PC-CAM

Proste programy do obsługi maszyn CNC, vivery, itp. Programy darmowe, napisane przez użytkowników forum

Autor tematu
crs_pl
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:47
Lokalizacja: Katowice

PC-CAM

#1

Post napisał: crs_pl » 04 paź 2017, 16:14

Witam,

szukam informacji jak zdobyć program PC-CAM. Szukam go dla brata (ma słabo z Internetem :)) - pracuje on na maszynie Kimla właśnie z tym programem ale praktycznie robi tylko podstawowe rzeczy a nie chcą go uczyć czegoś bardziej zaawansowanego. Dlatego chciałby go sobie zainstalować w domu na PC żeby się podszkolić. Nie mam pojęcia czy to jakiś licencjonowany soft i czy działa tylko z Kimlą. Szukałem trochę w necie, ale CNC to nie moja branża i ciężko mi to idzie. Jeśli ktoś mógłby też polecić jakąś literaturę w temacie PC-CAM / Kimla / podstawy CNC to byłbym wdzięczny. Z góry dziękuję za każdą radę.

Pozdrawiam



Tagi:


warchlak
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 53
Rejestracja: 09 lis 2012, 19:10
Lokalizacja: ----
Kontakt:

#2

Post napisał: warchlak » 04 paź 2017, 16:40

Pc-cam nie ma zabezpieczeń. Brat może poprosić u siebie w firmie i powinni mu pożyczyć płytkę, lub nagrać na pendrive. Może też sam zgrać to sobie z maszyny na pendrive. Wtedy będzie miał tą samą wersję programu na której pracuje. Program działą na zwykłym komputerze. Kimla chyba nie stawia ograniczeń co do kopiowania wewnątrz firmy. Jeżeli trafiłoby to do netu, pewnie byliby niezadowoleni.
Jeśli brata interesuje coś "bardziej zaawansowanego" to kiedyś opisałem taki trik: tuning

[ Dodano: 2017-10-04, 19:07 ]
Jeśli ktoś mógłby też polecić jakąś literaturę w temacie PC-CAM / Kimla
U brata w firmie na pewno mają DTR - instrukcję dostarczoną razem z maszyną, w formie papierowej lub pdf. Powinni mu wypożyczyć.


Autor tematu
crs_pl
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:47
Lokalizacja: Katowice

#3

Post napisał: crs_pl » 11 paź 2017, 12:57

Dzięki za info. Brat pytał i nie chcą mu udostępnić PC-CAMa bo niby jest licencja. Trudno mi to zweryfikować. Jeśli chodzi o zaawansowane rzeczy to chyba jeszcze nie ten etap, ale dzięki :)


lukasz89
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 242
Rejestracja: 20 lis 2015, 18:40
Lokalizacja: Tajpej

Re: PC-CAM

#4

Post napisał: lukasz89 » 12 lis 2017, 15:55

Do PC-CAM nie ma klucza sprzętowego ? Na stronie Kimla jest instrukcja programu. Mam ją też w PDF, mogę Ci podesłać jeśli chcesz.


Sylvester
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 22 wrz 2019, 22:53

Re: PC-CAM

#5

Post napisał: Sylvester » 22 wrz 2019, 23:09

Witaj
Znalazłem Twój post w którym proponujesz instrukcje programu PC-CAM. Nie mogę sobie poradzić ze stworzeniem ścieżki frezowania np. z DXF'a. Byłbym wdzięczny za jakąś instrukcje, samouczek albo poradę. Mam wersje 3.73.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika

MarTwo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 28 maja 2021, 14:37

Re: PC-CAM

#6

Post napisał: MarTwo » 28 maja 2021, 14:46

Witam. Szukam również instrukcji PcCamPlus w formie Pdf. Byłem na stronie kimla i nic nie znalazłem. Z góry dziękuję.

Awatar użytkownika

PawlikPP
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 14 mar 2022, 19:46

Re: PC-CAM

#7

Post napisał: PawlikPP » 07 kwie 2022, 23:23

Witam, trochę odkopię temat, bo też szukam PcCamPlus v5.
Próbowałem w pracy z maszyny zgrać program, ale niestety nie działa. Kiedy zrzucę program, zanim go uruchomię na maszynie, to brakuje kilku plików dll, które tworzą się w momencie odpalenia programu i jeśli w tym momencie chcę zgrać folder z programem to niestety krzyczy, że nie da się skopiować używanych w tym momencie plików dll, które znikają zaraz po wyłączeniu programu...
Także jeśli ktoś miałby możliwość podesłania działającego programu to bardzo bym poprosił na pw... :(

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Software”