Program pod DOS

Proste programy do obsługi maszyn CNC, vivery, itp. Programy darmowe, napisane przez użytkowników forum

Autor tematu
MOTOPAWEL72
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 6
Posty: 38
Rejestracja: 03 lut 2009, 17:20
Lokalizacja: Wielkopolska

Program pod DOS

#1

Post napisał: MOTOPAWEL72 » 09 kwie 2010, 09:48

Witam Wszystkich forumowiczów, poszukuję programu do obsługi trzech osi pod procesor 286, Dos lub win 3.1 .
Za pomoc będę bardzo wdzięczny:)



Tagi:


prokopcio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1138
Rejestracja: 11 sty 2005, 13:03
Lokalizacja: Grodków
Kontakt:

#2

Post napisał: prokopcio » 09 kwie 2010, 11:50

Aj chłopie byś nie przesadzał.... za dwie stówki kupisz poleasingowego kompa z prockiem 2GHZ z legalnym systemem windows xp z gwarancją i fakturą VAT.


pltmaxnc
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1345
Rejestracja: 13 sie 2004, 13:58
Lokalizacja: warszawa

#3

Post napisał: pltmaxnc » 09 kwie 2010, 14:14

Rzeczywiście z 286 to przesada , ale sterowanie pod DOS'em, sama przyjemność.
Jest kilka programów pracujących w tym systemie , które można znaleść w sieci.
Poszukaj TurboCnc , ZeusCnc, CncGraf są to freewary lub kosztują symboliczne pieniądze.
Radzę jednak posłuchać mojego przedmówcy i kupić po cenie złomu kompa z prockiem szybszym conajmniej o rząd wielkości a "poczujesz różnicę" :wink:


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 7608
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#4

Post napisał: pukury » 09 kwie 2010, 14:55

witam.
może sprzedaj 286 jakiemuś kolekcjonerowi i za to kup coś "nieco nowszego " :lol:
na allegro widziałem płyty po 19pln - całkiem całkiem .
w swoim " sprzęcie " mam chyba gorszą - 700mHz :shock:
pozdrawiam .
Mane Tekel Fares

Awatar użytkownika

podrzeźbi
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 512
Rejestracja: 17 sty 2009, 00:46
Lokalizacja: Mielec

#5

Post napisał: podrzeźbi » 10 kwie 2010, 02:09

Wylicytujesz takiego Semprona 1.6 Ghz na Allegro za ok. 100 zł. Nie musi mieć gigantycznego twardziela ani żadnych bajerów. Może tylko warto by posiadał chociaż 1 Gb ramu. I na nim odpalisz Macha 3 lub EMC2. Ja wcześniej myślałem o TurboCNC albo KCAMie ale to okazy muzealne.


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#6

Post napisał: diodas1 » 10 kwie 2010, 02:41

Ewidentnie namawiacie kolegę MOTOPAWEL72, do zdrady przyjaciela, bo jak nazwać wymianę wysłużonego w bojach staruszka na nowy model a emeryta w kubeł? Ja rozumiem że można mieć dla niego jakieś uczucia przywiązania, wspomnienia wspólnych miłych doznań, szacunku , podziwu że mimo wieku jeszcze dyszy... Przecież nadal funkcjonują kluby miłośników Spectrum czy Commodore. Wzmacniacze akustyczne zbudowane na lampach są wysoko cenione przez audiofilów. Mimo istnienia aparatów cyfrowych dobrze mają się fotograficy posługujący się "analogowymi" a ich prace często są nieporównanie lepsze. pltmaxnc, dobrze to ujął "sterowanie pod DOS'em, sama przyjemność" Szczególnie dla konesera.

Awatar użytkownika

namemartin
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 732
Rejestracja: 01 mar 2008, 18:08
Lokalizacja: Warszawa

#7

Post napisał: namemartin » 10 kwie 2010, 09:09

diodas1 pisze:Wzmacniacze akustyczne zbudowane na lampach są wysoko cenione przez audiofilów.
Sam miodek. Te słowa popieram.
Faktem jest, że taki wzmacniacz kosztuje krocie, pięknie wygląda i brzmi czego nie można powiedzieć o wspomnianym przez autora komputerze (funkcjonalność!). Czas się przestawić na coś deczko lepszego. Pilnikiem też można spawy wygładzić, ale po co skoro jest kątówka...
Sam jestem sentymentalny i trzymam różne starocie, ale po co sobie utrudniać życie... Stare na zasłużony odpoczynek na półkę i cieszyć oko, a nowe zaprzęgnąć do pracy.
diodas1 pisze:mimo wieku jeszcze dyszy...
Więc do Pacmana się nadaje :smile:
Załączniki
pacman.jpg
pacman.jpg (64.9 KiB) Przejrzano 1516 razy
W dzień obchodź się z żoną jak z przyjacielem, w nocy jak z przyjaciółką.


prokopcio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1138
Rejestracja: 11 sty 2005, 13:03
Lokalizacja: Grodków
Kontakt:

#8

Post napisał: prokopcio » 10 kwie 2010, 09:14

Chciałem się wytłumaczyć jako "rozpętający" te namowy na nowy komputer : nie namawiam na rezygnację ze wspaniałego dos'a tylko z procesora 286...choć już teraz po wypowiedzi diodas1, wycofuję się z tego co powiedziałem....


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#9

Post napisał: diodas1 » 10 kwie 2010, 12:18

Prawda leży gdzieś pośrodku, może dlatego wszystkim zawadza. Żeby być w porządku powiem że mojej wypowiedzi też nie należy w żadnym wypadku traktować całkiem poważnie. Napisałem swój post żeby wprowadzić trochę oliwy do ognia a przy okazji pobudzić do ewentualnego podania tropów do innych aplikacji zdolnych działać na uboższym sprzęcie. Fakt że działają kluby pasjonatów pierwszych komputerów ale i oni nie stronią od "pecetów". Jeżeli chodzi o wybór między komputerem "wypasionym" a leżącym bezużytecznie wycofanym z eksploatacji to wiele zależy od celu jego użycia. Wiadomo że do celów zarobkowych lepszy jest szybszy i bardziej niezawodny ale do eksperymentów, nauki czy zaimponowania innym prawdziwym fachowcom i taki staruszek jest świetny, bo zmusza użytkownika do wytężenia aktywności szarych komórek. Nie jest sztuką zagrać disco polo na keyboardzie. Nadeptuje się odpowiedni klawisz i najbardziej wydumany podkład muzyczny cieknie strużką z pamięci. Ale zagrać to samo na pile... Starego, doświadczonego i "niezastąpionego" pracownika w pewnym momencie honoruje się dyplomem uznania w pozłacanej ramce i wysyła na zasłużoną emeryturę. Jednak są też emeryci którzy nie kończą we mgle zapomnienia a ich wiedza nadal służy potomnym kiedy pojawiają się w starej firmie w charakterze eksperta czy doradcy. Nic nie jest do końca białe ani czarne.


Autor tematu
MOTOPAWEL72
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 6
Posty: 38
Rejestracja: 03 lut 2009, 17:20
Lokalizacja: Wielkopolska

#10

Post napisał: MOTOPAWEL72 » 12 kwie 2010, 14:18

Ale fajna dyskusja:))
Koledzy chodzi o to ,że ten sprzęt a jest to laptop bardzo by mi pasował do sterowania moją pierwszą maszynką, jest mały i zgrabny :) mam pentiuma 900Mhz ale on jest TAKI wielki i jeszcze do tego monitor CTR 17 cali.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Software”