Filtry wody do maszyny Accutex AU300iA

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
mazmudz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 07 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Kraków

Filtry wody do maszyny Accutex AU300iA

#1

Post napisał: mazmudz » 07 wrz 2007, 09:42

Witam

Zmagam się z problemem regeneracji filtrów wody do maszyny (jak w temacie) - elektrodrążarki drutowej. Oczywiście nie jest problemem zakup nowych filtrów (koszt nowego to około 400zł netto). Ale - co chyba normalne - poszukuję tańszej alternatywy. Byc może istnieją zamienniki, które dają się łatwo regenerowac lub oczyszczac, albo jest firma która się tym zajmuje, oczywiście oferując swoje usługi za mniejsze pieniądze?
Byłbym wdzięczny za wszelkie informacje na ten temat...

Pozdr. A.



Tagi:


ARGUS
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2125
Rejestracja: 09 kwie 2007, 22:41
Lokalizacja: Szczecin

#2

Post napisał: ARGUS » 07 wrz 2007, 14:59

Podaj jakieś parametry
jakie to są filtry ?
czy maja wymienne wkłady ?
z czego jest wkład filtracyjny ?
co ma oczyszczać ?


Autor tematu
mazmudz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 07 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Kraków

#3

Post napisał: mazmudz » 07 wrz 2007, 15:53

Wg producenta filtry są paierowe, ale wg. mnie są dośc specyficzne
Umiejscowienie w maszynie:Obrazek
Jak widac są to 2 cylindry zamknięte w dośc szczelnej obudowie. Filtrują wodę która odpływa ze stołu/zbiornika roboczego maszyny. Zadaniem ich jest oczyszczenie wody po obróbce elektroerozyjnej (bardzo drobne kawałki metalu), która potem wędruje do filtra dejonizującego. Efektem jest bardzo czysta woda która spowrotem trafai do zbiornika roboczego.

Sam filtr wygląda tak:Obrazek
Wysokośc tego filtra to 500mm. Średnica zewnętrzna - 300mm. Ma zwartą obudowę z perforowanej blachy (trudno rozbieralną...)
Doprowadzenie wody odbywa się poprzez maly otwór (ten mniejszy) w górnej ściance filtra.

Pytałem już w jednej firmie która się w tym specjalizuje (regeneracja filtrów przemysłowych) i cena była większa niż zakup nowego......

Pozdr. A.

P.S. Oznaczenie na opakowaniu to SW-40

Awatar użytkownika

maz
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 894
Rejestracja: 20 cze 2007, 22:55
Lokalizacja: Blachownia
Kontakt:

#4

Post napisał: maz » 07 wrz 2007, 20:08

U mnie w firmie stosowalismy zamienniki, byly tansze, ale nie trzymaly czystosci tak dlugo jak oryginaly. Wygladalo to tak, ze oryginal trzymal 3 miesiace, a zamiennik 1-2 miesiace,z tym ze to jest pojecie wzgledne, bo wszystko zalezy od ilosci pracy, metod obrobki i parametrow.
Kazde parametry sa idealne, czasami tylko narzedzia sa malo wytrzymale :-)
Kazdy wymiar da sie osiagnac, czasami wystaczy docisnac mocniej urzadzenie pomiarowe ;-)


ARGUS
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2125
Rejestracja: 09 kwie 2007, 22:41
Lokalizacja: Szczecin

#5

Post napisał: ARGUS » 07 wrz 2007, 21:05

Popatrz w firmie "Aqua filter"
Mają tam wszelkiego typu filtry do wody pitnej
Na pewno dobierzesz coś o takim samym stopniu filtracji i podobnych przepustowościach
a cena powinna byś w granicach 30 % oryginału


wladca-swiata
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 349
Rejestracja: 08 lut 2007, 15:07
Lokalizacja: Łódź

#6

Post napisał: wladca-swiata » 08 wrz 2007, 14:07

400 zloty za filtr to i tak tanio, oryginalne Sodicki kosztuja 800 netto. Z tego co pamietam to w zaleznosci od filtra wylapuja drobiny wieksze niz 5um i musza wytrzymac ok 3 MPa cisnienia (do takiej wartosci potrafi wzrosnac cisnienie w zabrudzonym filtrze). Po pierwsze trzeba sobie odpowiedziec na pytanie czy ma sens bawienie sie w regeneracje tych filtrow. Policz ile godzin one wytrzymuja i zastanow sie o ile podroza to roboczogodzine. Niech witrzymuja 500 godzin, jak podejrzewam w maszynce sa 2 takie filtry, czyli na 500 roboczogodzin ponosisz koszt 800 zloty czyli filtry maja udzial 1 zloty 60 groszy w roboczogodzinie. Kupujac nowe nie tracisz czasu na kombinacje, mozesz sie zajac zarabianiem pieniedzy, masz pewnosc, ze woda bedzie sie filtrowac z odpowiednia wydajnoscia i nie zabraknie jej w zbiorniku wody czystej, ze bedzie miala odpowiednia jakosc. Z doswiadczenia wiem, ze takie sporty przy takich delikatnych i precyzyjnych maszynach nie sa wskazane. Duzo pracowalem na drutowkach tyle, ze firmy Sodick. Odpowiadalem tez za ich konserwacje i utrzymanie ruchu. Rozumiem proby stosowania zamiennikow, sam tak robilem, ale nie jakis regeneracji czesci nieregenerowalnych. Nie warto tez oszczedzac na prowadnikach, jezeli od maszynki oczekujemy dokladnosci i powtarzalnosci wymiarowej, "patencenie" musimy sobie odpuscic. Nie tedy droga. Inny przyklad dam taki. Wycinalem otwory pod suwaki w matrycy formy wtryskowej. Zeby zaoszczedzic szef wymyslil, ze mam je ciac na 2 przejscia, pozniej slusarz zaczysci, wpasuje i bedzie dobrze. Otwory cialem 2 godziny, mlody duposlusarz pilowal 8 i do tego zje... jak zwykle, bo zaokraglil krawedzie przy powierzchni formujacej. Matryza wrocila do mnie na poprawke, gotowe suwaki na zlom. Tym razem poszedlem w samowolke, wyciolem na 4 przejscia, do wymiaru gotowego gniazda szlifierz dopasowal nowe suwaki i forma poszla bez recznego pieszczenia. Chodzi do tej pory. Przez "zaoszczedzenie" 1 godziny pracy drutowki (bo tyle byloby dluzej "po mojemu") trzeba bylo naprawde sie nakombinowac.


Autor tematu
mazmudz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 07 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Kraków

#7

Post napisał: mazmudz » 10 wrz 2007, 08:45

Hmm.... przyznaję że nie mam takiego bagażu doświadczeń w tym temacie....
Nasze maszyny EDM są całkiem nowe (nie mają jeszcze roku), więc dopiero 'uczymy' się z nich wydajnie korzystac....
Na obecną chwilę Filtry wytrzymały około 130 godzin pracy maszyny (maszyna miała wle godzin przestojów - co pewnie też wpłynęło na stan filtrów - zalazły jakimś glonem?. Myślę że gdyby chodziła na okrągło - filtry zużyły by się później?). Co prawda ciśnienie na filtrach nie kwalifikuje ich do wymiany (1,2 MPa) ale wizualnie są w opłakanym stanie, a podczas pracy sika z nich z każdego możliwego otworu (i to niekoniecznie technologicznego)
Zakupiliśmy już nowe (zdjęcie w poprzednim poście). Te stare chcemy wykorzystac do regeneracji - chodzi o to żeby było to zrobione dobrze (działanie filtra porównywalne z oryginalnym) i tanio (tak to tylko w erze.... :smile: )

Pozdr. A.


wronek
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 103
Rejestracja: 03 kwie 2007, 20:42
Lokalizacja: Jastrzebie

Re: Filtry wody do maszyny Accutex AU300iA

#8

Post napisał: wronek » 10 wrz 2007, 11:41

mazmudz pisze:Witam

Zmagam się z problemem regeneracji filtrów wody do maszyny (jak w temacie) - elektrodrążarki drutowej. Oczywiście nie jest problemem zakup nowych filtrów (koszt nowego to około 400zł netto). Ale - co chyba normalne - poszukuję tańszej alternatywy. Byc może istnieją zamienniki, które dają się łatwo regenerowac lub oczyszczac, albo jest firma która się tym zajmuje, oczywiście oferując swoje usługi za mniejsze pieniądze?
Byłbym wdzięczny za wszelkie informacje na ten temat...

Pozdr. A.
Witam!
u mnie w pracy mamy taka sama maszyne. Mam pytanie, kiedy nalezalo by wymienic te filtry? przy jakim cisnieniu?


wladca-swiata
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 349
Rejestracja: 08 lut 2007, 15:07
Lokalizacja: Łódź

#9

Post napisał: wladca-swiata » 10 wrz 2007, 18:29

nie wiem przy jakim cisnieniu w Accutexie, w Sodicku bylo cos okolo 2.5 MPa, ale najlepiej sprawdzic w dokumentacji. Sa to przeciez zupelnie rozne maszyny. Co do tej nieszczesnej regeneracji to nie spotkalem sie z taka usluga dotyczaca filtrow, co najwyzej elementow dejonizujacych, ale w nich zywice mozna smialo wymieniac samemu, nie jest to specjalnie skomplikowane.


wronek
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 103
Rejestracja: 03 kwie 2007, 20:42
Lokalizacja: Jastrzebie

#10

Post napisał: wronek » 10 wrz 2007, 19:36

wladca-swiata pisze:nie wiem przy jakim cisnieniu w Accutexie, w Sodicku bylo cos okolo 2.5 MPa, ale najlepiej sprawdzic w dokumentacji. Sa to przeciez zupelnie rozne maszyny. Co do tej nieszczesnej regeneracji to nie spotkalem sie z taka usluga dotyczaca filtrow, co najwyzej elementow dejonizujacych, ale w nich zywice mozna smialo wymieniac samemu, nie jest to specjalnie skomplikowane.
mozliwe, z tego co pamietam to facet ktory podlaczal maszyne mowil cos o 2MPa, ale nie bylem pewny... teraz jestem bardziej przekonany do tej liczby...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”