Tokarka moriseiki

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
Geezer
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 11
Rejestracja: 17 maja 2011, 13:31
Lokalizacja: Łańcut

#11

Post napisał: Geezer » 21 sie 2013, 16:54

rozumiem że zamontowałeś to wiertło w oprawkę stałą taką jak do wytaczaków
Tak oprawka stała do wytaczaka sandvik c5-tli-ms60a z capto.

Wiertło dostałem już używane i były już ślady otarć więc nie jestem w stanie do końca stwierdzić czy u mnie również obciera, raczej nie a jeśli już to naprawdę nie wiele.
jeszcze jedno ważne pytanie: wierciłeś wiertłem płytkowym?
Tak

ustawiając oprawki obrotowe więcej do skorygowania zawsze bywało w y - jakieś 0,110 około, a x - to poniżej 0,1

Przykładając zegar do wiertła w stałej oprawce i kręcąc wrzecionem zegar pokazuje bicie więc stała oprawka również nie ustawia wiertła w osi...



Tagi:


Seasi
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 26
Rejestracja: 03 paź 2012, 20:46
Lokalizacja: Bytom

#12

Post napisał: Seasi » 06 wrz 2013, 17:29

Kilka razy zdarzył mi się taki przypadek jak Ty opisujesz. Dlatego działam juz zapobiegawczo. Stosuje wiertło płytkowe o mnijeszej srednicy i wykanczam nozem tokarskim. Nie wiem jakie masz tam oprawki, ale sprawdziłbym przede wszystkim równoległość oraz to czy jest oprawka w osi. Przykładajać czujnik do średnicy oprawki w której mocuje sie noze i krecac wrzecionem powinienes miec 0. Jezeli nie to korygujesz w X. W przypadku gdy miałem X dobry a w osi Y była róznica korygowałem mimosrod na którym mocowana jest oprawka. Z uwagi na to że nie znam mocowania oprawek wiecej nie opowiem:) Dodam że nie każda maszyna w osi z wrzecionem ma dokaldnie wartosc 0. Pracowałem na takich które dla oprawek obrotowych wartość ) miały przy X-40 lub X-10.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”