Przekładnia walcowa o zębach śrubowych -Design Accelerator


Autor tematu
mlodybm
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 15
Rejestracja: 10 sty 2011, 23:06
Lokalizacja: Brzozow

Przekładnia walcowa o zębach śrubowych -Design Accelerator

#1

Post napisał: mlodybm » 20 sty 2012, 20:05

Witam, jest może jakiś sposób eksportu (z zespołu otrzymanego przy użyciu Design Accelerator) kształtu/modelu koła o zębach śrubowych??

A może jakaś oklepana technika obróbki otrzymanego szkicu po narzędziu "eksport kształtu zęba".

O ile w przypadku zębów prostych wystarczy wyciągnąć ("wyciągnięcie proste") +szyk otrzymany szkic i dostajemy "piękny" model koła, tyle w przypadku zębów śrubowych nie jestem sobie wstanie poradzić.



Tagi:


TJarmuszczak
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 89
Rejestracja: 06 sie 2010, 14:36
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

#2

Post napisał: TJarmuszczak » 23 sty 2012, 11:26

każdy element można eksportować do plików STEP, SAT, ...

jesli chcesz samodzielnie zrobić koło to kształt zęba można zrobic poleceniem ZWÓJ

spróbuj
wyeksportować kształt zęba
a potem polecenie ZWÓJ
to powinno wygenerować kształt zęba po łuku


Autor tematu
mlodybm
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 15
Rejestracja: 10 sty 2011, 23:06
Lokalizacja: Brzozow

#3

Post napisał: mlodybm » 23 sty 2012, 21:23

Jeżeli eksportuję bezpośrednio model wygenerowany przez Design Accelerator otrzymuję ten sam model. Czyli wersję uproszczoną. O ile w przypadku większej ilości zębów modele (zęby) nie nachodzą na siebie o tyle jak mam 7:70 jest problem. Po eksporcie zarysu zęba z Design Accelerator do szkicu, otrzymuję piękny zarys. Zwój faktycznie daje dobry efekt. Ale jak powiązać parametry zwoju z kątem pochylenia linii śrubowej?

:sad:


Huntel
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 29 gru 2015, 12:33
Lokalizacja: stalowa wola

#4

Post napisał: Huntel » 29 gru 2015, 12:44

odgrzewam kotleta ale może się komuś przyda. Próbowałem rożnie ale idealne wyciągniecie udało mi się po przez odsuniecie płaszczyzny koła poza bryłę następnie narysowaniu na tej płaszczyźnie prostej lini w moim przypadku pod katem 8*. Następnie wyszedłem z szkicu i odpaliłem szkic 3D i tam wybrałem w zakładce "rysuj" wybrałem "rzutuj krzywa na powierzchnie" i następnie wybrałem pierwszą od prawej opcje "zwiń do powierzchni" wyszedłem z szkicu no i wtedy juz normalnie przeciągnięciem po tej zawiniętej lini, wyciągniecie wyszło idealne.
Mam nadzieje że komuś pomogłem ;)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Autodesk Software (Autocad, Inventor etc) ”