Przełącznik "
MODE CHANGE" znajduje się z boku szafy sterowniczej, na wysokości pulpitu sterowniczego (o, tak powinienem napisać) pod klapką przy złączu RS-232. To samo przełącznik "
INTERLOCK" - też znajdzie go kolega na dole szafy sterowniczej - obok głównego wyłącznika.
pisze:W manualnym trybie zawsze mam podswietlone index pin czyli ten bolec siedzi w glowicy, klikajac index pin nie wychodzi...
To spróbuj w trybie "
MDI".
pisze:Nie wiem czy tak powinno być bo na to nie zwracałem uwagi przed awarią.
Za głowicą rewolwerową jest taki bolec który blokuje głowicę.
I jak jest maszyna wyłączona to ten bolec puszcza głowicę i można ją ręcznie obracać, ale gdy włączam maszynę to automatycznie blokuje głowicę i w każdym trybie jest zblokowana.
Nie powinno być tak, że głowica rewolwerowa jest cały czas zablokowana (w każdym trybie) i nie da się ręcznie jej odblokować.
Oczywiście ta blokada jest po to, aby podczas wykrawania żaden rewolwer się nie poruszył - inaczej może dojść do uszkodzenia bijaka, stempli, matryc, gniazd narzędziowych lub samej głowicy.
Przy wciśniętym przycisku "OVERRIDE", należy też wcisnąć przycisk "CONFIRMATION".
Należy również sprawdzić instalację pneumatyczną, która zasila maszynę w sprężone powietrze - czy nie ma nieszczelności, czy w ogóle powietrze dochodzi do maszyny, itp.
I jeśli wcześniej wszystko działało dobrze, a teraz już nie, to proponuję skontaktować się z serwisem.
[ Dodano: 2014-02-18, 18:27 ]
Od razu podpowiem parę zagadnień odnośnie konserwacji:
- wszystkie gniazda czopu blokady rewolwera

należy raz na kilka dni przesmarować olejem maszynowym - namoczyć palec w oleju i lekko przetrzeć każde z gniazd (na dolnym i górnym rewolwerze) lub kilka kropel w gniazdo z olejarki i przetrzeć palcem;
- raz na tydzień przetrzeć od strony obsługi obszar roboczy rewolweru (między górnym a dolnym) jakąś szmatą na kiju lub pręcie (ruchy od siebie do siebie) - po każdym przetarciu obrócić rewolwer o 90° (w trybie MANUAL) i kontynuować czyszczenie - ma to na celu usunięcie wiórów i odpadów znajdujących się w przestrzeniach między matrycami a gniazdami matryc oraz w samym rewolwerze, które to odpady powodują wgniecenia i ślady w detalu lub arkuszu podczas wykrawania (jeśli dostaną się między narzędzie a materiał);
- raz na tydzień przetrzeć z nadmiaru smaru górny rewolwer (powierzchnia górna, obudowy stempli, czujniki położenia, bijak), aby to nie wyglądało jak na zdjęciu poniżej:
- oczywiście o wycieraniu maszyny z pyłu i kurzu nie będę wspominał

;
- narzędzia (stemple i matryce) należy raz na tydzień/dwa przejrzeć, czy nie są stępione lub uszczerbione - wtedy należy je oddać do przeszlifowania - tylko bez przesady, jeśli chodzi o szlifowanie matryc - maksymalną dolną wartość wymiaru (do poprawnej pracy) matryce powinny mieć w granicach 27mm;
- wylot odprowadzania odpadów raz na jakiś czas przeczyścić, aby nie dochodziło do zatorów;
Myślę, że te podstawowe czynności wystarczą do poprawnego działania maszyny.
