Centrum obróbcze - tokarko-frezarka MAS lub MAZAK

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
seba86ss
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 21 lut 2009, 22:52
Lokalizacja: Łódź

Centrum obróbcze - tokarko-frezarka MAS lub MAZAK

#1

Post napisał: seba86ss » 25 sty 2017, 21:16

Witam,
Czy ktoś pracował, pracuje na tokarko-frezarkach produkcji MAS KOVOSVIT MULTICUT 500 /630 lub MAZAK iNTEGREX i-400ST ????? Interesują mnie konkretne opinie, funkcjonalność, sterowanie, awaryjność, serwis, jakie problemy występowały, co ją boli, wady i zalety.

Przymierzam się do zakupu i jak wiecie cena przekracza 1 mln eur wiec nie ma mowy na nie dopatrzenia, trzeba wybrać najlepszą dostępną na rynku. Właśnie kupiłem dwie tokarki MAS SP430 z osią Y, napędzane narzędzia ze sterowaniem sinumeric 840D SL, powiem krótko wyszło kilka małych rzeczy w sterowaniu ponieważ nie było np. wybieranie resztkowe, automatyczne wł/wył transportera wiórów, symulacja 3D w czasie rzeczywistym itp elementy. Mechanicznie ok.
Ogólnie solidna tokarka, ciężka obróbka, pozycjonowanie, skrzynia napęd 2 biegi. Posiadam wiele tokarek różnych firm, samych tylko FAT mam 8 szt i też są nie do zdarcia, a robimy duże elementy, wały, rolki do fi 550mm, ale jak zobaczyłem wykonanie, sterowanie i fabrykę MAS od razu podjąłem decyzje, na razie odpukać po 3 miesiącach jest b.dobrze.
Nie posiadam żadnego MAZAKA i nie wiem jak się pracuje na ich sterowaniu.

Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam



Tagi:

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”