Program .bmp to g-code

Proste programy do obsługi maszyn CNC, vivery, itp. Programy darmowe, napisane przez użytkowników forum

ircpcb
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 21
Posty: 121
Rejestracja: 15 lut 2015, 09:42
Lokalizacja: Małopolskie

Re: Program .bmp to g-code

#31

Post napisał: ircpcb » 12 lip 2020, 09:34

yyyyyyy - ja albo jestem ślepy, albo na tej liście języków nie widzę nic co my miało cokolwiek wspólnego z pascalem czy delphi. Dobre :) jestem na szaaaarym końcu.

Dodane 3 minuty 33 sekundy:
Co do Com. Edition - to zdaje się że stara wersja apki którą wypuściłem - (właśnie na licencji z roku 2019) była by do użytku komercyjnego. Trzeba poczytać raz jeszcze te licencje i powalczyć o coś nowego.

Co do Lazarusa - tam wszystko jest upierdliwe :), najbardziej instalacja komponentów (tak było ze dwa lata temu, nie wiem jak jest teraz, bo dawno się tego nie dotykałem)


Czas na CNC - termotransferowi i chemii mówimy NIE

Tagi:


ircpcb
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 21
Posty: 121
Rejestracja: 15 lut 2015, 09:42
Lokalizacja: Małopolskie

Re: Program .bmp to g-code

#32

Post napisał: ircpcb » 24 paź 2020, 17:47

Jest jeszcze ktoś zainteresowany tym moim programem ?
Bo właśnie wpadłem na pomysł jak dowolny obraz zwektoryzować i w takiej formie importować do programu jako Gcode - ale bez zbędnych pierdół.
Dla mnie np Inkscape robi bardzo ładną wektoryzację, wtedy łątwo konwertujemy obiekt w ścieżkę i zapisujemy jako plik SVG. Następnie ja mam na CNC postawiony program bCNC i właśnie jego używam, a on pozwala importować pliki SVG ale niestety nie dodaje automatycznie żadnych dodatkowych kodów w gcode poza G0 i G1 oraz nie ma w nim niczego na temat podnoszenia osi Z. co powoduje że zarówno G0 jak i G1 idzie w tej samej wysokości freza. Teraz zostało w bCNC zapisać gcode jako jakiś tam ngc czy coś i po prostu dodać do mojego softu taki szybki edytor. Pozwalający :

a - przesunąć cały gcode na wartości dodatnie.
b - wyskalować gcode do rozmiarów jakie wymagamy aby na frezarce wyszło to takie jak chcemy.
c - uzupełnić gcode dodatkowymi funkcjami tam gdzie trzeba
d - dodać podnoszenie i opuszczanie osi Z

Potrzebuję takiego rozwiązania - wtedy będę mógł grawerować wszystko i to bez jakichś dziwnych pikseli i straty czasu.

Dam znać jak pojawi się nowa wersja..

Powstanie też nowy tutorial. Wideo jak powyżej, ale okrojone z głupot oraz dodane zostaną wszystkie nowe funkcje.
Czas na CNC - termotransferowi i chemii mówimy NIE


ircpcb
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 21
Posty: 121
Rejestracja: 15 lut 2015, 09:42
Lokalizacja: Małopolskie

Re: Program .bmp to g-code

#33

Post napisał: ircpcb » 26 paź 2020, 20:42

Nowa wersja jest gotowa. Ale aplikacja została przez google oznaczona jako niebezpieczna, zawirusowana, więc nie publikuję kolejnej bo to nie ma sensu. Jak ktoś będzie chciał - bo któraś z funkcji jest dla niego przydatna, proszę pisać.
Czas na CNC - termotransferowi i chemii mówimy NIE


ircpcb
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 21
Posty: 121
Rejestracja: 15 lut 2015, 09:42
Lokalizacja: Małopolskie

Re: Program .bmp to g-code

#34

Post napisał: ircpcb » 01 cze 2022, 21:01

Najnowsza wersja BCGCv1023 wraz z opcją wiercenia w zakładce pcb została udostępniona na chomiku w lokalizacji :

https://chomikuj.pl/MOJPRYWATNYCHOMICZEK
Czas na CNC - termotransferowi i chemii mówimy NIE


ircpcb
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 21
Posty: 121
Rejestracja: 15 lut 2015, 09:42
Lokalizacja: Małopolskie

Re: Program .bmp to g-code

#35

Post napisał: ircpcb » 03 cze 2022, 12:55

Aby aplikacja widziała wiercenia, to w pliku bitmapy należy w miejscach wierceń postawić czerwony piksel. Zapisać bitmapę jako 24bit - najlepiej paintem, i bez filtrów wygładzających krawędzie itp. Tak aby ten czerwony kolor pozostał niezmieniony. Wtedy wykonujecie Analizę i na końcu pod klawiszem G-Code pojawią się opcje eksportu.
Czas na CNC - termotransferowi i chemii mówimy NIE

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7858
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Program .bmp to g-code

#36

Post napisał: tuxcnc » 03 cze 2022, 16:35

ircpcb pisze:
03 cze 2022, 12:55
Aby aplikacja widziała wiercenia, to w pliku bitmapy należy w miejscach wierceń postawić czerwony piksel. Zapisać bitmapę jako 24bit - najlepiej paintem, i bez filtrów wygładzających krawędzie itp. Tak aby ten czerwony kolor pozostał niezmieniony. Wtedy wykonujecie Analizę i na końcu pod klawiszem G-Code pojawią się opcje eksportu.
Program jest debilny w samych założeniach, a nawet gdyby ktoś chciał go używać, to nie będzie mógł z powodu popieprzonej licencji.
Polecam profesjonalne narzędzia, np. KiCAD plus FlatCAM (GPL i MIT).


ircpcb
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 21
Posty: 121
Rejestracja: 15 lut 2015, 09:42
Lokalizacja: Małopolskie

Re: Program .bmp to g-code

#37

Post napisał: ircpcb » 04 cze 2022, 16:38

tuxcnc - akurat znając Twoje podejście do świata - to słyszeć od Ciebie że program jest "debilny" to prawie jak komplement. Ja tutaj nie konkuruję z KiCAD czy innymi, tylko dzielę się tym co mam.
Czas na CNC - termotransferowi i chemii mówimy NIE

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Software”