Jaki kurs?


Autor tematu
pakison
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 10 mar 2008, 23:28
Lokalizacja: Lublin

Jaki kurs?

#1

Post napisał: pakison » 10 mar 2008, 23:31

Witam koncze politechnike i chialem sie zorientowac czy warto robic sobie kurs autocad za 450 zl z podstaw autocada z certyfikatem politechniki(nie autodeska) czy jesli mam mozliwosc dojerzdzac na kurs 200 km i za 2000 zl zrobic certyfikowany kurs autocada (autodeska) ? chodzi mi glownie o to czy w przyszlej pracy pracodawca rozpozna roznice w certyfikacie i czy trzeba robic ten drozszy? jakie macie zdanie na ten temat?



Tagi:


geiger
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 22
Rejestracja: 02 lis 2005, 15:53
Lokalizacja: ?rem
Kontakt:

#2

Post napisał: geiger » 11 mar 2008, 12:20

witam
jaki wydzial konczysz ? bo jak mechaniczny to moim zdaniem malo sensowne .... jak juz konicznie chcesz wydac kase to moze jakis jakis system 3d zamiast autocada? :) z moich doswiadczen wynika, ze wiekszosc ludzi odpowiedzialnych za rekrutowanie nowych pracownikow i tak ma w tylku Twoje rzeczywiste inzynierskie umiejetnosci, wiec czy bedziesz mial certyfikat na wszystko czy na nic to i tak nie robi wiekszej roznicy:) przynajmniej ja mam takie doswiadczenia z ostatniego okresu intensywnego poszukiwania pracy :)

pozdrawiam


Student PS
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 17
Rejestracja: 24 lut 2009, 17:21
Lokalizacja: szczecin

#3

Post napisał: Student PS » 16 mar 2009, 18:05

Jestem studentem wydziały mechanicznego na specjalności komputerowe wspomaganie projektowania i wytwarzania maszyn, dostałem ofertę zrobienia certyfikatu Autodeska z obsługi Autocada, koszt 850 zł jak dla studenta to duży koszt wiec, chciałbym poznać Waszą opinie, czy warto ? Jak wygląda egzamin ?


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5345
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#4

Post napisał: jasiu... » 17 mar 2009, 12:12

Żaden certyfikat z Autocada na 99% ci się nie przyda. Cóż z tego, że umiesz rysować w jakimś programie. Chcesz kreślarzem zostać.

To przykre, ale wiele firm (Autodesk też) wymyśla sobie, że ich w sumie proste w obsłudze oprogramowanie wymaga jakiś certyfikatów. W sumie, jeśli nawet trafisz gdzieś i zajmiesz się detalowaniem, to dasz sobie radę bez certyfikatu. Nawiasem mówiąc, szef pracowni nie spyta ci się o żaden certyfikat (po co mu człowiek mądrzejszy od niego), ale zada konkretne pytanie i ważne, jakie rozwiązanie mu zaproponujesz. Rozwiązania niekonwencjonalne są o wiele wyżej punktowane, niż te z kursów.

No i to pytanie: "To ile lat pracował Pan na tym programie?". Moim zdaniem strata pieniędzy. Co innego certyfikaty bazodanowe (wymagane np. w bankach), ale Autocad na pewno ci się nie przyda.

Raczej pomyśl o kursie któregoś z systemów projektowania CAD-CAM. Może Catia, SolidWorks, czy przynajmniej MasterCam? Jeśli cię to bawi i chcesz w tym pracować.

Oczywiście nie kurs na podbudowie technikum gastronomicznego :lol:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Autodesk Software (Autocad, Inventor etc) ”