Draft Sight - Darmowy CAD

Proste programy do obsługi maszyn CNC, vivery, itp. Programy darmowe, napisane przez użytkowników forum

jarekk
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1701
Rejestracja: 17 mar 2006, 08:57
Lokalizacja: Gdańsk

#11

Post napisał: jarekk » 21 maja 2011, 20:51

Czytałem - ale nie znalazłem jakiś strasznych rzeczy. Cos pominąłem ?



Tagi:

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 7858
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#12

Post napisał: tuxcnc » 21 maja 2011, 21:06

jarekk pisze:Czytałem - ale nie znalazłem jakiś strasznych rzeczy. Cos pominąłem ?
Pewnie tak.
Chyba że umowa która mi się wyświetla jest załączona przez pomyłkę.
Najbardziej mnie interesuje ten fragment :
1. Użytkownikowi przyznana jest osobista, niewyłączna, nieodpłatna i
tymczasowa licencja na użytkowanie Wersji niekomercyjnej oprogramowania
DraftSight („Produkt”) na okres od pierwotnej dostawy Wersji niekomercyjnej
Produktu aż do wydania kolejnej fazy wersji lub do chwili dostępności wersji
handlowej Produktu („Okres wersji niekomercyjnej”), zgodnie z poniższym opisem.
Użytkowanie tego oprogramowania jest dozwolone wyłącznie dla własnych
wewnętrznych celów testowania.
Wynikało by z tego, że licencja może wygasnąć w dowolnym momencie, a wykonanie programem jakiejkolwiek pracy jest zabronione.

.


jarekk
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1701
Rejestracja: 17 mar 2006, 08:57
Lokalizacja: Gdańsk

#13

Post napisał: jarekk » 21 maja 2011, 21:25

To ja mam chyba trochę lepszą - mam nadzieję że tu nie będzie krzaków.
Przymierzałem się do zakupu tego typu programu ( bo często robię szkice) i fajnie jakby coś było darmowego ( choć sprawa wygląda podejrzanie)

Niniejsza Umowa Licencyjna na Darmowe Oprogramowanie dla Użytkownika Końcowego („Umowa”) zostaje zawarta pomiędzy Dassault Systèmes SA, 10 rue Marcel Dassault, 78140 Vélizy -Villacoublay, France („DS”) a Tobą („Licencjobiorcą”).

WAŻNE – PRZECZYTAJ UWAŻNIE: Poniższe warunki kształtują umowę między DS a Licencjobiorcą obejmującą licencję na programy do przetwarzania danych dystrybuowane wraz z niniejszą Umową lub w inny sposób będące przedmiotem niniejszej Umowy („Licencjonowany(-e) Program(-y)”). Licencjobiorca powinien przeczytać poniższe warunki uważnie ZANIM ściągnie i zainstaluje Licencjonowany(e) Program(y).

1. LICENCJA
DS niniejszym udziela Licencjobiorcy nieodpłatnej, nieprzenaszalnej i niewyłącznej licencji na używanie Licencjonowanego(-ych) Programu(-ów) wyłącznie na zasadach określonych w niniejszej Umowie. O ile inaczej nie zostanie to na piśmie uzgodnione z DS w odrębnej umowie: (i) Licencjobiorca potwierdza i akceptuje, że DS nie jest na podstawie niniejszej Umowy zobowiązana do świadczenia jakichkolwiek usług, wsparcia lub konserwacji w odniesieniu do Licencjonowanego(-ych) Programu(-ów) oraz (ii), że Licencjonowany(-e) Program(-y) może być zainstalowany oraz uruchamiany na sprzęcie lub dostępny dla Użytkowników sprzętu należącego do Licencjobiorcy („Urządzenia”) i nie może być uruchamiany lub dostępny za pomocą żadnego innego środka, w tym w szczególności przez jakąkolwiek sieć. „Użytkownicy” oznaczają Licencjobiorcę, a także jego pracowników, studentów, konsultantów oraz podwykonawców, którzy mają dostęp do Licencjonowanego(-ych) Programu(-ów) na Urządzeniach. Licencjobiorca może sporządzić niezbędną liczbę kopii odnośnego Licencjonowanego(-ych) Programu(-ów) na potrzeby instalacji oraz jedną kopię zapasową każdego z Licencjonowanych Programów w celu wsparcia dozwolonego używania Licencjonowanego(-ych) Programu(-ów) przez Licencjobiorcę na podstawie niniejszej Umowy. Licencjobiorca nie uzyskuje żadnych innych praw, w tym prawa do używania, powielania, wyświetlania, z wyjątkiem praw wyraźnie określonych w niniejszej Umowie. Poza przypadkami wyraźnie dopuszczonymi przepisami właściwego prawa Licencjobiorca nie będzie dokonywał analizy Licencjonowanego(-ych) Programu(-ów) w celach związanych z działalnością konkurencyjną wobec DS oraz dokonywał programowania zwrotnego (reverse engineering), dekompilacji, dezasemblacji lub innego rodzaju translacji całości lub części Licencjonowanych Programów. Jeżeli Licencjobiorca będzie chciał zapewnić współdziałanie (interoperacyjność) Licencjonowanego(-ych) Programu(-ów) w zakresie, do którego jest upoważniony na podstawie niniejszej Umowy z innym oprogramowaniem lub sprzętem oraz zgodnie z warunkami przewidzianymi w przepisach prawa (w tym w szczególności w przepisach implementujących Dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/24/WE z dnia 23 kwietnia 2009 r. w sprawie ochrony prawnej programów komputerowych), Licencjobiorca musi zwrócić się do DS o udzielenie licencji na używanie standardowych interface’ów wyłącznie na użytek wewnętrzny w celu osiągnięcia współdziałania (interoperacyjności). DS udzieli Licencjobiorcy licencji na używanie standardowych interface’ów płatnej według aktualnych stawek i zgodnie z warunkami DS lub, jeżeli standardowe interface’y nie są dostępne, DS nieodpłatnie może dostarczyć Licencjobiorcy odpowiednie informacje w celu zapewnienia współdziałania (interoperacyjności). Licencjobiorcy nie wolno udostępniać wzmiankowanych interface’ów nikomu oprócz Użytkowników.

2. OKRES OBOWIĄZYWANIA. ROZWIĄZANIE
Niniejsza Umowa wchodzi w życie w chwili zaakceptowania przez Licencjobiorcę jej warunków, przez którą rozumie się wybór opcji „Akceptuję” („Accept”) w okienku prezentującym niniejszą Umowę, a także na skutek ściągnięcia lub instalacji, a także używania Licencjonowanego(-ych) Programu(-ów) lub na skutek akceptacji jakiejkolwiek innej umowy, która odwołuje się i wprowadza w swe postanowienia Umowę niniejszą, w zależności od tego, która z ww. okoliczności nastąpi jako pierwsza. Niniejsza Umowa może być wypowiedziana przez DS w każdym czasie na skutek jakiegokolwiek naruszenia jej warunków za powiadomieniem Licencjobiorcy. Periodyczne aktywacje mogą być konieczne ze strony Licencjobiorcy w celu kontynuowania używania Licencjonowanego(-ych) Progam(-u). Korzystanie z Licencjonowanego(-ych) Program(-u) może być przerwane do czasu podjęcia przez Licencjobiorcę odpowiednich działań aktywacyjnych. Z chwilą wypowiedzenia Umowy, Licencjobiorca niezwłocznie odinstaluje i skasuje wszystkie kopie Licencjonowanego(-ych) Programu(-ów) oraz zaprzestanie używania Licencjonowanego(-ych) Programu(-ów). Postanowienia paragrafów „OCHRONA I POUFNOŚĆ”, „GWARANCJA. OGRANICZENIE GWARANCJI, RYZYKO ZWIĄZANE Z UŻYWANIEM, OGRANICZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI I ODSZKODOWANIA” oraz „PRAWO WŁAŚCIWE I JURYSDYKCJA” obowiązują pomimo wypowiedzenia niniejszej Umowy.

3. OCHRONA I POUFNOŚĆ
Licencjonowany(-e) Program(-y), w tym wszelkie jego kopie wykonane przez Licencjobiorcę lub dla niego w całości lub w części, stanowią wyłączną własność DS lub jego licencjodawcy. Wszystkie prawa własności intelektualnej do Licencjonowanego(-ych) Programu(-ów) przysługują wyłącznie DS lub jego licencjodawcy(-om). DS i/lub jej licencjodawcy zachowują całość praw, w tym praw autorskich i innych praw własności intelektualnej, do Licencjonowanego(-ych) Programu(-ów), oraz jego (ich) wszelkich modyfikacji, ulepszeń oraz innych utworów zależnych wobec Licencjonowanego(-ych) Programu(-ów).

Licencjobiorca zachowa wszelkie informacje dotyczące praw autorskich, patentów i znaków towarowych, które mogą pojawić się na (w) Licencjonowanym(-ych) Programie(-ach) i oznaczy nimi jego (ich) wszystkie kopie, w całości lub w części. Licencjobiorca będzie prowadzić pełną, zgodną ze stanem faktycznym i dokładną dokumentację dotyczącą wszystkich kopii Licencjonowanego(-ych) Programu(-ów), która będzie dostępna do kontroli przez DS.

Licencjobiorca potwierdza, że metodologie, techniki, wyrażenia, pomysły i koncepcje zawarte lub wyrażone w Licencjonowanym(-ych) Programie(-ach) stanowią informacje zastrzeżone i tajemnice handlowe DS lub jego licencjodawców. Licencjobiorca będzie traktować je jako informacje poufne i nigdy ich nie ujawni.

4. OBOWIĄZKI LICENCJOBIORCY
Licencjobiorca ponosi wyłączną odpowiedzialność za nadzór, zarządzanie i kontrolowanie używania Licencjonowanego(-ych) Programu(-ów) zgodnie z niniejszą Umową i podejmie wszelkie stosowne działania, w tym w odniesieniu do Użytkowników, w celu zapewnienia zgodności takiego używania z Umową, w tym m. in. zgodności ze zobowiązaniami w zakresie zasad uprawnionego dostępu i poufności. Eksport Licencjonowanego(-ych) Programu(-ów) do Licencjobiorcy podlega stosownym przepisom i regulacjom danego kraju odnoszącym się do eksportu i reeksportu. DS nie ponosi odpowiedzialności wobec Licencjobiorcy w przypadku nieuzyskania stosownych upoważnień, zezwoleń lub zgód. Licencjobiorca nie będzie eksportować ani reeksportować, bezpośrednio lub pośrednio, Licencjonowanego(-ych) Programu(-ów), jeśli taki eksport lub reeksport wymaga zezwolenia eksportowego lub innej zgody organów administracji rządowej, bez uprzedniego uzyskania takiego zezwolenia lub zgody. Licencjobiorca niniejszym oświadcza wobec Licencjodawcy, że Licencjonowany(-e) Program(-y) zamówiony na podstawie niniejszej Umowy nie zostanie wykorzystany w jakichkolwiek systemach broni nuklearnej, chemicznej lub biologicznej lub systemach naprowadzania pocisków i nie zostanie skierowany do żadnego kraju, spółki lub osoby fizycznej, które objęte są obowiązującym w świetle prawa któregokolwiek kraju zakazem eksportu.

5. GWARANCJA. OGRANICZENIE GWARANCJI, RYZYKO ZWIĄZANE Z UŻYWANIEM, OGRANICZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI I ODSZKODOWANIA
LICENCJONOWANY(-E) PROGRAM(-Y) JEST UDOSTĘPNIANY W TAKIM STANIE, W JAKIM ZNAJDUJE SIĘ W CHWILI UDOSTĘPNIENIA, TJ. BEZ JAKICHKOLWIEK GWARANCJI, CZY TO WYRAŹNIE OKREŚLONYCH CZY DOROZUMIANYCH, USTNYCH CZY PISEMNYCH, W TYM M. IN. DOROZUMIANEJ GWARANCJI W ZAKRESIE PRZYDATNOŚCI HANDLOWEJ, ISTNIENIA TYTUŁU PRAWNEGO, NIENARUSZANIA PRZEZ LICENCJONOWANY(-E) PROGRAM(-Y) PRAW LUB PRZYDATNOŚCI DLA OKREŚLONEGO CELU, A WSZELKIE TEGO TYPU GWARANCJE, WARUNKI, ZOBOWIĄZANIA I POSTANOWIENIA ZOSTAJĄ NINIEJSZYM WYŁĄCZONE W ZAKRESIE DOZWOLONYM PRZEPISAMI PRAWA. DS ANI JEGO LICENCJODAWCY NIE PONOSI JAKIEJKOLWIEK ODPOWIEDZIALNOŚCI Z TYTUŁU SZKÓD BEZPOŚREDNICH LUB POŚREDNICH, WYNIKOWYCH, SZCZEGÓLNYCH, UBOCZNYCH LUB SZKÓD MORALNYCH, W TYM SZKODY WYNIKŁEJ Z UTRATY MOŻLIWOŚCI UŻYWANIA, UTRATY ZYSKÓW, DOCHODÓW LUB RENOMY BEZ WZGLĘDU NA TO CZY WYNIKAJĄ ONE Z UMOWY, SĄ SKUTKIEM ZANIEDBAŃ CZY W INNY SPOSÓB ZWIĄZANE SĄ Z UŻYWANIEM PRZEZ LICENCJOBIORCĘ LICENCJONOWANEGO(-YCH) PROGRAMU(-ÓW) LUB JEGO UDOSTĘPNIENIEM, W TYM M. IN. Z TYTUŁU ODSZKODOWANIA ZA UTRATĘ ZYSKÓW, DANYCH LUB MOŻLIWOŚCI UŻYWANIA NA PODSTAWIE NINIEJSZEJ UMOWY LICENCJONOWANEGO(-YCH) PROGRAMU(-ÓW), RÓWNIEŻ W PRZYPADKU, GDY DS LUB JEGO LICENCJODAWCY SĄ ŚWIADOMI LUB ZOSTALI POWIADOMIENI O TAKIEJ MOŻLIWOŚCI. POSTANOWIENIA NINIEJSZEGO PARAGRAFU OBOWIĄZUJĄ RÓWNIEŻ PO WYGAŚNIĘCIU LUB ROZWIĄZANIU NINIEJSZEJ UMOWY. LICENCJOBIORCA UŻYWA LICENCJONOWANEGO(-YCH) PROGRAMU (-ÓW) WYŁĄCZNIE NA WŁASNE RYZYKO. LICENCJOBIORCA ZWOLNI Z ODPOWIEDZIALNOŚCI I ZABEZPIECZY DS PRZED JAKĄKOLWIEK ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ LUB KOSZTAMI, W TYM Z TYTUŁU UZASADNIONYCH KOSZTÓW OBSŁUGI PRAWNEJ, POWSTAŁYMI W ZWIĄZKU Z NINIEJSZĄ UMOWĄ LUB UŻYWANIEM PRZEZ LICENCJOBIORCĘ LICENCJONOWANEGO(-YCH) PROGRAMU(-ÓW) NA PODSTAWIE NINIEJSZEJ UMOWY.

6. PRAWO WŁAŚCIWE I JURYSDYKCJA
Z zastrzeżeniem wyjątków wyraźnie przewidzianych niniejszą Umową, zmiany do niniejszej Umowy wymagają sporządzenia pisemnego aneksu i podpisów obu stron i żaden inny akt, dokument, praktyka ani zwyczaj nie mogą zostać uznane za zmiany lub modyfikacje niniejszej Umowy, w tym także ogólne warunki umów stosowane przez Licencjobiorcę. Niniejsza Umowa podlega prawu francuskiemu i będzie zgodnie z nim interpretowana. Wyłączną jurysdykcję do rozstrzygania wszelkich sporów powstałych na skutek lub w związku z wykładnią i/lub wykonaniem niniejszej Umowy posiada Sąd Gospodarczy dla m.st. Paryża („Tribunal de Commerce de Paris”), jednakże strony przyjmują do wiadomości i potwierdzają, że w przypadku gdy przedmiotem sporu będą prawa własności intelektualnej, DS zachowuje prawo do skierowania sporu pod rozstrzygnięcie Francuskiego Sądu Cywilnego, właściwego w świetle przepisów Francuskiego Kodeksu Postępowania Cywilnego („Code de Procédure Civile"). Licencjobiorca przyjmuje do wiadomości i potwierdza, że ostatnie dwa zdania nie wpływają na prawo DS do podjęcia innych działań, w tym wystąpienia o zabezpieczenie powództwa do jakiegokolwiek właściwego sądu w dowolnej jurysdykcji, ani w żaden inny sposób nie ograniczają tego prawa.


Autor tematu
postek
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 38
Rejestracja: 25 kwie 2011, 09:28
Lokalizacja: Warszawa

#14

Post napisał: postek » 22 maja 2011, 10:54

grg12 pisze:W tej chwili mam Alibre Design - dla amatora całkiem wygodny i prosty w obsłudze ale to program 3D - moduł 2D jest dość prymitywny i mocno powiązany z 3D, nie wszytko można "nabazgrać".
Czy ten Alibre Design ma wersję darmową?

grg12 pisze:A tak na serio - zainstalowałem DrawftSight bo miałem nadzieje że można go wykorzystać do robienia szkiców w 2D (przez "szkic" mam na myśli wstępny zarys, bez szczegółów i dokładnego wymiarowania - rysunek na którym widać mniej więcej jak element ma wyglądać, da się szybko sprawdzić czy nie zapomniało się o miejscu pod śruby itp.) ale najwyraźniej to nie ten program - strasznie dużo klikania. Do przygotowania zgodnej z normami dokumentacji produkcyjnej istniejącego elementu o ustalonych wymiarach pewnie się to wspaniale nadaje ale do projektowania?
Draft Sight to mniej więcej odpowiednik AutoCada więc nie można oczekiwać od niego zbyt wiele :mrgreen: Ja używam SolidWorks i w nim szybkie szkice o których kolega napisał też się robi świetnie. Draft Sight to wg mnie dobre rozwiązanie dla ludzi przyzwyczajonych do Autocada, zamiast płacić wg mnie mocno zawyżoną cenę lub używać nielegalnej wesji lepiej kupic 4 razy tańszego ZWCADA a najlepiej skorzystać z darmowego odpowiednika.


numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#15

Post napisał: numerek » 22 maja 2011, 11:06

no tak ... ale zwcad to klon acada ze wszystkimi jego wadami o zaletach nie piszę bo ich nie znam :)


Autor tematu
postek
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 38
Rejestracja: 25 kwie 2011, 09:28
Lokalizacja: Warszawa

#16

Post napisał: postek » 22 maja 2011, 11:12

Nie cierpię czytać umów ale ponieważ ja podałem link do Draft Sight to poczuwam się do odpowiedzi...
Wybrałem najważniejsze cytaty dla leniwych :mrgreen: :
DS niniejszym udziela Licencjobiorcy nieodpłatnej, nieprzenaszalnej i niewyłącznej licencji na używanie Licencjonowanego(-ych) Programu(-ów)

Program jest darmowy
Program(-y) może być zainstalowany oraz uruchamiany na sprzęcie lub dostępny dla Użytkowników sprzętu należącego do Licencjobiorcy („Urządzenia”) i nie może być uruchamiany lub dostępny za pomocą żadnego innego środka, w tym w szczególności przez jakąkolwiek sieć
Można zainstalować na dowolnej liczbie komputerów, zakazana jest sieć
Użytkownicy” oznaczają Licencjobiorcę, a także jego pracowników, studentów, konsultantów oraz podwykonawców, którzy mają dostęp do Licencjonowanego(-ych) Programu(-ów) na Urządzeniach.
W umowie nie ma słowa o użytkowaniu komercyjnym, ale powyższe zdanie chyba można tak właśnie zinterpretować
Niniejsza Umowa może być wypowiedziana przez DS w każdym czasie na skutek jakiegokolwiek naruszenia jej warunków za powiadomieniem Licencjobiorcy
Jeżeli w jakiś sposób (jaki?) naruszę umowę to licencja zostanie mi zabrana
Periodyczne aktywacje mogą być konieczne ze strony Licencjobiorcy w celu kontynuowania używania Licencjonowanego(-ych) Progam(-u). Korzystanie z Licencjonowanego(-ych) Program(-u) może być przerwane do czasu podjęcia przez Licencjobiorcę odpowiednich działań aktywacyjnych.
Czasem będą wymagane kolejne aktywacje programu
DS nie jest na podstawie niniejszej Umowy zobowiązana do świadczenia jakichkolwiek usług, wsparcia lub konserwacji w odniesieniu do Licencjonowanego(-ych) Programu(-ów)
[...]
LICENCJONOWANY(-E) PROGRAM(-Y) JEST UDOSTĘPNIANY W TAKIM STANIE, W JAKIM ZNAJDUJE SIĘ W CHWILI UDOSTĘPNIENIA, TJ. BEZ JAKICHKOLWIEK GWARANCJI
Program "jest taki jest". Producent nie udziela żadnej gwarancji ani wsparcia technicznego (trudno oczekiwać czegoś takiego od programu darmowego)

Awatar użytkownika

syntetyczny
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2696
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:33
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#17

Post napisał: syntetyczny » 22 maja 2011, 11:21

A na stronie jest coś takiego:
DraftSight is a professional-grade, open 2D CAD product for users who want a better way to create, edit and view DWG files. DraftSight is easy to use and is available for professional CAD users, students and educators to download and activate for free.*

*Standalone license. Activation required.
professional CAD users - rozumiem jako takich co na tym zarabiają.
Głównie, oni w tej licencji biorą się chronią przed skopiowaniem programu i wydawaniu jego remixa pod inną nazwą. Jeszcze trzeba pamiętać, że oni nie będą go rozwijać. Jeżeli już to ma to robić community(?).
Kto pyta, nie błądzi. Eppur si muove
Kreatura CNC
Modernizacja plotera megaplot

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 7858
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#18

Post napisał: tuxcnc » 22 maja 2011, 11:36

Wychodzi na to, że z tą licencją to po prostu lenistwo albo głupota.
Pod Linuksa jest wersja beta, więc załączyli licencję dla betatesterów.
Do darmowego programu owa licencja pasuje jak pięść do oka ...

Zainstalowałem na próbę.

Program upomina się o "aktywację".
Nie podoba mi się to wcale.
Jeśli ktoś coś mi daje za darmo, ale czegoś żąda w zamian, to nie daje za darmo i na dodatek nie wiadomo za ile daje.
No i nie bardzo wiem czy dostanę cztery licencje.

Natomiast działa fajnie i bez wątpienia jest to CAD a nie Corel, co dla jednych jest zaletą, a dla innych wadą ...

.

Awatar użytkownika

grg12
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1669
Rejestracja: 03 sty 2007, 14:27
Lokalizacja: Wiedeń

#19

Post napisał: grg12 » 22 maja 2011, 13:13

postek pisze: Czy ten Alibre Design ma wersję darmową?
Czasowo ograniczone demo (zdaje się 3 miesiące) - ale bez trudu można wziąć następną aktywację (może nawet na ten sam adres email - ale ja zawsze używałem śmieciowych adresów). W tej chwili używam pełnej wersji - Alibre urządził promocje i stwierdziłem że 100 euro za (bardzo dokładnie przetestowany :) ) program jest ok.

Awatar użytkownika

blue_17
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1715
Rejestracja: 16 kwie 2009, 07:55
Lokalizacja: Kraków/Kornatka

#20

Post napisał: blue_17 » 19 lip 2011, 18:15

Z tego co tu piszą odnieśli sukces tym programem

http://www.3dcad.pl/aktualnosci/wiecej/ ... tSight.htm

Pogratulować :)
"I siedzieli oni razem pod nagim DOS-em i nie wstydzili sie tego." :D

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Software”