Mazak SQT 100 - dukumentacja

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
Artur_81
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 16
Rejestracja: 05 lut 2014, 12:05
Lokalizacja: Wasilków

Mazak SQT 100 - dukumentacja

#1

Post napisał: Artur_81 » 14 lis 2018, 22:43

Witam wszystkich, niedawno nabyłem maszynę Mazak SQT100 ze sterowaniem MAZATROL PC FUSION, niestety po zakupie okazało się że nie posiadam właściwej dokumentacji do tej maszyny, czy ktoś może posiada jakieś książki do takiej maszyny, przede wszystkim najbardziej poszukuję dokumentacji elektrycznej, ale gdyby były dostępne to ksero wszystkich książek mogę kupić,

Maszyny nie mogę uruchomić tzn. wszystko uruchamia się prawidłowo w momencie załączania hydrauliki maszyna wyrzuca błąd EMERGY STOP i tyle, próbowałem już różnych rzeczy i bez skutku mam 2 podobną maszynę Mazak więc próbowałem też porównania, wiem że instrukcje można kupić w serwisie, ale maszyna przechodzi proces rejestracji a jeszcze okazało się że numer seryjny jest nieprawidłowy i nie wiem co z tego wyjdzie.

Ewentualnie może jest ktoś kto poradził by sobie z uruchomieniem maszyny to proszę o kontakt na prv, ostatnio próbował serwis Mazaka i prawdopodobnie problem tkwi w Safety Relay Unit mam model SRU-YM10 chyba to nie zezwala na pracę, ale do końca nie wiadomo.

Gdyby ktoś mógł mi pomóc w tej sprawie proszę o info na prv.


Artur_81


Autor tematu
Artur_81
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 16
Rejestracja: 05 lut 2014, 12:05
Lokalizacja: Wasilków

Re: Mazak SQT 100 - dukumentacja

#2

Post napisał: Artur_81 » 17 gru 2018, 21:15

temat rozwiązany, problemem okazała się uszkodzona płyta AP1 odpowiada za moduły bezpieczeństwa coś się popsuło w niej z wtyczką X305, a na maszynie pojawiał się błąd 200 - przegrzanie (wyłączenie awaryjne)
wymiana płyty na drugą załatwiło sprawę.
Artur_81

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”