Strona 1 z 1

Obracanie modelu

: 08 sie 2009, 13:26
autor: kamelsux
Witam,
Mam proste pytanko ... zaczynam się uczyć obsługi programu Inventor 2009 i natrafiłem na problem w obracaniu modeli. Aby obrócić trzeba nacisnąć przycisk do obracania co jest strasznie denerwujące. Używam też UGS NX5 gdzie obracać można w ten sam sposób ale także na 3 przycisku myszki(tj. wciśnięcie rolki). Czy jest taka mozliwość w Inventorze? Ew. czy istnieje jakiś skrót klawiaturowy?
A na google i za pomoca wyszukiwarki nic nie znalazłem dlatego się pytam :)

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź :)

: 21 wrz 2009, 11:26
autor: kolanoreki
Niestety w Inventorze, aby obrócić widok musisz kliknąć polecenie ROTATE i poprzez przytrzymanie lewego przycisku myszy i jej ruch obracasz model. Jest jeszcze precyzyjne ustawianie widoków izometrycznych gdy po poleceniu ROTATE wciśniesz spację ukazuje się tzw. sześcian widoków ze strzałkami. Kliknięcie jednej z nich powoduje ustawienie widoku z kierunku strzałki.
Aby móc obracać podczas pracy można użyć SpaceTravelera - mobilne urządzenie do nawigacji w 3D lub Space Pilota - bardziej zaawansowany model firmy www.3dconnexion.com, ale są bardzo drogie te wynalazki:(.

Ewentualnie możesz sobie w parametrach Inventora przypisać skrót klawiaturowy do tego polecenia obrotu:)

Re: Obracanie modelu

: 28 paź 2009, 00:35
autor: Dreamer
kamelsux pisze:Witam,
Mam proste pytanko ... zaczynam się uczyć obsługi programu Inventor 2009 i natrafiłem na problem w obracaniu modeli. Aby obrócić trzeba nacisnąć przycisk do obracania co jest strasznie denerwujące. Używam też UGS NX5 gdzie obracać można w ten sam sposób ale także na 3 przycisku myszki(tj. wciśnięcie rolki). Czy jest taka mozliwość w Inventorze? Ew. czy istnieje jakiś skrót klawiaturowy?
A na google i za pomoca wyszukiwarki nic nie znalazłem dlatego się pytam :)

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź :)
Wystarczy trzymać F4 :-)
Wbrew pozorom bardzo poręczne.

Pozdrawiam

: 29 paź 2009, 13:32
autor: jamesoki
Witam,
Mam proste pytanko ... zaczynam się uczyć obsługi programu Inventor 2009 i natrafiłem na problem w obracaniu modeli. Aby obrócić trzeba nacisnąć przycisk do obracania co jest strasznie denerwujące. Używam też UGS NX5 gdzie obracać można w ten sam sposób ale także na 3 przycisku myszki(tj. wciśnięcie rolki). Czy jest taka możliwość w Inventorze? Ew. czy istnieje jakiś skrót klawiaturowy?
A na google i za pomocą wyszukiwarki nic nie znalazłem dlatego się pytam :)
Che to zależy kto z czego na co się przesiada. Ja nie mogę znieść że w SW pod trzecim przyciskiem jest obrót a nie przesuwanie. Mi osobiście praca z inventorem bardziej odpowiada. Klawisz F4 bardzo pomocny. Szkoda jedynie że aby wywoływać tzw widok wspólny (spacja) trzeba użyć komendy klikniętej myszą z paska. Mogła by działać kombinacja F4+SPACE. Wszystko kwestia gustu.

: 29 paź 2009, 14:05
autor: 251mz
kolanoreki pisze:SpaceTravelera - mobilne urządzenie do nawigacji w 3D lub Space Pilota - bardziej zaawansowany model firmy www.3dconnexion.com, ale są bardzo drogie te wynalazki:(.
posiadam wynalazek tej firmy już od ponad roku i mimo ,że nie kosztował nie mało to nie żałuję ani jednego grosza wydanego na ten sprzęt....

Znakomicie ułatwia manipulację , przyspiesza nawet kilkukrotnie pracę w programie...

pozdrawiam

: 29 paź 2009, 14:14
autor: gmaro
Z początku chce się wyrwać gałkę ale jak się opanuje go to życie staje się proste .Posiadam http://www.3dconnexion.com/3dmouse/spacenavigator.php i jest bardzo przyzwoicie wykonany ( byłem zaskoczony jak rozpakowałem pudełko )

Polecam ...