Acramatic 2100

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
Specmar
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 07 cze 2014, 19:27
Lokalizacja: Polska

Acramatic 2100

#1

Post napisał: Specmar » 07 sie 2015, 16:41

Witam.

Mam problem z ładowaniem danych na obrabiarkę Eagle 1000, sterowanie Acramatic 2100.

Połączenie po COMie Wydaje się być ok, jednak wysyłanie plików nie skutkuje odebraniem ich w drugim urządzeniu, tak jest w obydwie strony. (sprawdzone przewody, oraz karta RS w komputerze zewnętrznym)

mogę jeszcze spróbować po RS na innym kompie - jest może darmowa wersja takiego programu na Windows 7? (tą którą posiadam jest maksymalnie do XP).


Ponadto a maszynie jest zainstalowana karta sieciowa, mógłbym podpiąć urządzenie do sieci, i rozwiązać problem, konfigurował może ktoś takie połączenie?.

Z góry dziękuje za poradę i pomoc.

Pozdrawiam



Tagi:


stalkwasek
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 47
Rejestracja: 01 paź 2013, 14:52
Lokalizacja: Poznań

#2

Post napisał: stalkwasek » 07 sie 2015, 23:59

Ustawienia maszyny, szukasz zakladki o polaczeniach wpisujesz jakies standardowe andresy IP i laczysz sie z kompem kablem. Zadnej filozofii.


Autor tematu
Specmar
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 07 cze 2014, 19:27
Lokalizacja: Polska

#3

Post napisał: Specmar » 15 wrz 2015, 05:57

Witam, chciałbym wrócić do tematu. (acramatic 2100)

Problem polega na tym, że okno network jest blade, i nieaktywne, nie jestem w stanie wejść w ustawienia. Może ktoś dysponuje nadrzędnym hasłem? (dodam że karta sieciowa jest zamontowana, po podpięciu do kompa jestem w stanie odczytać jej adres IP, jednak nic poza tym, nie mogę zmienić jej ustawień. jest jakiś sposób by się do tego dobrać?

Problem powstał kiedy padło połączenie po RS232, udało mi się przywrócić komunikację, (przynajmniej częściowo) i jestem w stanie wysłać plik z CNC na PC, jednak nie jestem w stanie przesłać pliku w drugą stronę. (program SCNC II) Widzę że w okienku PC postęp wysyłania, jednak nie jest on odbierany w CNC.
Sprawdziłem konfigurację, przewody i złącza, kartę na PC i niby wszystko jest ok, a mimo to nie jestem w stanie odebrać pliku w CNC.


miałem już plan zastosować przejściówkę z portu dyskietek na USB (jednak pomysłowy dostawca urządzenia usuną złącze wraz z taśmą z płyty głównej)

Jest kilka slotów na płycie w okolicy pustego miejsca po złączu, jednak nie wiem które jest właściwe ( może ktoś dysponuje takim złączem lub przynajmniej jego schematem - zakładam że siemens zastosował jakiś dziwny przeplot)


Może ktoś miał podobne przeboje, lub ma wiedzę jak przeskoczyć powyższe tematy

pozdrawiam.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”