przesył danych z kompa z portem rs323 do tokarki z pronumem

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
witkowski.a
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 40
Rejestracja: 05 wrz 2008, 17:48
Lokalizacja: Sandomierz

przesył danych z kompa z portem rs323 do tokarki z pronumem

#1

Post napisał: witkowski.a » 03 lip 2013, 19:01

Witam dzisiaj wychodząc z pracy chciałem przesłać z kompa program obróbczy na tokarkę z pronumem 630 t używając programu RDWR, Na początku miałem opory lecz gdy program udało mi się wysłać na maszynę, po edycji w maszynie wgranego wgranego programu obróbczego pojawił mi się tzw "matrix".
To co zdążyłem wyłapać:
- nie było numeracji bloków, tj. tam gdzie powinna być litera N pojawiły się 0
- w komentarzach poprzekręcane, poprzestawiane litery
- ale najgorsze jest to że w miejscu kropek pojawiły się ukośniki.
Tyle zdążyłem zauważyć, może ktoś miał podobny przypadek i udało mu się rozwiązać, jutro czeka mnie ciężka przeprawa.
Z góry dziękuje.



Tagi:


LABEL
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 52
Rejestracja: 03 maja 2013, 19:02
Lokalizacja: POLANDIA

#2

Post napisał: LABEL » 04 lip 2013, 19:58

Może pamięć w sterowaniu jest przepełniona te typy tak już mają że w pewnym momencie dosyć obciążonej programami pamięci ( ale nie całkiem pełnej ) sterownik odmawia posłuszeństwa trzeba trochę pamięć uwolnić i wraca do normy .
Jeżeli chcę pomóc to nie dopatruj się w tym intrygi ......Label .


bob35
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 417
Rejestracja: 05 maja 2007, 10:23
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#3

Post napisał: bob35 » 04 lip 2013, 21:50

Pewnie nie masz takich samych ustawień transmisji na kompie i pronumie. Ustawia się o ile dobrze pamiętam tam gdzie korekcje chyba pod inne. jak masz takie same i dalej masz matrixa to spowolnij szybkość . Najpierw ściągnij program na kompa podglądnij jak wygląda potem doklej ostatni znak do programu co go chciałeś wgrać.
OGŁOSZENIE!!! Zamienię dobrą prace w dynamicznie rozwijającym się kraju na zasilek w krajach starej uni.


Autor tematu
witkowski.a
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 40
Rejestracja: 05 wrz 2008, 17:48
Lokalizacja: Sandomierz

#4

Post napisał: witkowski.a » 04 lip 2013, 22:36

Znaczy muszą się zgadzać transfer, parzystość bitu i parę pierduł w programie RDWD trzeba odznaczyć, (jak ktoś chce mogę ustawienia RDWD mam porobione PrtSc i zapraszam na priv.), kolego LABEL miałeś rację wystarczy powywalać programy i wgrać je z powrotem, ale racje miałeś połowicznie. Drugą przyczyną mogło być to iż miałem za mało RAM-u w kompie do przesyłania danych, kolega który jest między innymi na utrzymaniu ruchu na ultradźwiękach zauważył (jak walczyłem z problemem) że komp mi strasznie muli dał mi swój RAM z uszkodzonej jednostki z maszyny do badań ultradźwiękowych i sam nie wiem czy przepełniona pamięć w maszynie czy w za mało RAM-u w kompie do przesyłania danych.
Ale problem został zażegnany.


LABEL
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 52
Rejestracja: 03 maja 2013, 19:02
Lokalizacja: POLANDIA

#5

Post napisał: LABEL » 05 lip 2013, 14:20

Dobrze że sprawa opanowana ja podałem na początek jeden powód (typowy ) zakładając sprawny PC do komunikacji . Kolejne przyczyny to parametry połączenia sterowanie i PC (Kol bob35 ) przyczyny mogą być jeszcze inne , najgorszy przypadek to kiedyś siedzieliśmy dwa dni nad tym jak profesjonalnie przez kartę pciamcia połączyć nowiusieńki komputer z pronumem trzeba było w tej nówce zrobić pewne niestandardowe przestawienie . A tak w podsumowaniu rs232 to nienajlepszy sposób komunikacji biorąc pod uwagę stracony czas bo nigdy nie wiadomo czy wgranie programu zajmie 5min. czy np. 3godziny . Życzę jak najmniej straconego czasu. :wink:
Jeżeli chcę pomóc to nie dopatruj się w tym intrygi ......Label .


JadziaCh
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 12
Rejestracja: 10 lis 2012, 18:30
Lokalizacja: Katowice

Rs323

#6

Post napisał: JadziaCh » 05 lip 2013, 23:24

Witam

Przez 3 lata pracowałem na pronumie (TUR50 przerobiony na numeryka). Nie polecam przejściówek RS323 na USB. Za żadne skarby nie szło tego sparować. Tylko oryginalny kabel oraz odpowiednie ustawienia w programie dały możliwość przesyłu danych.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”