Wybór Frezarki/centrum obróbczego

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych
Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7974
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#11

Post napisał: WZÓR » 01 lis 2017, 09:36

jzarco pisze:
WZÓR pisze:
jzarco pisze:....
I w którą stronę się udać z moim problemem ?

Pozdrawiam :)
Rzuć okiem na frezarki CNC STYLE

Mariusz.
Rozmawiałem, niestety żadna z nich nie zmieści się w moim budżecie :( .
....
Myślałeś o leasingu ?
To też jest rozwiazanie , aby tandety nie kupować.
..... zerknij na Haas - do końca roku duży upust mają.

Mariusz.


Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki

Tagi:


Tomek11
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 140
Rejestracja: 30 lip 2013, 15:13
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Wybór Frezarki/centrum obróbczego

#12

Post napisał: Tomek11 » 11 lis 2017, 18:12

Ale Haas .... takie słuchy po rynku chodzą , że bardzo miękki jest. Jak na swoją cenę i konkurencje. Aczkolwiek obecny rabat niczego sobie.
Tomek


Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1255
Rejestracja: 08 cze 2010, 23:37
Lokalizacja: Piastów

Re: Wybór Frezarki/centrum obróbczego

#13

Post napisał: Majster70 » 13 lis 2017, 09:53

Tomek11 pisze:
11 lis 2017, 18:12
Ale Haas .... takie słuchy po rynku chodzą , że bardzo miękki jest. Jak na swoją cenę i konkurencje.....
Miękki bardzo jest, ale nie w porównaniu do tego co wymieniłeś wcześniej, tylko w porównaniu do droższych sprzętów. Akurat stosunek cena/jakość ma całkiem niezły. Nie chciałbym mówić, że to dobre frezarki, ale jak się umie, to można na nich coś zrobić. Kluczowym zwrotem jest: jak się umie.
Nie jestem zwolennikiem Haasa, ale nie możesz wyników porównań np Haas kontra Mazak (konkretnych modeli) zastosować w porównaniu Haasa stosować do Makteka czy jak mu tam. Przy czym modele mini Haasa są trochę słabsze.

Ogólnie, nie jestem entuzjastą pomysłów: kupię sobie urządzenie i będę coś robił. Dobrze jest dobrze się znać albo na tym co masz robić, albo na tym urządzeniu, a najlepiej na obu tych rzeczach. Inaczej bądź przygotowany na kosztowną naukę.

No bo jak pisałeś na początku jakieś doświadczenie już masz i powinieneś mieć wnioski jakiej klasy sprzęt jest ci potrzebny. Czy w posiadanym budżecie celować w coś słabszego ale nowego, czy szukać sztywniejszej używki. Prawdę mówiąc moją opinie jak i opinię każdego innego możesz sobie włożyć w buty bo dane prac o których podałeś są zbyt ogólne. Bo o czym my mówimy? Np pole robocze: im większe tym lepsze :roll: - co to jak wróżka jestem? Podaj chociaż jakiś zakres np X700-1000, Y300-500 Z300-500, podobnie z tym co chcesz głownie wytwarzać, bo kopyta do form to też ogólne pojęcie.


MacGregor
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 254
Rejestracja: 12 wrz 2006, 20:14
Lokalizacja: Białystok

Re: Wybór Frezarki/centrum obróbczego

#14

Post napisał: MacGregor » 20 lis 2017, 08:49

Dołożę swój kamyk.
Propozycje CNC Wap i Maktek to zabawki okraszone "poważnym i profi" opisem i na tym bym zakończył rozważania o tych maszynkach, do przydomowego garażu ok co jakiś czas zrobić coś fikuśnego coby pochwalić się przed rodziną i znajomymi.
To są leciutkie i wątłe konstrukcje, napędzane krokowcami czy tam hybrydami z encoderem.
Można się na tym bawić tylko z sklejką i tworzywem.
Niestety ale serwa AC nic nie zastąpi, choć puryści krokowi na pewno stwierdzą "krokówka z pierdylinem Nm jest najlepsza" , cóż rzeczywistości nie da się oszukać.
Masz zamiar Kolego poważnie podejść do wykonania swoich projektów to raczej przy takim budżecie rozejrzał bym się za używką taką co to waży kilka ton czyli ma masę. Jest tego dużo do wyboru do koloru.
Można też pokusić się o kupno maszyny z padniętym sterowaniem, do przeróbki (zgłoś się do kolegi micges).

Na pewno szerokim łukiem omijałbym wszelkie konstrukcje stalowe-spawne, napęd krokowcami.

A jeszcze jedno, oszukiwanie siebie "będę robił tylko małe rzeczy w aluminium" po pewnym czasie się zemści, także lepiej mieć zapas możliwości w postaci sztywniejszej i masywniejszej maszyny.

Moją ocenę czerpię z doświadczenia, już te kilkadziesiąt lat mocuję się z maszynami i metalami.
POZDRAWIAM


Tomanio
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 01 kwie 2012, 00:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybór Frezarki/centrum obróbczego

#15

Post napisał: Tomanio » 12 gru 2017, 22:28

Zaciekawił mnie temat ponieważ sam stoję przed podobnym wyborem. 100 tys. na poważną maszynę cnc to mały budżet, tylko zawsze od czegoś trzeba zacząć i niekoniecznie zarzynać się leasingami na samym początku. A później płakać będą zlecenia żeby zarobić na ratę i narzędzia czy nie będą.
Moją uwagę także zwróciły centra z firmy maktek/cormak, tutaj mamy ten plus że dostajemy nową maszynę, w podstawie ze sterowaniem siemensa. Znajomy ma centrum z tej firmy pracuje około 24h tygodniowo, wiec nawet pełnej jednej zmiany nie przerabia. Ma ją ponad rok, jest zadowolony, problemów z nią też nie miał. Wykonuje na niej proste prace w miękkiej stali.
Jeżeli chodzi o maszyny używane jako alternatywę. Zauważyłem ze jest sporo ogłoszeń maszyn cincinnati arrow 500/70 w zakładanej cenie. Może znajdzie się tu osoba znająca te maszyny? Wagę mają jak profesjonalne nowe maszyny, więc sprawia wrażenie solidnej. Jedyne co mnie zastanawia to sterowanie, czy nie będzie archaiczne i trudne w programowaniu, oraz klawiatura komputerowa podłączona do maszyny? Noi trzeba się liczyć z ryzykiem czy maszyna nie będzie zajechana, jak droga będzie eksploatacja jej itp. Co myślą doświadczeni koledzy?


Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1255
Rejestracja: 08 cze 2010, 23:37
Lokalizacja: Piastów

Re: Wybór Frezarki/centrum obróbczego

#16

Post napisał: Majster70 » 13 gru 2017, 07:30

Tomanio pisze: Zauważyłem ze jest sporo ogłoszeń maszyn cincinnati arrow 500/70 w zakładanej cenie.

Zwróć uwagę, na geografię tych ogłoszeń. W Pl są to trochę mniej powszechne obrabiarki. Może nie jestem powszechnie bywały, ale jedyną obrabiarkę Cincinatti jaką widziałem na własne oczy to stara frezarko-kopiarka z hydraulicznym sterowaniem z czasów wczesnego Gierka (początek lat 70-tych). Bardzo solidna konstrukcja. Nowszych nie widziałem, także zwróć również uwagę na dostępność serwisu, schematów itd - to ważne przy używkach.


Witold69
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 15
Rejestracja: 27 lis 2018, 22:58

Re: Wybór Frezarki/centrum obróbczego

#17

Post napisał: Witold69 » 27 lis 2018, 23:23

Mialem frezarke Style i bardzo bylem zadowolony. Zaluje ze sprzedalem. Latwe w obsludze sterowanie Style, nie psula sie, dokladna i niedroga. Co chciec wiecej. Teraz mam tokarka Style cnc i tez jest super.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”