Ustawienia prasy krawędziowej Haco

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
K3vin
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 20
Rejestracja: 23 lut 2011, 10:08
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Ustawienia prasy krawędziowej Haco

#1

Post napisał: K3vin » 19 gru 2013, 10:09

Witam,
Posiadam prasę krawędziową Haco PPES 30200 rok 1991 ze sterowaniem Robosoft PC15.
Od samego początku próbuje ją ustawić pod swoją produkcję aby wszystko grało.
Jako że nigdy nie miałem doczynienia z takimi prasami szukam jakiś praktycznych porad.
Myślę że większość takich pras działa na podobnej zasadzie i ma podobne ustawienia przynajmniej częściowo.
Liczę, że temat się jakoś rozwinie i w końcu będzie mi prasa zasuwała jak trzeba.

Oto kilka problemów z którymi walczę:


- ustawiłem na nowo wszystkie mocowania stempla, wpisałem jakby podstawową wysokość(czyli od powierzchni gdzie leży belka do mocowania stempla gdzie jest nacisk na ten stempel), później kilka korekt i fajnie zaczęło giąć 1,2,3,4 no i właśnie piątki już nie doginało. Czy dla każdej grubości i szerokości blachy trzeba określać siłę nacisku, szerokość giętej blachy i inne parametry?? Czy nie jest to konieczne??

- mam też problem ze zderzakiem a mianowicie ustawiam np 35mm ale podjeżdża mi na około 32-33mm czy korektę muszę zrobić na sterowaniu czy może mechanicznie wyregulować??

Liczę, że temat się jakoś rozwinie i w końcu będzie mi prasa zasuwała jak trzeba.
Załączniki
Haco.JPG



Tagi:

Awatar użytkownika

clubber84
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1191
Rejestracja: 28 sie 2011, 10:34
Lokalizacja: Zach-Pom

#2

Post napisał: clubber84 » 19 gru 2013, 17:45

Witam,
w sterowaniu prawdopodobnie nie ma błędów, jedynie trzeba wyregulować części mechaniczne (zderzaki).
Są tam odpowiednie śruby, którymi reguluje się wysunięcie palców.
Regulację zazwyczaj przeprowadza się z pomocą głębokościomierza na matrycy z pojedynczym rowkiem.
Pomiaru wysunięcia palców dokonujemy:
- najpierw, kiedy zderzaki są w skrajnych punktach
- potem w najbliższym sobie położeniu (w samym środku)
- następnie w odległości 500-600mm od siebie.

Co do niemożności gięcia, to tak, dla każdego gięcia trzeba wprowadzić odpowiednie parametry:
- szerokość każdego gięcia
- długość zagięcia
- kąt
- grubość blachy i jej gatunek.
Jeśli blacha ma taką samą szerokość we wszystkich gięciach, to wystarczy tylko przepisać tą szerokość na wszystkie gięcia - jeśli różną, to wpisujemy odpowiednią w danym gięciu szerokość giętej blachy.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”