Inventor - analiza statyczna


Autor tematu
kuba.a
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 16
Rejestracja: 13 kwie 2009, 20:17
Lokalizacja:

Inventor - analiza statyczna

#1

Post napisał: kuba.a » 06 lut 2010, 20:38

Krótkie pytanie czy ktoś miał problem ze złymi wynikami analizy statycznej konkretnie ugięciami w inventorze ? Sprawdzałem kilka przykładów analitycznie i przy okazji analizy i program generalnie 'plecie głupoty'.



Tagi:


marsta715
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 20 maja 2015, 19:40
Lokalizacja: Sląsk

#2

Post napisał: marsta715 » 08 sty 2017, 09:59

Witam,
Jako część mojej pracy dyplomowej mam za zadanie przeprowadzić analizę statyczną w programie inventor 2017 (konkretnie chodzi mi o przemieszczenia). Jeden z elementów muszę przekształcić w brłę sztywną (taką która nie ugnie się pod obciążeniem), ale nie wiem jak to się robi. Czy ktoś może wie jak mam to zrobić????? Pytanie zamieszczam tu, żeby nie zaśmiecać forum kolejnym tematem.


KaratTO
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 25 gru 2016, 20:31
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post napisał: KaratTO » 08 sty 2017, 14:22

kuba.a,

Twoje pytanie padło prawie 7 lat temu, ale odpowiem dla potomnych ;-) Oprogramowanie typu CAD, które zawiera moduły do obliczeń bardzo często podaje błędne wyniki obliczeń jeżeli nie wybierze się odpowiednich ustawień analizy. Stare oprogramowanie typu CAD ma uboższe moduły CAE niż nowe. Ponad to jest sporo opcji, które trzeba ustawić (np. zbieżność obliczeń).

Jeżeli ktoś uważa, że umie wykonywać obliczenia MES bo potrafi wyklikać to programie CAD to jest w grubym błędzie. Niestety bardzo wiele osób i firm oferuje swoje usługi w tym zakresie, gdzie w większości wypadków raczej nie robią tego dobrze. Stracone pieniądze można przeboleć, ale np. kalectwo czy śmiertelny wypadek już nie, a o to nie trudno przy maszynie, która rozpadnie się w trakcie pracy.

Do analizy statycznej Invewtor powinien wystarczyć, ale tak jak pisałem wcześniej trzeba wybrać odpowiednie opcje w ustawieniach analizy.

marsta715,
Dobrze by było gdybyś pokazał model CAD, na którym masz wykonywać obliczenia. Wtedy łatwiej będzie tu coś poradzić ;-)
Robotyka i mechatronika - cuda od ręki, na rzeczy niemożliwe trzeba trochę poczekać ;-)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Autodesk Software (Autocad, Inventor etc) ”