Czy warto kupić frezarke AVIA

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
Kryszna
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 58
Rejestracja: 29 mar 2007, 14:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Czy warto kupić frezarke AVIA

#1

Post napisał: Kryszna » 27 lut 2013, 18:04

Witam

W najbliższym czasie nasz zakład kupi fabrycznie nową frezarkę cnc o polu pracy plus minus 600x500, będzie pracowała głównie w 3 osiach ale dobrze byłoby żeby była możliwość dokupienia od razu z maszyną abo za rok 4 i 5oś ( takiego stolika uchylnego). I tutaj moje pytanie jakich producentów polecalibyście i czy polska AVIA jest warta uwagi??

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam
Andrzej



Tagi:

Awatar użytkownika

rafalxfiles
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 665
Rejestracja: 28 sie 2006, 17:55
Lokalizacja: dolnyśląsk
Kontakt:

#2

Post napisał: rafalxfiles » 27 lut 2013, 19:46

Ja miałem do czynienia z Aviami i mogę powiedzieć, że to są fajne maszyny, dają rade, tylko pamiętaj, że chłodzenie przez wrzeciono to jest mus.. bez tego nie kupuj, bo później nie można dołożyć bez wymiany wrzeciona i warto od razu zapytać się o późniejszą możliwość dołożenia 1 albo 2 osi.


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#3

Post napisał: dance1 » 27 lut 2013, 20:25

ja tylko dodam jak już myślicie nad 4i 5 osią lepiej od razu, niż później dokupywać. Taniej będzie.


figofago
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 70
Rejestracja: 10 gru 2008, 22:36
Lokalizacja: świętokrzyskie

#4

Post napisał: figofago » 27 lut 2013, 21:25

Jak kupowano Avię VMC800 z czwartą osią do mojej firmy to przypominam sobie, że taka tania to ona nie była. Na tle innych maszyn widać pewne mankamenty, które można pewnymi niewielkim nakładami wyeliminować. To co mnie irytuje w tej maszynie to przede wszystkim oświetlenie przestrzeni roboczej, wg mnie jest bardzo słabe, ale nasza maszyna była kupiona 4 czy 5 lat temu. Chłodzenie też jest bardzo przeciętne, a pistolet do spłukiwania wiórów chyba jest chory na prostatę. To samo dotyczy systemu spłukiwania wiórów- słaba wydajność pompy skutkuje tym że wióry nie są dokładnie spłukiwane. Maszyna jest dosyć "narowista" (35m/min)-pewnie to kwestia regulacji napędów, jak jej sie ograniczy trochę prędkość ruchów najazdowych to nabiera ogłady.
Pomijając to co napisałem powyżej to maszyna trzyma wymiar, jest dosyć sztywna i jest porządnie wykonana. Duży stół też ma swoje zalety. Generalnie warto. Odnośnie serwisu trudno mi coś wiecej powiedzieć bo raczej nie było sytuacji awaryjnych.
Jednak muszę podkreślić że maszyny w mojej firmie nie pracują na produkcji i nie są mocno eksploatowane.


Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1253
Rejestracja: 08 cze 2010, 23:37
Lokalizacja: Piastów

#5

Post napisał: Majster70 » 28 lut 2013, 06:54

Avia to dobry wybór w swojej klasie, solidna maszyna za średnią kasę. Dance ma rację, czy w Avii czy gdziekolwiek indziej trzeba kupować obrabiarkę skonfigurowaną docelowo od razu. Po 1 taniej, po 2 wszystko ze sobą gra, po 3 masz gwarancję. W innym wypadku, same problemy i koszty, np chcesz dokupić sondę pomiarową to okaże się że w sterowaniu nie wystarczy coś odblokować (jak np kupujesz sondę tego samego producenta co sterowanie np HH) tylko musisz dorabiać jakieś wyprowadzenia i inne pierdoły a przeróbki kosztują. Kupując od razu skonfigurowaną obrabiarkę możesz to wyrwać z minimalną dopłatą i masz pewność że będzie dobrze pracowało. Tym bardziej jeżeli chodzi o dodatkowe osie.


wladca-swiata
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 349
Rejestracja: 08 lut 2007, 15:07
Lokalizacja: Łódź

#6

Post napisał: wladca-swiata » 02 mar 2013, 20:46

Jak kiedyś pracowałem na Avii, to świata poza nią nie widziałem (VMC 650). Poźniej zmieniłem firmę, kupiliśmy DMG i do Avii nawet nie wysyłam zapytań ofertowych. Na pewno lepsza jest od jakiegoś China/Tajwanu ale jednak to nie to. Avia zużywała 5l oleju do smarowania na tydzień (20h/dobę pracy). W DMG 5kg smaru półpłynnego zuzyliśmy po pięciu latach. Dokładności też DMG dużo lepsze trzyma. Awarii nie odnotowałem. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Wszystko zależy od zasobności portfela i docelowego zastosowania obrabiarki. Napisz co ma robić.


MelkoR_CNC
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 26
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:15
Lokalizacja: Gliwice

#7

Post napisał: MelkoR_CNC » 26 mar 2013, 09:45

Używamy na naszym zakładzie od 6 lat DM2418 do obróbki 3 osiowej. Szef zakupił DM4122 ze stołem obrotowym jakiś czas temu. Wszystko działa. W mniejszej maszynie ostatnio serwis wymieniał łożyska ale chyba to normalne po kilku latach pracy

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”