Palenie się przewodów frezarka CNC Leadwell VMC 40 Sinumerik

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Robert_K
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1088
Rejestracja: 15 sie 2017, 08:03
Lokalizacja: Podkarpacie

#11

Post napisał: Robert_K » 01 lis 2017, 22:08

Steryd, moim zdaniem to nie są błędy od enkodera. To są błędy od samego napędu wrzeciona -
pierwszy to błąd rozruchu napędu, drugi to błąd softu napędu. Pod Sinumerikiem robiłem już różne cuda z enkoderami i takich błędów nie wyrzuciło mi nigdy.

Dawid M, jeśli maszyna może stanąć na kilka dni proponuję wysłanie napędu wrzeciona do sprawdzenia. Jest jedna bardzo dobra firma w Radomiu, która zajmuje się naprawą takich urządzeń. Nie wiem czy mogę tu zamieścić jej dane żeby nie było że robię reklamę, więc gdybyś był zainteresowany namiarami zapraszam na PW. Wydaje mi się, że skoro rezystory grzały się na tyle mocno, że wytopiły plastik to i w napędzie mogło się coś nadwyrężyć.

Swoją drogą proponuję poszukać w danych maszynowych ustawień rampy dla wrzeciona i trochę wydłużyć czasy rozbiegu i hamowania - ograniczy to ilość mocy generowanej przez silnik przy hamowaniu, na pewno wpłynie też pozytywnie na żywotność podzespołów wrzeciona.

Pozdrawiam.



Tagi:

Awatar użytkownika

Autor tematu
Dawid M
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 6
Posty: 18
Rejestracja: 21 lis 2016, 21:29
Lokalizacja: Gdańsk

#12

Post napisał: Dawid M » 02 lis 2017, 08:23

W szafie przypaliło tylko jeden przewód głównie uszkodziło tor kablowy. Simodrive od napędu wrzeciona był wymieniany kilka miesięcy temu ale jest obecnie o trochę innym symbolu.


einstein
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 595
Rejestracja: 08 sty 2009, 11:53
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#13

Post napisał: einstein » 02 lis 2017, 19:03

Wyrzuć rezystor hamowania na zewnątrz maszyny.
Haas ma rezystor hamowania na samej górze maszyny w metalowej klatce.
Nawet bardzo częste hamowania nie powodują przegrzewania.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”