Zmiana grubości ścian bryl 3D


Autor tematu
Michal_K
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 12
Rejestracja: 12 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: gdynia

Zmiana grubości ścian bryl 3D

#1

Post napisał: Michal_K » 09 mar 2007, 12:56

witam serdecznie !!

mam pewnien problem dotyczacy AutoCada 2006. zajalem sie projektem budowy maszyny z profilow aluminiowych i modeluje je w autocadzie cewoniki, katowniki itp. jak mozna zmienic np wymiar grubosci kontownika z 2mm na np 3mm ??????

wiem ze jest opcja strech albo cos opdobnego ale ona mi nie zmienia wymiarow tylko rozciaga bryle jest jeszcze scale ale to symetrycznie powieksza obiekt .

Macie jakies pomysly?????????



Tagi:

Awatar użytkownika

DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

#2

Post napisał: DZIKUS » 09 mar 2007, 13:03

w autocadzie nie da rady, bo nie ejst to program parametryczny. jesli chcesz pogrubic te scianki to nie masz innej mozliwosci jak rysoanie tych elemntow od nowa, lub reczne "doklejanie" nowych bryl do jzu istniejacych, tak by powiekszc w nich intersujace cie wymiary
-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu


Autor tematu
Michal_K
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 12
Rejestracja: 12 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: gdynia

#3

Post napisał: Michal_K » 09 mar 2007, 14:22

DZIKUS pisze:w autocadzie nie da rady, bo nie ejst to program parametryczny. jesli chcesz pogrubic te scianki to nie masz innej mozliwosci jak rysoanie tych elemntow od nowa, lub reczne "doklejanie" nowych bryl do jzu istniejacych, tak by powiekszc w nich intersujace cie wymiary
dzieki wielkie ze pomoc !!

mam jeszcze pytanie czy istnieje opcja w autocadzie pozwalajaca na dekompozycje elementow tzn chce pokazac wszystkie elementy maszyny rozlacznie i po nacisnieciu jakies opcji chce pokazac jej dynamiczne zlaczenie w jedna czesc maszyny

Awatar użytkownika

DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

#4

Post napisał: DZIKUS » 10 mar 2007, 01:03

Michal_K pisze:
dzieki wielkie ze pomoc !!

mam jeszcze pytanie czy istnieje opcja w autocadzie pozwalajaca na dekompozycje elementow tzn chce pokazac wszystkie elementy maszyny rozlacznie i po nacisnieciu jakies opcji chce pokazac jej dynamiczne zlaczenie w jedna czesc maszyny
w autocadzie nie da rady. takie rzeczy, podobnie jak edycja kstzaltow i wymairow detali sa mozliwe tylko w programach parametrycznych takich ja solidworks, catia, proengineer, solidedge, inventor, unigraphic.
-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu


Autor tematu
Michal_K
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 12
Rejestracja: 12 lut 2007, 16:17
Lokalizacja: gdynia

#5

Post napisał: Michal_K » 10 mar 2007, 13:36

DZIKUS pisze:
Michal_K pisze:
dzieki wielkie ze pomoc !!

mam jeszcze pytanie czy istnieje opcja w autocadzie pozwalajaca na dekompozycje elementow tzn chce pokazac wszystkie elementy maszyny rozlacznie i po nacisnieciu jakies opcji chce pokazac jej dynamiczne zlaczenie w jedna czesc maszyny
w autocadzie nie da rady. takie rzeczy, podobnie jak edycja kstzaltow i wymairow detali sa mozliwe tylko w programach parametrycznych takich ja solidworks, catia, proengineer, solidedge, inventor, unigraphic.

dzieki za pomoc duzo mi to wyjasnilo mozliwe ze zastosuje ten programik inventor chyba on jest nakladka na autocada poniewaz autodesk go promuje :) jeszcze raz dzieki

pozdrawiam


qqaz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2111
Rejestracja: 28 sty 2007, 16:12
Lokalizacja: Łódź

#6

Post napisał: qqaz » 11 mar 2007, 20:56

DZIKUS pisze:Michal_K napisał/a:


dzieki wielkie ze pomoc !!

mam jeszcze pytanie czy istnieje opcja w autocadzie pozwalajaca na dekompozycje elementow tzn chce pokazac wszystkie elementy maszyny rozlacznie i po nacisnieciu jakies opcji chce pokazac jej dynamiczne zlaczenie w jedna czesc maszyny


w autocadzie nie da rady
no nie tak do końca to prawda.
To zależy od pozomu biegłości projektanta. Np jest polecenie _mslide, i _vslide, i podprogram (w 14 i może wyżej) slidelib.exe ( na wyposażeniu Acad'a), i polecenie _script gdzie ta kompilacja wiedzy i rutyny w efekcie prowadzi do filmu typu stop-klatka. I to na platformie Acad'a. To naprawdę jest fajny program.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Autodesk Software (Autocad, Inventor etc) ”