krzywka mimośrodowa (inventor)


Autor tematu
elwis_85
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 28 maja 2009, 21:02
Lokalizacja: Tychy

krzywka mimośrodowa (inventor)

#1

Post napisał: elwis_85 » 31 maja 2009, 09:54

witam tak jak w temacie chciałbym stworzyć krzywkę o mimośrodowej osi obrotu. sama krzywka jest idealnie okrągła wychylenia ma wynikać jedynie z oddalenia osi obrotu od środka krzywki. takową krzywkę można wykonać na piechotę i działa mechanicznie w trybie pracy w zespole (przesuwa styczne do niej ramie) ale w animacji juz tak pięknie nie jest :/. Krzywki stworzone w design accelatorze fajnie działają zarówno z pracyw zespole jak i w animacji.
Samą krzywkę o zerowej wartości wychylenia stworzyłem w design accelatorze tylko nie potrafię zmienić jej osi obrotu. Jeśli macie jakieś praktyczny pomysł jak tą os zmienić to będę wdzięczny za każdą pomoc.
pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

Bri
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 814
Rejestracja: 21 maja 2009, 07:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

#2

Post napisał: Bri » 01 cze 2009, 06:42

Wydaje mi się że gdy masz okrągły otwór (w sensie - dziurę) w miejscu wymaganej osi obrotu krzywki (nawet jeśli go faktycznie nie potrzebujesz) masz wymaganą geometrię do zestawienia wiązania z resztą zespołu. Nie powinno być wtedy problemów z symulacją w Inventorze.

Śląsk - Nierdzewka, Alloy, Laser, Gięcie, Excel


Autor tematu
elwis_85
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 28 maja 2009, 21:02
Lokalizacja: Tychy

#3

Post napisał: elwis_85 » 01 cze 2009, 10:37

powiem Ci szczerze ze osobiście zgadzam sie z Toba w 100%, w praktyce coś jednak w tej teorii nie gra :/. zresztą możesz spróbować zaanimować takie zestawienie, ja próbowałem kilkukrotnie i sam nie wiem dlaczego tak nie działa, cały czas kombinuje :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Autodesk Software (Autocad, Inventor etc) ”