. w ten sposób mam w Corelu9 narysowany rysunek powiedzmy kwadrat 100x100 export do dxf (tylko zaznaczone). Otwieram go w AC i ma on zupełnie inne wymiary i jest umieszczony w raczej dowolnym miejscu.
W programie mach2, ktorego używam też ma dużo mniejsze wymiaryi takie dziwne współżędne (-0.08511;-4.022126,-1.708051;-5.645059).
Może wyrażam sie niejasno, ale dopiero zaczynam poznawać AutoCada i nie mam zielonego pojęcia co i jak działa, wole rysować w corelu bo ten program znam calkiem niezle ale import do macha jest nieudany wiec myśle że trzeba by go w AC poprawić.
Pozdrawiam



Tagi:


Arkadiusz
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 79
Rejestracja: 01 lis 2004, 07:35
Lokalizacja: Roszowicki Las

#2

Post napisał: Arkadiusz » 05 sty 2005, 15:20

Witam
Wejdz na strone www.cad.pl tam w dziale kursy jest caly kurs do Autocada.
A czy te wymiary w Corelu nie sa w innych jednostkach np. pixelach?
pozdrawiam
Arek


slawecki1
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 30
Rejestracja: 22 sie 2004, 00:17
Lokalizacja: Lublin

#3

Post napisał: slawecki1 » 05 sty 2005, 18:20

Czesc
Ja miale podobny problem (z exportem w corelu dxf'ów) faktycznie w innych programach zmieniały mi sie wymiary. Okazało sie ze faktycznie (jak k. Arkadiusz zauwazył) corel wysylal w innych jednostach lub druga mozliwosc program do którego importujesz uzywa innych jednostek (hmm czy to nie to samo ? :roll: ) nie wiem czy dobrze pamietam ale w corelu 11 mozna wybierac jednostki przy exporcie. U mnie byl "konflikt" cali a milimetrów
Powodzenia


h3nry
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 110
Rejestracja: 16 lis 2004, 20:17
Lokalizacja: Podlaskie SoQlka
Kontakt:

#4

Post napisał: h3nry » 25 sty 2005, 23:15

Rozumiem, ze moge z dxf-a przy pomocy Corela dowolnej wersji zapisac prawidłowo sciezke w *.plt.
Mi wychodzi podobnie jak dla kolegi Chaos, ponoc 8lub 9 V Corela nie robi tego błedu;/


Brumer
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 01 paź 2004, 21:52
Lokalizacja: wroclaw

#5

Post napisał: Brumer » 01 lut 2005, 19:38

Witam
jezeli dobrze rozumeim chcesz przezucic do cada plik graficzny i obrysowac go sobie a potem zdjac siatke lin i przeniesc gdzie indziej?? pytanie jest jakiego masz Autocada polskiego czy angielskiego a moze hebrajskiego :):)bo beda rozne komendy. jednak wstawiajac rysunek program pyta cie o punkt wstawienia domyslnie jest poczatek ukladu 0,0 dlatego wstawia gdzies na dole. nastepne polecenie to skala, najlepiej rozciagnac sobie zeby bylo jakies logiczne:) pozniej obrysuj liniami splajnami lukami czym tam chcesz:) (poprostu wektoryzacja) przenies dzielo na bok i dopiero wtedy wyskaluj. w oleceniu skali najpier okreslasz punkt bazowy a potem w nastepnym zapytaniu masz wybor albo podac skale, zadac ja dynamicznie mysza lub jest w nawiasie komenda odniesienie <ver.pl> z duza litera "O" wpisz ta litere i zatwierdz enterem. teraz zaznaczasz jeden poczatek lini i potem drugi i podajesz dlugosc jaka ma przyjac:) pamietaj o zaznaczeniu scala caly swoj obraz wektorow :) nie wiem czy jasno to opisalem. w innych wersjach jezykowych bedzie to inne polecenie ale w tym samym wierszu. milego Cadowania


MD
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 15 lut 2005, 10:05
Lokalizacja: G?OGÓW

#6

Post napisał: MD » 15 lut 2005, 11:23

w MOIM PRZYPADKU PLIKI EKSPORTOWANE Z CORELA (DXF) MIAŁY PRZEKŁAMANIA WYMIARÓW (BYŁY BARDZO MAŁE) POMAGALO POWIĘKSZENIE O 5000 RAZY ....
CO DO EXPOTRTU W FORMACIE PLT WSZYSTKO BYŁO OK . PLIK PLT KONVERTOWAŁEM ZA POMOCA MACHA2 NA KOD-G .PRZESZKADZAŁO MI TROCHE ŻE W PLIKACH PLT NIE MOZNA ZAPISAC WARSTWY CZYLI NP ELEMENTÓW KTÓRE MAJA BYC WYCIETE NAJPIERW .
URZYWAŁEM CORELA 9 PL .


pltmaxnc
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1345
Rejestracja: 13 sie 2004, 13:58
Lokalizacja: warszawa

#7

Post napisał: pltmaxnc » 15 lut 2005, 11:45

Kolejność obiektów przy exporcie .plt z corela zależy od kolejności wybierania obiektów do eksporu. Należy kilkać na dane obiekty w kolejności w jakiej mają być zapisane w pliku zgrupować i exportować.
Powyższa droga nie sprawdza się jeżeli objekty są duplikowane lub kopiowane.
pozdrawiam

Awatar użytkownika

FDSA
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 678
Rejestracja: 26 gru 2010, 18:38
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

#8

Post napisał: FDSA » 13 kwie 2011, 17:50

Mam podobny problem - czy ktos znalazł rozwiązanie corel 9 i jego jednostki zapisywania w dxfie?


automatyk
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 32
Rejestracja: 11 lut 2011, 14:23
Lokalizacja: Poland

ss

#9

Post napisał: automatyk » 19 lip 2011, 22:58

Witam, czy mógłby ktoś dla mnie zamienić ww plik Corel'a na dwg w najstarszej wersji?
Nie mam aktualnie corel'a a potrzebuje miec dwg.
Z gory dzieki!!!
Załączniki
gnomon_bez_rozety.rar
(6.2 KiB) Pobrany 252 razy

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Autodesk Software (Autocad, Inventor etc) ”