Modernizacja tokarki - pomozcie

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

JanWi
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 23 sty 2005, 14:25
Lokalizacja: Krzyz Wlkp.

#11

Post napisał: JanWi » 26 sty 2005, 19:41

O.K. Ile chcesz przeznaczyć na modernizacje i co wchodzi w jej zakres. Może coś poradze. Czy sterowanie NC-31 jest o.k. czy coś z nim nie tak. Rozumiem, że napędy są do wymiany. Sprawdź parametry samych silników, napięcie i prąd. Może znajdziemy sam napęd (zasilacz). Od czegoś trzeba zacząć.



Tagi:


lankoff
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 114
Rejestracja: 06 mar 2005, 18:18
Lokalizacja: Kielce

#12

Post napisał: lankoff » 06 mar 2005, 19:21

  • [shadow=red][/shadow]Tokarka,a właściwie automat rewolwerowy ze sterowaniem NC-31/01 producent Berdiczewskij Zawod Awtomatow.Silniki prądu stałego prawdopodobnie "Apena" Warszawa daja sie sterowac przy pomocy układów z "Apatora"
    Skrzynke biegów mozna zastąpić silnikiem pradu zmiennego i dac falownik lub stalego .
    dla Sa różne wersje tej maszyny z reduktorem lub bez.(psują sie elektro sprzegła).
    Dla poprawnej pracy nalezy sprawdzic poprawnosc dzialania sprzegiel hamulcowych na silnikach(24V).Sprawdzic stan magnesow, gdyz w wypadku malego magnetyzmu silnik pobiera znacznie wiekszy prad niz potrzeba i zaczynaja sie problemy w szafce sterowania.(coś wybija)
    Co do sterowania silnikiem wrzeciona nalezy koniecznie zamienic plyte CAP(ЦАП) na 3 koordynatową.(nowszego typu).Problemy szafy wynikaja w 50% z tego,ze anty wybuchowe przekazniki "odpracowały swoje" i daja malo pewne przeniesienie sygnalow.
    Plyte(deske) z przekaznikami nalezy zastapic kontrolerem elektronicznym,ktory bedzie zaprogramowany do tej maszyny.(potrzeba znac ilosc we/wy np64/36)
    Istnieja tez w kraju firmy ktore wykonuja nakladki na stare sterowniki roznych firm(zachodnich,naszych,wschodnich),daja one wizualizacje tego co sie bedzie robilo,kalkulacje czasu/detal biblioteke programow,symulacje obróbki detalu.Dobor parametrow itd.Koszt nakladki~6tys PLN(jest to modul PC+cos tam)ale dogaduje sie 0/1 ze sterownikiem (komputerem maszyny)
    Po takim FACE LIFTINGU maszyna bedzie jak nowa.(a dlatego jestem taki madry ,bo tlumacze to co mowi moj przyjaciel inz.elektronik z Kijowa , (30 lat walczy z takimi maszynami.)Jest to najtanszy sposob modernizacji i co wazne dziala na wielu maszynach.


[ Dodano: 2005-03-14, 00:05 ]
Kojot, prosze przeczytaj odpowiedz!!! nim popsujesz maszyne


SOS
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 17
Rejestracja: 28 sty 2006, 14:52
Lokalizacja: Warszawa

modernizacja 1W340 prętowa

#13

Post napisał: SOS » 14 sty 2007, 20:23

Ja mam taka rade,daj ogłoszenie sprzedaj tą tokarke pierwszemu człowiekowi który zechce to kupić,już za 25.000 złotych można kupic tokarke z lat 80-tych,w przyzwoitym stanie, np na allegro ,niedawno chłopak z Wrocławia miał Gildemajstra z 1990 roku 500x1000,na Sinumerkiu 810,technicznei i wizualnie maszyna była w super stanie technicznym,cena smieszne 24.000pln, albo poszukaj na NIemieckiej aukcji ,,,Ebay.de,tokarka która masz jest pomyłka konstruktora ,sam modernizowałem dwie takie maszyny ,to naprawde nie ma sensu,jest to maszyna prymitywna konstrukcyjnie i obojętnie co byś tam nie założył ona będzie robić na metrówke ,sam nie mam nic przeciwko Rosyjskim maszynom ale ta jest pomyłką,ale jeśli już zechcesz się zawziąć na ta maszyne posłuchaj rady mojego poprzednika,znam człowieka on naprawde się na tym zna,pozdrawiam Roman

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”