Precyzyjny ploter frezujący

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
Liro
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 14
Rejestracja: 02 cze 2008, 22:42
Lokalizacja: Lębork

Precyzyjny ploter frezujący

#1

Post napisał: Liro » 30 paź 2017, 06:33

Przydałoby mi się takie urządzenie, do frezowania głównie w aluminium. Coś jak to http://seron.pl/product/centrum-obrobcz ... fessional/
Czy ktoś z was ma pojecie jaką to wyciąga dokładność? Na moje zapytanie uzyskałem odpowiedź że "trzeba przeprowadzić testy". Nie wiem czy warto sobie zawracać tym głowę bo potrzebuję dokładność rzędu +/- 0,02



Tagi:

Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#2

Post napisał: Petroholic » 30 paź 2017, 08:01

+/- 0,02 ale na jakim polu...

taka frezarka jest w stanie przy idealnym montażu i w optymalnych warunkach zejść do 0,01 ale na pewno nie na całym stole...

przeważnie obrabiarki tej klasy schodzą do 0,01/100mm... więcej ci raczej nie potrzeba :)

a jesteś jej w stanie zapewnić idealne warunki pracy żeby oczekiwać takich dokładności? ogrzewane i klimatyzowane pomieszczenie ze stałą temperaturą 24h 7dni w tygodniu 365dni w roku i z utrzymaniem odpowiedniej wilgotności? wypoziomowane podłoże o odpowiedniej sztywności żeby maszyna nie siadała, odpowiednio zabezpieczone zasilanie oraz ekranowanie od zakłóceń itd...

producent dobrze i uczciwie ci odpowiedział - trzeba przyjechać zmierzyć... nie podał ci wyśrubowanych danych katalogowych, które kiedyś raz cudem udało się osiągnąć :) najlepiej weź ze sobą kawałek alu w odpowiednim dla ciebie gatunku i pojedź do nich zrobić test...

jeśli masz do nich daleko - taki test można też załatwić pocztowo... wysyłasz kawałek alu plus zadany program i pocztą wraca wynik do pomiarów... aczkolwiek jeśli masz zamiar wydać sporo kasy na maszynę to wymówki w stylu - nie mam czasu pojechać są nie na miejscu :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”