Prasa krawędziowa Beyeler KT-SO sterowanie cybelec DNC 60

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
mnns
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 11
Rejestracja: 24 mar 2005, 09:31
Lokalizacja: NS

Prasa krawędziowa Beyeler KT-SO sterowanie cybelec DNC 60

#1

Post napisał: mnns » 11 lut 2016, 10:17

Witam.
Do naszej firmy została zakupiona prasa krawędziowa jak w temacie i mam problem z jej uruchomieniem. Prasa stoi w dolnym położeniu i za nic nie mogę jej podnieść. Maszynka uruchamia się, można wyłączyć hydraulikę, zdeżak ustawia się na pozycji i tyle da się zrobić. Niewiem w czym problem. Podejrzewam że coś robię nie tak. Dodatkowo do maszyny jest zainstalowany system wizyjny Sick v4000, który odpowiada za bezpieczeństwo podczas pracy, lecz uważam że powinno dać się podnieść ją mimo wszystko. Jeżeli ktoś wiedział by jak mogę ją podnieść byłbym wdzięczny.



Tagi:

Awatar użytkownika

clubber84
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1191
Rejestracja: 28 sie 2011, 10:34
Lokalizacja: Zach-Pom

#2

Post napisał: clubber84 » 11 lut 2016, 16:49

Witam,
na panelu przy pedale jest taki czerwony lub zielony przycisk (nie grzybek), który podnosi belkę i w czasie restartu maszyny do pozycji zerowych i w czasie pracy z programem.
Raczej bez podniesienia belki nie zrestartujesz wszystkich osi do pozycji zerowych, tym bardziej nie uruchomisz żadnego programu gięcia.


Autor tematu
mnns
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 11
Rejestracja: 24 mar 2005, 09:31
Lokalizacja: NS

#3

Post napisał: mnns » 11 lut 2016, 17:27

Dzięki za odpowiedź. Na panelu jest przycisk zielony. Z tłumaczenia wyszło mi że jest to ruch powrotny. Problem w tym że nie reaguje na ten przycisk. Po schemacie doszedłem że przed zaworami sterującymi belkę jest zawór włączający ciśnienie na nie. Problem w tym że jest on wyłączony czyli nie podaje ciśnienia dalej, a steruje nim właśnie cybelec. Podejrzewam że jest jakiś myk, ale jeszcze nie wiem jaki.


Autor tematu
mnns
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 11
Rejestracja: 24 mar 2005, 09:31
Lokalizacja: NS

#4

Post napisał: mnns » 16 lut 2016, 12:20

Więc sprawa ma się następująco. Udało mi się uruchomić prasę. Błędne okazało się podłączenie przez elektryka, przez co pompa nie tłoczyła ciśnienia. Po poprawnym podłączeniu wystarczyło przejść w tryb automatyczny wcisnąć START i poprawnie się bazuje. Natomiast mam inny problem. W Prasie zainstalowany jest system wizyjny SICK v4000 którego nie mogę zmusić do współpracy. W manualu jest opis jak ustawić nadajnik i odbiornik, dołączonymi przesłonami, po ustawieniu wciskam klawisz "Uczenia", dioda zapala się na zieloną. Przy próbie uruchomienia gięcia prasa zjeżdża troszkę na dół i na SICK-u włączają się diody Czerwona i Żółta. Po puszczeniu pedału wraca spowrotem na zielone i tak w kółko. Wg instrukcji trzeba przeprowadzić proces kalibracji grubości blachy giętej, lecz prasa nie zjeżdża na tyle żeby "dotknąć" blachy i wyrzuca ten błąd. Czy ktoś łopatologicznie mógłby wytłumaczyć proces ustawiania tego systemu wizyjnego. Nie chodzi o proces ustawiania nadajnika i odbiornika, bo to jest dość dobrze opisane w instrukcji, tylko o to co zrobić po prawidłowym ustawieniu.

P.S. Na panelu do obsługi SICK-a jest też przełącznik "BYPASS" który jest w moim przypadku cały czas na pozycji 1, ponieważ po przełączeniu na pozycję 0 urządzenie się wyłącza. Z góry dziękuję za każdą sugestię.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”