Frezarki Brother lub inne HSM / Pomoc przy Brother TC 321 N

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
SoP-PeL
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 02 gru 2013, 13:49
Lokalizacja: Poznań

Frezarki Brother lub inne HSM / Pomoc przy Brother TC 321 N

#1

Post napisał: SoP-PeL » 31 lip 2015, 09:27

Witam,
Od kilku lat moja firma produkuje profile nierdzewne z niewielkimi otworami w ilościach masowych.
Chciałbym zwiększyć jakość i wydajność na stanowiskach i zastosować centrum CNC do obróbki tychże. Do tego celu potrzebowałbym niedroga maszynę ( siły skrawania mikroskopijne). Operacje wykonywane na centrum : to wiercenie ( do max. D10 ), gwintowanie do M8 ( w tym wygniatanie ) oraz operacje wiercenia termicznego ( flow-drill).

Pole robocze maszyny które mnie interesuje to X= 550 - 600 mm Y= 300-400 mm
Z jest mało istotny 200mm wystarczy.

Kluczem do produktu jest szybki czas wymiany narzędzia ( stąd moja poszukiwania w strone Brother'a).

_________________________
Druga część mojego postu jest o maszynie Brother TC 321N

Brother ma jednak bardzo mało maszyn używanych w zakresie obróbkowym opisanym powyżej. ( z mocno używanych maszyn tylko TC 321N - jest to centrum 2 paletowe ale słyszałem że da sie je zaprogramować na podwójny ruch palet - to jest do potwierdzenia)

Dodatkowo - mam na oku maszyne właśnie TC 321N czy jest tu jakaś kompetentna osoba która mogła by ze mną ( w ramach uslugi ) pojechac obejrzeć maszynę, sprawdzić ją i przeszkolić z podstawowych funkcji, może napisac program?
Nadmienię że maszyna jest z rynku niemieckiego z lat 90' stąd możliwe że ma tylko j.niemiecki do obsługi.



Pozdrawiam!



Tagi:


CNC-Bogi
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 446
Rejestracja: 29 sie 2010, 15:20
Lokalizacja: Dolny Śląsk

#2

Post napisał: CNC-Bogi » 31 lip 2015, 13:11

Brother jest prosty, fajny, dopóki nie walnie CNC. Będziesz szukał serwisu do CNC, znajdziesz go do drukarek Brother i maszyn do szycia też Brother, których jest dużo więcej...
W sprawie naprawy płyty głównej 5-krotnie mailowałem do Brothera, potem dostałem info, że produkcja maszyn CNC odbywa się w Chinach, więc tam też pisałem uporczywie przez kilka tygodni, nim webmaster przepuścił mnie do fabryki...; stamtąd odpowiedzieli, że mogą naprawić za 0.5 roku i wtedy odpowiedzą czy da się naprawić, czy nie...
okazało się, że w Poznaniu jest przedstawiciel Brothera, przez którego należy via Niemcy te płytę wysłać...
Mogę pomóc w zakupie, przeszkolić w zakresie obsługi i programowania tego CNC, w końcu jest to tylko taniutkie, proste "drilling/tapping center"... najlepiej kupić od razu dwie identyczne takie maszyny, żeby mieć części zamienne do napraw (jw)... jedna z dwóch będzie chodzić prawie na pewno :mrgreen:
lub zbudować własną... :shock:


sylwerx
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 5
Rejestracja: 03 lis 2018, 13:13

Re: Frezarki Brother lub inne HSM / Pomoc przy Brother TC 321 N

#3

Post napisał: sylwerx » 21 paź 2019, 08:03

Witam. Nabyłem taka frezarke i proszę o pomoc w uruchomieniu jej, jak i w pisaniu programu. Pracuję na haidenhainie i używam edgecam i tu kolejna prośba czy ktoś posiada postprocesor do tej maszyny.


Pati
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 58
Rejestracja: 23 lut 2007, 12:40
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Frezarki Brother lub inne HSM / Pomoc przy Brother TC 321 N

#4

Post napisał: Pati » 21 paź 2019, 08:43

Dobrą i szybką obrabiarką do wiercenia i gwintowania jest TC20A Feeler .
Z wyglądu i szybkości obróbki nie odbiega od Brother .
Serwis w Polsce.

Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Frezarki Brother lub inne HSM / Pomoc przy Brother TC 321 N

#5

Post napisał: Petroholic » 21 paź 2019, 09:12

sylwerx pisze:
21 paź 2019, 08:03
Witam. Nabyłem taka frezarke i proszę o pomoc w uruchomieniu jej, jak i w pisaniu programu. Pracuję na haidenhainie i używam edgecam i tu kolejna prośba czy ktoś posiada postprocesor do tej maszyny.
Brother ruszy na posprocesorze do Fanuca ale: musisz sprawdzic w DTR jakie gkody obsluguje. Wiekszosc starych brotherow to centra wiercaco-gwintujace i nie maja np. G2, G3... Frezowanie okregow musisz zrobic uzywajac G1 czyli wyfrezowac wielokat o mozliwie najwiekszej liczbie bokow :( Tego niestety nie przeskoczysz bez wymiany sterowania :(


sylwerx
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 5
Rejestracja: 03 lis 2018, 13:13

Re: Frezarki Brother lub inne HSM / Pomoc przy Brother TC 321 N

#6

Post napisał: sylwerx » 21 paź 2019, 11:13

Potrzebuję aby była w pełni funkcjonalna. Jakie sterowanie bylo by najlepsze a jednocześnie nie bardzo drogie, może Mach 3?

Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Frezarki Brother lub inne HSM / Pomoc przy Brother TC 321 N

#7

Post napisał: Petroholic » 21 paź 2019, 18:41

A to zalezy co juz masz w szafie... Jesli serwa dadza sie ogarnac sygnalowo to mozliwosci sa szerokie... Cyknij fotki szafy i serwa na osiach tak zeby bylo widac producenta i tabliczke znamionowa...


sylwerx
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 5
Rejestracja: 03 lis 2018, 13:13

Re: Frezarki Brother lub inne HSM / Pomoc przy Brother TC 321 N

#8

Post napisał: sylwerx » 22 paź 2019, 10:35

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


GIPO
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 08 lut 2021, 10:40

Re:

#9

Post napisał: GIPO » 08 lut 2021, 10:44

Dzień dobry,

czy mogę otrzymać dane kontaktowe do firmy z Poznania, o której pisze Pan poniżej? mamy rownież tą obrabiarkę i ogromy problem ze znalezieniem seriwisu


Brother jest prosty, fajny, dopóki nie walnie CNC. Będziesz szukał serwisu do CNC, znajdziesz go do drukarek Brother i maszyn do szycia też Brother, których jest dużo więcej...
W sprawie naprawy płyty głównej 5-krotnie mailowałem do Brothera, potem dostałem info, że produkcja maszyn CNC odbywa się w Chinach, więc tam też pisałem uporczywie przez kilka tygodni, nim webmaster przepuścił mnie do fabryki...; stamtąd odpowiedzieli, że mogą naprawić za 0.5 roku i wtedy odpowiedzą czy da się naprawić, czy nie...
okazało się, że w Poznaniu jest przedstawiciel Brothera, przez którego należy via Niemcy te płytę wysłać...
Mogę pomóc w zakupie, przeszkolić w zakresie obsługi i programowania tego CNC, w końcu jest to tylko taniutkie, proste "drilling/tapping center"... najlepiej kupić od razu dwie identyczne takie maszyny, żeby mieć części zamienne do napraw (jw)... jedna z dwóch będzie chodzić prawie na pewno :mrgreen:
lub zbudować własną... :shock:
[/quote]


kuba1im
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 226
Rejestracja: 27 lut 2011, 15:48
Lokalizacja: Tychy/Bieruń

Re: Frezarki Brother lub inne HSM / Pomoc przy Brother TC 321 N

#10

Post napisał: kuba1im » 08 lut 2021, 10:56

GIPO a pytaliście przez bramę w Master Die Casting? (Jeśli to to GIPO o którym myślę) Wiem, że tam mieli te Brothery więc może mają jakiś ogarnięty serwis.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”